NOH teatro ir šokio spektaklis šumerų mitologijos motyvais

  • Režisierius

    - -

  • Salė

    Mažoji salė

  • Renginys nemokamas, tačiau reikalinga išankstinė registracija el. paštu: grettitavai@gmail.com

Apie

Noh teatro ir šokio spektaklis šumerų mitologijos motyvais 

INANOS NUŽENGIMAS Į ANAPUSINĮ PASAULĮ 

 

Šumerų pasakojimas „Inanos nužengimas į anapusinį pasaulį“ yra vienas iš seniausių išlikusių mitų. Ši istorija iš naujo pasakojama pasitelkiant seniausią pasaulyje teatro formą - japonų teatrą Noh, kuriam būdingas gilus rituališkumas.

Senovės šumerų ir japonų kalbos turėjo panašumų, leidžiančių pritaikyti šumerų tekstus tradiciniams japonų žodinės kūrybos žanrams - dainoms utai ir pasakojimams katari.

 

Istorija

Inana, dangaus ir žemės valdovė, nusprendžia keliauti į anapusinį pasaulį, iš kurio negrįžtama. Ji atsisako savo padėties ir šventyklų, paima septynias dieviškąsias galias „AŠ“ ir leidžiasi į kelionę. Inana nurodo savo ministrui Ninšuburui sušaukti dievybes, jei jai nepavyktų sugrįžti.

Inanai atvykus, Ereškigal, anapusinio pasaulio valdovė, paliepia vartų saugotojui Neti uždaryti visus septynerius vartus ir sunaikinti po vieną Inanos „AŠ“ galią ties kiekvienais vartais. Taip Ereškigal numarina Inaną.

Tada Ninšuburas  kreipiasi į dievybes pagalbos. Dievas Enki sukuria būtybes kurgarą ir galaturą ir pasiunčia gelbėti Inanos. Kurgara ir galatura maitina Inaną gyvybės augalu ir šlaksto gyvybės vandeniu. Galiausiai Ereškigal ir Inana atgyja.

 

Renginys nemokamas, tačiau reikalinga išankstinė registracija el. paštu: grettitavai@gmail.com

 Renginys vyks šumerų kalba su anglų k. subtitrais

Kūrėjai

Galerija

Rodyti daugiau

Komentarai

Komentarų nėra.
Kviečiame dalintis įspūdžiais apie spektaklį.