Nick Payne. SPIEČIUS (Nepriklausomas projektas)

Apie

Vienos dalies spektaklis

Premjera – 2015 m. sausio 6, 7 d. 

 

Režisierė – Eglė Kižaitė

Scenografija – Adelė Dovydavičiūtė

Šviesų dailininkas – Matas Šimonis

Kostiumų dailininkė – Justė Kondratė („Šarka. Daiktų kelionės“)

Muzika – The Art of Amputation (Didžioji Britanija)

Prodiuserė – Aušra Paukštytė

Vaidina: Benita Vasauskaitė ir Edgaras Žemaitis

 

Viena pažintis. Begalė variantų. Nick‘o Payne‘o „Spiečius“ (angl. „Constellations“) – tai britų pjesė apie neribotą žmonių potencialą, pasirinkimo laisvę ir draugystę.

Rolandas susipažįsta su Merian piknike. Ji – fizikė, jis – bitininkas. Iš pirmo žvilgsnio paprasta istorija apie tai, kaip „Jis sutiko Ją“ virsta rimtu galvosūkiu. Buitiniai dviejų žmonių santykiai čia narpliojami per multivisatos teorijos prizmę, kurioje dabartis yra nuolat perrašoma.

Kiekvienas tikriausiai esame patyrę jausmą, kad kažkur tai jau mačiau, kad ir vėl išgyvenu analogišką situaciją, kad tai kažkoks „deja vu“. Kiekvienas galėtų prisiminti akimirkas, kai norėjosi sustabdyti laiką arba jį pasukti atgal ir viską pradėti iš pradžių, kiekvienam buvo kažkada kilęs klausimas „kas būtų, jeigu..?“. Greičiausiai klausimų po spektaklio kils dar daugiau. Dalį jų bando atsakyti kvantinę fiziką tyrinėjantys mokslininkai, keldami įvairias teorijas, kuriomis paremtas ir Nick‘o Payne‘o pjesės siužetas.

„Spiečius“ 2012 metais debiutavo Londono „Royal Court“ teatro scenoje. Spektaklis sulaukė ne tik kritikų pripažinimo, apdovanojimų, bet ir tarptautinės sėkmės. Pjesė jau pastatyta daugiau kaip 16-oje pasaulio šalių, o 2015 metų sausį debiutuos Brodvėjaus teatre. Nick‘as Payne‘as visose šalyse yra giriamas už itin intelektualų ir įtaigų istorijos pasakojimą.

Pagrindinius vaidmenis lietuviškame spektaklyje kuria aktorius Edgaras Žemaitis, šiuo metu dirbantis Nacionaliniame Kauno dramos teatre, ir  Benita Vasauskaitė, viena iš teatro laboratorijos „Atviras ratas“ įkūrėjų ir aktorių, tris kartus apdovanota „Auksiniu scenos kryžiumi“. Garso takelį spektakliui ruošia britų grupė „The Art Of Amputation“, scenografiją kuria jauna architektė Adelė Dovydavičiūtė, o aktorių stiliumi rūpinasi drabužių parduotuvės „Šarka. Daiktų kelionės“ įkūrėja, dizainerė Justė Kondratė.

Spektaklį Lietuvoje režisuoja jaunosios teatro kartos atstovė Eglė Kižaitė, 2014 m. debiutavusi tarptautiniame teatro festivalyje „Tylos!“, o tarptautiniame Druskininkų teatro festivalyje „Vasara“ 2014 m. laimėjusi žiūrovų simpatijų prizą už darbą „Atleisk jiems – jie nežino, ką daro“.

„Šiais laikais, kai cinizmas ir sarkazmas yra bendravimo ir saviraiškos etalonas, parodyti žmonėms itin intymią, asmenišką ir nuoširdžią istoriją yra didelis iššūkis. Šiame spektaklyje šokiruoja atvirumas, visų pirma – sielos atvirumas, o ne keiksmažodžiai ar nuogas kūnas, kaip tapo įprasta teatre. Kartais net suabejoju, ar žiūrovas Lietuvoje tokiam atvirumui yra pasiruošęs,“ – svarsto režisierė.

Kūrėjai

Galerija

Rodyti daugiau

Komentarai

Komentarų nėra.
Kviečiame dalintis įspūdžiais apie spektaklį.