LIUDIJIMAI (Renginių ciklas Ukrainai palaikyti) Sezono naujiena

  • Režisierius

    Oskaras KORŠUNOVAS

  • Trukmė

    2 val. 30 min. (vienos dalies)

  • Salė

    Fojė

  • N-16, Renginys nemokamas, bet būtina registracija

Apie

„Dabarties laikas ir vykstantis karas teatrui iškėlė radikalų iššūkį – kai realybė yra tokia, kokia yra dabar, bet kokia fikcija tampa per menka. Statyti „normalų“ spektaklį nekyla ranka, bet tylėti irgi neįmanoma. Dramatizuoti tai, kas vyksta imantis klasikos, ieškant metaforų ir analogijų, rodos, tiesiog beviltiška. Ir nemanau, kad atsirado šiuolaikinių pjesių, redukuojančių tai, kas vyksta, – apie spektaklių apie karą Ukrainoje kūrimą sako režisierius Oskaras Koršunovas, – taigi, pati situacija išprovokavo idėją LNDT statyti dokumentinio teatro spektaklį. Rodos, tokia forma šiandien yra vienintelė įmanoma.“  

Birželio 9 d. 19 val. Lietuvos nacionaliniame dramos teatre vyks pirmas susitikimas su žiūrovais, Oskaras Koršunovas pristatys meninį projektą „Liudijimai“. Tai pirmoji Lietuvos nacionalinio dramos teatro organizuojamo renginių ciklo, skirto palaikyti Ukrainą, dalis.

Režisierius dar pavasario pradžioje pakvietė LNDT aktores rinkti Ukrainos moterų istorijas ir pristatyti jas scenoje. Visos jos dirbo savanorystės pagrindais. Pasak kūrėjų, visos papasakotos istorijos yra unikalios. Žiūrovai susipažins su asmeniniais pasakojimais, individualiu požiūriu, kurio negali perteikti jokia žiniasklaida ir socialiniai tinklai, skleisdami žinias apie karą.

Dokumentinio spektaklio kūrėjams į pagalbą atėjo televizijos prodiuseris Laurynas Šeškus, garsiosios „Ukrainos vaikai Lietuvoje“ organizatorius, ir jo padėjėja ukrainietė Polina Stasiuk. Jie padeda kontaktuoti su ukrainietėmis. Abiem ši idėja pasirodė labai svarbi. Polina sakė: „Pasaulis turi žinoti tiesą. Rusai deda milžiniškas pastangas kurti melagienas“. Anot jos, ateityje rusai išleis milžiniškus pinigus, siekdami sukurti savo šio karo naratyvą. Taigi, bet koks tikras liudijimas yra aukso vertės.

Tikimasi, kad iš šio meninio projekto gims dokumentinis spektaklis, kurio premjera turėtų įvykti LNDT spalio mėnesį. Oskaras Koršunovas sako: „Šis spektaklis niekaip neturėtų būti susijęs su jokia propaganda, pagražinimais ar patosu – tiesiog pasakojimai, tokie, kokie jie yra.“

Prie meninio projekto „Liudijimai“ kūrimo prisidėjo Vaiva Mainelytė, Jurga Kalvaitytė, Vitalija Mockevičiūtė, Jūratė Vilūnaitė, Neringa Bulotaitė, Elzė Gudavičiūtė, Dalia Michelevičiūtė, Diana Anevičiūtė, Rasa Samuolytė, Adrija Čepaitė, Jovita Balčiūnaitė, Marius Ivaškevičius, Antanas Jasenka, Vilius Vilutis, Artis Dzerve.

Renginys nemokamas, bet būtina registracija: https://forms.gle/JxUcpiqUhgQcJoTw5

Kūrėjai

Komentarai

Komentarų nėra.
Kviečiame dalintis įspūdžiais apie spektaklį.