MARKUS PESONEN HENDECTET („Vilnius Mama Jazz“)

  • Režisierius

    - -

  • Salė

    Didžioji salė

Apie

Vocals and violin –Anna Chekassina

Accordion –Live Berger Brekke

Bass – Adam Pultz Melbye

Drums and electronics – Marc Lohr

Alto and tenor saxophones and clarinet – Otis Sandsjö

Soprano, tenor and bass saxophones, clarinet and bass clarinet – Liudas Mockūnas

Alto saxophone, clarinet, bass clarinet, flute and piccolo – Frank Gratkowski

Trumpet and fluegelhorn –Tobias Wiklund

Trombone –Petter Hängsel

Tuba –Jonathan Ahlbom

Guitar and electronics –Markus Pesonen

Vienuolika muzikantų iš aštuonių valstybių – tai du kertiniai šio pasirodymo skaičiai. Jauni talentingi muzikantai iš visos Europos susirinko į energingą orkestrą, kurio muzika parašyta taip, kad atspindėtų kiekvieno iš jų meistriškumą ir stipriausias puses. Vilnius Mama Jazz su džiaugsmu pristato jums šį unikalų suomių artisto Markaus Pesoneno projektą, kuriame dalyvauja ir muzikantas iš Lietuvos.

Markui Pesonenui – dar tik trisdešimt, tačiau šis suomių gitaristas ir kompozitorius jau yra palikęs ryškų pėdsaką Europos muzikiniame gyvenime. Kuopio mieste karjerą su populiarios ir klasikinės muzikos atlikėjais pradėjęs vaikinas vėliau studijavo Helsinkyje ir Kopenhagoje, kur 2010-aisiais Ritminės muzikos konservatorijoje įgijo magistro laipsnį.

Muzikanto kūrybingumas jau tada buvo atsiskleidęs įvairiomis formomis. Jį galima scenoje pamatyti ir vieną, iš gitaros išgaunantį netikėčiausius garsus, ir su elektroninės muzikos kūrėjais, ir su didžiuliais ansambliais. Ambicingas kūrėjas yra parašęs muzikos kinui, surengęs pasirodymus su šokėjais ir performansų artistais. Muzikos gurmanai puikiai žino jo projektą Karjalan Sissit,suvienijantį neoklasikines aranžuotes, tamsią ambient muziką ir aršų triukšmą.

Markaus užmojus ir estetiką puikiai atskleidžia jo patyrusių bendražygių sąrašas. Jame – dešimtys žinomų pavardžių, bet pakanka paminėti dvi – ekscentriko Django Bateso ir atmosferiško džiazo veterano Palle Mikkelborgo. Tai įstabią muzikinę viziją turintys menininkai, jau spėję patikėti jauno suomio talentu ir galimybėmis.

„Provokuojantys Markaus gitaros garsai – su savo daugybe idėjų jis visą vakarą su Palle Mikkelborgo trimitu rezgė kūrybinį dialogą“, - gitaristo sugebėjimais žavisi danų spauda.

Neatsitiktinai Markaus muzikinių interesų laukas – labai platus. Pats muzikantas sako, kad į jį telpa ir džiazas, ir noise muzika, irThe Beatles dainos, ir austrų kompozitoriaus Arnoldo Schoenbergo kūryba.

Esminė ir nekintama visų šio atlikėjo projektų ašis – dėmesys improvizacijai ir bendravimui garsais, žaidimas garsų kuriama atmosfera. Vienuolikos muzikantų kolektyvas, kurį Markus pristato Vilniuje, yra puikus to pavyzdys.

Net jei niekada anksčiau nesate tarę žodžio „hendektetas“, verta įsiminti šio projekto pavadinimą. Prieš trejus metus albumu Humdebiutavusios grupės idėja nuo pat pradžių buvo tam tikras iššūkis. Markus pasišovė suburti talentingiausius Kopenhagos ir Berlyno improvizuotojus ir suvienyti juos originaliai, nenuspėjamai muzikai.

Jau pirmasis grupės albumas nustebino ir visko girdėjusius džiazo klausytojus. Nuo džiunglių garsų iki miesto mašinų spūsčių triukšmo, nuo muzikos, galėjusios gimti kalnuose, iki urbanistinių garso peizažų – į šio nedidelio orkestro skambesį sutilpo dešimtys skirtingų emocijų ir muzikos piešinių.

Grupė jau įrašė antrąjį albumą Padme, kuris pasirodys įdomiausių Skandinavijos kūrėjų muziką globojančioje Danijos leidyklojeBarefoot Records. Galima drąsiai tikėtis, kad tai bus dar vienas žingsnis į naujas muzikos gelmes – juolab kad kolektyvo sudėtis yra pakitusi.

Išradingų muzikantų kuopoje šiandien muzikuoja ir vienas įdomiausių Lietuvos džiazo atlikėjų, pučiamųjų virtuozas Liudas Mockūnas, jau anksčiau pasižymėjęs ne vienu įdomiu projektu su užsienio muzikantais.

Kolektyvo vokaliste ir smuikininke tapo Ana Čekasina – jauna muzikantė iš Maskvos, Lietuvos džiazo šviesulio Vladimiro Čekasino dukra, gerai žinoma ir Lietuvos melomanams - yra parengusi muzikinę-literatūrinę programą su Brigita Bublyte ir Vyčiu Nivinsku, kuri tapo Oskaro Koršunovo teatro spektaklio Uždaras vakaras pagrindu.

„Muzika man – labai vizualus dalykas. Tikiu, kad garsai gali nupiešti vaizdus, juos įsivaizduoju kurdamas“, - sako Markus Pesonenas, save išbandęs ir fotografo vaidmenyje.

Jo paveikslas bus tapomas turtingomis muzikinėmis spalvomis – nuo klarneto iki akordeono, nuo gitaros iki elektroninių garsų.

„Jam niekada nepritrūksta idėjų ir efektų“, - apie vieną Markaus pasirodymą rašė Danijos dienraštis Politiken. Vilniuje šį muzikanto sukauptą arsenalą bus galima drąsiai padauginti iš vienuolikos.

Kūrėjai

Komentarai

Komentarų nėra.
Kviečiame dalintis įspūdžiais apie spektaklį.