MIRTIS IR REINKARNACIJA Į KAUBOJŲ. Festivalio "Sirenos 2012" programa

  • Režisierius

    Rodrigo GARCIA

  • Trukmė

    1 val. 30 min.

  • Salė

    Didžioji salė

Apie

Tarptautinio Vilniaus teatro festivalio "Sirenos 2012" programa

 

Premjera 2009 m.

Režisierius: Rodrigo GARCIA

Atlikimas: Juan Loriente, Juan Navarro, Marina Hoisnard
Šviesų dailininkas: Carlos Marquerie
Garsas: Vincent Le Meur
Techninis direktorius: Roberto Cafaggini

Prodiuseriai: Théâtre National de Bretagne, La Carnicería Madrid

 

Du vieniši kaubojai stoja į kovą prieš šiandieninę vakarų visuomenę: jos prabangą ir nuobodulį, „netikrą juoką, kuriuo juokiamės, nes esame nelaimingi“ ir miesčionių porelių tarpusavio santykių veidmainiškumą. Savo fiziniu teatru ir provokuojančiais tekstais garsėjantis Rodrigo García šiame spektaklyje sukuria savitą pasaulį. „Mirtis ir reinkarnacija į kaubojų“ – kur kas niūresnis ir intymesnis spektaklis, nei ankstesni menininko darbai.

Šio spektaklio personažai – tarsi amerikietiškojo kultūrinio kolonializmo simboliai, iškėlę sau užduotį pulti mūsų visuomenę pačiais įvairiausiais ir, žinoma, svarbiausiais, mūsų kultūros rakursais. Režisieriaus pasakojama istorija žiūrovus nukelia į reklamos pasaulį, prasiskverbusį į kiekvieną mūsų egzistencijos užkampį, pakeitusį politiką ir vyriausybes. Ir nubloškia į giliausius vertybių krizės ir jos pasekmių užkaborius. O jie slypi visai čia pat komfortabilios, bet tuo pat metu tragiškos ir groteskiškos, mūsų   egzistencijos.

Argentinoje gimęs Rodrigo García (1964) rašo ir spektaklius kuria Ispanijoje ir Prancūzijoje. 1989 m. Madride įkuria kompaniją „La Carnicería“ („Skerdykla“) – lyg duodamas užuominą apie savo tėvo profesiją ir iš anksto nuteikdamas aštriems, lyg skalpeliu naujojo pasaulio realybę rėžiantiems pastatymams. García griežtai atsisako klasikinių dramos teatro vertybių, tradicinės ekspresijos – jo spektakliuose dominuoja pertekliaus estetika, daugybė nuorodų į esamąjį laiką, aktoriai veikia čia ir dabar. Ir materialinę jo spektaklių bazę sudaro tai, kas niekam daugiau nereikalinga: šiukšlės, atliekos, nešvankybės – viskas, kas meno pasaulyje įprastai laikoma nederamais dalykais. Todėl ir 2005 m. „Sirenose“ pristatytas Garcíos spektaklis „Ronaldo, McDonaldo klouno, istorija“ sulaukė itin didelio atgarsio, gausybės prieštaringų vertinimų ir atvėrė mūsų teatrinei kultūrai dar nepažintas sceninės ekspresijos perspektyvas.

Spektaklio „Mirtis ir reinkarnacija į kaubojų“ premjera įvyko 2009 m. Bretanės Nacionaliniame teatre (Rennes, Prancūzija), už šį darbą menininkui įteiktas prestižinis Europos Naujosios teatrinės realybės prizas.

Kūrėjai

Komentarai

Komentarų nėra.
Kviečiame dalintis įspūdžiais apie spektaklį.