Miuziklas "Žemės paukščiai"

Apie

Tikras lietuviškas miuziklas „Žemės paukščiai“ pagal
P.Cvirkos romaną „Meisteris ir sūnūs“

 

Projekto kūrybinė grupė:
Kompozitorius – Algimantas Bražinskas

Libreto autorius – Antanas Drilinga

Režisierius – Nerijus Petrokas

Choreografas – Alfredas Kondratavičius

Scenografijos autorė – Daiva Petrulytė

Vaizdo instaliacijos autorė – Vesta Obolevičiūtė

 

 Solistai:


Deveika – Liudas Mikalauskas

Deveikienė – Ingrida Raugaitė

Krizas – Deividas Norvilas–Deivis

Jonas – Ramūnas Urbietis / Raimundas Juzuitis

Andrius – Saulius Vasiliauskis

Simas – Liutauras Sutkus

Marcelė – Dovilė Kazonaitė /Ieva Filipkauskaitė

Anundis – Zenius Sakalauskas

Anundienė – Aušra Kiuraitė–Svilainienė

Kakalas – Albertas Toločka

Žandaras – RičardasRamanauskas

 

 

2012 m. rudenį valstybiniame dainų ir šokių ansamblyje „Lietuva” atgimė vienas pirmųjų lietuviškų miuziklų – A.Bražinsko ir A.Drilingos „Pagramančio šnekučiai“ pagal P.Cvirkos romaną „Meisteris ir sūnūs“, dabar pavadintas „Žemės paukščiais“. Praėjusį rudenį su gastrolėmis apkeliavęs daugelį Lietuvos miestų, šį rudenį miuziklas sugrįžta į koncertines sales. 

  

Tragikomiškas siužetas, puiki muzika, temperamentingi šokiai, autentiški tautiniai kostiumai, įspūdingos masinės scenos, moderni scenografija ir per kraštus besiliejantis lietuvių liaudies humoras – spektaklis neabejotinai patiks ir senjorui, ir moksleiviui. Miuzikle dalyvauja per 50 ansamblio „Lietuva“ muzikantų, šokėjų, dainininkų ir choro artistų, o pagrindinius vaidmenis kuria žymūs Lietuvos dainininkai – Liudas Mikalauskas, Deividas Norvilas-Deivis ir Ramūnas Urbietis.

 

Ypatingo žavesio spektakliui suteikia unikalus tautinių instrumentų orkestras, kuriame grojama išskirtinai lietuvių liaudies instrumentais – birbynėmis, kanklėmis, lamzdeliais, ragais, skudučiais, skrabalais, tabalais, o taip pat ožragiais, molinukais, Labanoro dūdomis ir gausybe mušamųjų. Orkestro dirigentai – Vytautas Lukočius ir Egidijus Kaveckas.

 

Miuziklas „Žemės paukščiai“

 

1976 m. Kauno muzikiniame teatre pastatytas Algimanto Bražinsko ir Antano Drilingos miuziklas „Pagramančio šnekučiai“ tapo vienu pirmųjų šio žanro pastatymu Lietuvoje ir akimirksniu tapo populiariausiu to laikmečio spektakliu. Praėjus daugeliui metų, ansambliui „Lietuva“ kartu su režisieriumi Nerijumi Petroku, scenografe Daiva Petrulyte ir choreografu Alfredu Kondratavičiumi pavyko šiuolaikiškai interpretuoti kūrinį ir suteikti jam naują gyvenimą XXI amžiuje.

 

Satyrinė tragikomedija, kurios veiksmas vyksta praėjusio šimtmečio pradžioje, pasakoja apie kaimo amatininkus, du draugus meisterį Deveiką ir siuvėją Krizą. Jiems būdingos geriausios liaudies savybės: optimistiškas požiūris į gyvenimą, puikus humoro jausmas, laki vaizduotė, linksmumas, kūrybiškumas, nagingumas, kova už laisvę ir neapykanta priespaudai. Spektaklį puošia ir žinomi Lietuvos atlikėjai - „Triumfo arkos“ nugalėtojas, aksominio
balso savininkas Liudas Mikalauskas, puikiai sukūręs auksarankio meisterio Deveikos vaidmenį, linksmuolį siuvėją Krizą įkūnija nesutramdomas Deividas Norvilas-Deivis, o knygnešio Jono Deveikos personažą įtikinamai vaidina baritonas Ramūnas Urbietis ir bosas Raimundas Juzuitis.

 

 

Video:

https://www.youtube.com/watch?v=xzUg6RO33us

https://www.youtube.com/watch?v=dHGpitqMLk8

https://www.youtube.com/watch?v=mpnDduH6S_M

 

 

Valstybinis dainų ir šokių ansamblis „Lietuva” – vienintelis Baltijos šalyse profesionalus šokėjų, tautinių instrumentų orkestro ir choro grupių jungtinis meno ansamblis, įkurtas 1940 m. Vilniuje. Per savo ilgą kūrybinį kelią kolektyvas pelnė daugybę apdovanojimų Lietuvoje ir užsienyje, gastroliavo daugiau kaip 40 Europos, Azijos, Šiaurės ir Pietų Amerikos šalių, atliko daugiau nei 1000 kūrinių ir surengė per 9000 koncertų. Ansamblio pastatymai nuo seno laikomi novatoriškumo, ekspresijos, kokybės ir profesionalumo standartais tiek Lietuvoje, tiek užsienyje.

 

Kūrėjai

Komentarai

Komentarų nėra.
Kviečiame dalintis įspūdžiais apie spektaklį.