NO SYMPATHY FOR CRYING MAN (JOKIOS UŽUOJAUTOS VERKIANČIAM ŽMOGUI) Premjera

 • Režisierius

  Inga ALEKNAVIČIŪTĖ

 • Trukmė

  1 val. (vienos dalies)

 • Salė

  Mažoji salė

 • Premjeros data

  2016 m. rugpjūčio 19 d.

 • Renginys nemokamas, spektaklis vyks anglų kalba

Apie

Spektaklis vyksta anglų kalba, įvadas – lietuvių kalba.

Naudojama Richard Landry muzika.

Šis spektaklis, pristatomas kaip LNDT Jaunųjų kūrėjų skatinimo programos dalis, yra pirmasis tarptautinės menininkų, dirbančių ir gyvenančių Norvegijoje, Vokietijoje, Lietuvoje ir Jungtinėse Amerikos Valstijose, darbo rezultatas. Pradėtas vystyti Norvegijoje, o bendradarbiaujant su LNDT persikėlęs į Vilnių, pasirodymas, anot jo kūrėjų, tyrinėja lėtą žmogaus vidinį puvimą: jungdami Roberto M. Johansono, Ingos Aleknavičiūtės tekstus, jaunieji menininkai keliauja nuo globalinių iki asmeninių problemų ir atgal.

Paties sukonstruota realybė sudūžta, lieka tik nuolatinis neišbaigtumo jausmas, nesibaigianti graužatis ir žmogus nesugeba rasti jokio sprendimo. Scenoje – žudikų ir ūkininkų ainis, tačiau jis į praeitį neatsigręžia. Šis žmogus pametė savo kelią ir nebežino, iš kur jis atėjęs. Jis pamiršo savo tikslus ir siekius. Jis save bando užimti, ieškodamas ramybės savo internetinėje tapatybėje, kuri susilaukia vis daugiau „patinka“ paspaudimų. Jis užima save šnekėdamas nereikalingus dalykus, tiek ir likdamas tylus. Tačiau darydamas tai savo kalboje, judesyje ir tapatybėje – jis sudūžta...  

Inga Aleknavičiūtė (g. 1981) – tai menininkė, kurianti pasirodymus teatre, scenografiją, instaliacijas. 2009 m. Aleknavičiūtė baigė Vilniaus technologijų ir dizaino kolegiją, o 2015 m. baigė scenografijos studijas Norvegijos teatro akademijoje. Šiuo metu ji gyvena ir dirba Fredrikstade, Norvegijoje ir Vilniuje, Lietuvoje. 2015 m. I. Aleknavičiūtė režisavo, kūrė scenografiją ir atliko vaidmenį Norvegijos teatro akademijos pasirodyme „BEASTS“. Taip pat ji režisavo spektaklius „Music for Many Ears“ ir „The Abundant Song“ Švedijoje, Stokholmo teatre „Folkoperan“. I. Aleknavičiūtė taip pat dirbo kaip Robert Wilson scenografijos asistentė ir dalyvavo jo vadovaujamo centro „Watermill Center“ vasaros programoje 2015 m. I. Aleknavičiūtė yra sukūrusi ne vieną instaliaciją Bergerio muziejuje Norvegijoje ir „Watermill Center“ Niujorke.

Naomi Boyce (g. 1992) yra amerikiečių režisierė ir dramaturgė, kurianti tekstus performansams. 2014 m. ji baigė teatro režisūros studijas Kolumbijos universiteto Barnard koledže, nuo 2015 m. rugsėjo iki 2016 m. liepos ji buvo Fulbright stipendininkė ir bendradarbiavo su Freie universiteto Berlyne teatro meno institutu. Ji taip pat dalyvavo Roberto Wilsono tarptautinėje vasaros programoje 2015 m.

Robert M. Johanson (g. 1978) yra laisvai samdomas atlikėjas, kompozitorius, režisierius iš Niujorko. Jis yra vienas iš „Nature Theatre of Oklahoma“ įkūrėjų ir su šia kompanija yra atlikęs vaidmenis ne viename pasirodyme bei sukūręs ir atlikęs muziką spektaklyje „Life and Times 1 – 9“, kuri pristatyta Theatertreffen festivalyje 2010 m. , o 2013 m. laimėjo Obie apdovanojimą. R. M. Johanson dirbo su daugeliu kitų kompanijų Niujorke, jis dažnai dėstytojauja Norvegijos teatro akademijoje, taip pat Norvegijoje ir Estijoje yra režisavęs ir kūręs muziką savo muzikinio teatro pasirodymams.

Per Magnus Barlaug (g. 1987) yra Osle, Norvegijoje gyvenantis atlikėjas, vaidybos bakalauro studijas baigęs Norvegijos teatro akademijoje Fredrikstade. Po studijų yra dirbęs įvairiuose Norvegijos teatruose, įskaitant Nordland ir Bergeno tarptautinius teatrus. 

Kūrėjai

 • Režisierė, šviesų ir garso dailininkė — Inga ALEKNAVIČIŪTĖ
 • Dramaturgė — Naomi BOYCE
 • Atlikėjas, choreografas, teksto autorius — Robert M. JOHANSON
 • Atlikėjas — Per Magnus BARLAUG

Komentarai

Komentarų nėra.
Kviečiame dalintis įspūdžiais apie spektaklį.