Miuziklas RENT (Jaunimo miuziklo teatras)

 • Režisierius

  Georg MALVIUS

 • Trukmė

  2 val. (dviejų dalių)

 • Salė

  Didžioji salė

 • Premjeros data

  2016 m. rugsėjo 2 d.

Apie

Režisierius – Georg Malvius (Vengrija/ Švedija),

Muzikos vadovas – Derek Barnes (Didžioji Britanija)

Choreografė – Adrianne Abjorn (Švedija)

Scenografė ir kostiumų dailininkė – Ellen Cairns (Didžioji Britanija)

Šviesų dailininkas – Palle Palme (Švedija)

Garso režisierius – Olli Nousiainen (Suomija)

Režisieriaus asistentė – Jūratė Sodytė-Bradauskienė

Atlikėjai: Oneida Kunsunga, Vaidas Baumila, Kristina Radžiukynaitė, Jeronimas Milius, Girmantė Vaitkutė, Justinas Lapatinskas, Gabrielė Bielskytė, Dominykas Vaitiekūnas, Martynas Vaidotas, Martynas Kavaliauskas, Tomas Legenzovas, Indrė Launikonytė, Laura Rakauskaitė, Justinas Stanislovaitis, Šarūnas Navickas, Tomas Žaibus, Greta Paukštė, Kornelija Klimenkaitė, Indrė Strolytė, Milda Rasilavičiūtė, Kajetana Ageikinaitė, Liucija Nanartavičiūtė, Gintarė Šmigelskytė, Artūras Murauskas, Laurynas Sventickas, Artūras Dubaka, Mantvydas Čiuplys, Evaldas Vaikasas, Aivaras Tumonis, Tomas Alenčikas. 

„Rent” (liet. Nuoma) – vienas garsiausių miuziklų Pasaulyje per visą muzikinio teatro istoriją, įvertintas prestižine Pulitzerio premija už savo unikalumą ir indėlį į miuziklo bei dramos kultūrą, laimėjęs 4 „Tony“, 6 „Drama desk“ ir 2 „World theatre“. Miuziklas statytas 48 Pasaulio šalyse 24 kalbomis ir patenka į 10-ies populiariausių miuziklų sąrašą.

Rent – tai roko miuziklas, pasakojantis apie grupės jaunų menininkų, bandančių išgyventi New York'o didmiestyje ir nuolat besiblaškančių tarp svajonių ir gyvenimo realybės, norinčių mylėti ir būti mylimiems, kasdienybę. „Rent“, statytas kartai X, pabrėžia jai aktualų komplikuotą individo santykį su visuomene, nepritarimą visuotinai priimtiems kanonams ir maištavimą prieš nusistovėjusią tvarką bei, žinoma, kova už savąjį „Aš“ ir vietą po saule.

Tai vienas pirmųjų miuziklų, įnešęs kontraversiškų, anksčiau nutylimų bei nepatogių temų į tradiciškai konservatyvią mediją – muzikinį teatrą. Šalia skurdo, meilės ir kūrybinių kančių, dauguma veikėjų kovoja su AIDS, priklausomybe nuo narkotikų. Miuziklas nagrinėja problemas, kurios, net ir praėjus beveik dvidešimčiai metų, vis dar aktualios – LGBT žmonių poreikis būti pripažintiems, žmogaus teisės, tolerancija, žmoniškumas, benamystė ir skurdas, gebėjimas šiame tamsiame liūne džiaugtis kūryba ir atrasti tikrąją meilę.

Miuziklą „Rent“ statyti Lietuvoje (statymo projektą inicijuoja Jaunimo miuziklo teatras) kviečiamas režisierius ir muzikinio teatro profesorius Georg Malvius (Vengrija/ Švedija), pastatęs 70 miuziklų, 60 pjesių, bei 20 operų. Semtis šokio meno subtilybių padės bei miuziklo judesį dėlios Stokholmo Baleto akademijos dėstytoja Adrienne Åbjörn (Švedija). Balsus lavins ir muzikinę miuziklo dalį kuruos vokalo specialistas, kompozitorius ir muzikos prodiuseris Derek Barnes (Didžioji Britanija). Scenos apipavidalinimu bei kostiumais rūpinsis scenografė ir kostiumų dizainerė Ellen Cairns (Didžioji Britanija), savo rankomis papuošusi daugybės šalių scenas ir atlikėjus.

Lietuviškojoje „Rent“ versijoje pasirodys vienos ryškiausių Lietuvos muzikos, teatro bei kino pasaulio žvaigždžių: Vaidotas Baumila, Jeronimas Milius, Dominykas Vaitiekūnas, Girmantė Vaitkutė, Oneida Kunsunga, Martynas Kavaliauskas, Justinas Lapatinskas, Kristina Radžiukynaitė, Tomas Legenzovas, Martynas Vaidotas, Tomas Žaibus bei daugelis kitų.

Miuziklas "Rent" pristatomas, gavus Music Theatre International (www.MTIShows.com) licenziją. Miuziklo/ jo dalies video/audio įrašai yra draudžiami.

Renginio metu prašoma išjungti mobiliuosius įrenginius.

Renginio kalba: Anglų k. su sinchroniniu vertimu.

Kūrėjai

Komentarai

Komentarų nėra.
Kviečiame dalintis įspūdžiais apie spektaklį.