OTELAS (Maskvos J. Vachtangovo teatro gastrolės)

  • Režisierius

    Anželika CHOLINA

  • Trukmė

    2 val. 20 min. (dviejų dalių)

  • Salė

    Didžioji salė

Apie

ANDŽELIKOS CHOLINOS KŪRYBINĖS VEIKLOS 25-MEČIO RETROSPEKTYVOS PROGRAMA!

Maskvos J. Vachtangovo teatro šokio spektaklis OTELAS

 

Choreografė – Anželika Cholina.

Scenografas – Marijus Jacovskis.

Kostiumų dailininkė – Marija Danilova. 

 

SOLISTAI:

Otelas – Grigorij Antipenko.

Dezdemona – Olga Lerman.

Jagas – Viktor Dobronravov.

Spektaklyje šoka virš 30 J. Vachtangovo teatro aktorių.

 

APIE SPEKTAKLĮ:

Anželika Cholina savo idėjų įgyvendinimui renkasi etalonu literatūroje ir dramaturgijoje tapusius kūrinius, pripildytus dramatiškomis kolizijomis, ypatingais charakteriais, aštria fabula, siužetu, kur herojų susirėmimai reikalauja ne tik tikslaus choreografinio išpildymo, bet ir dvasinių jėgų energetinio galingumo.

Kaip choreografei įprasta, ji nesirenka tradicinio kūrinio perteikimo.  Ji pina santykių voratinklį – pavydo, meilės, išdavystės, ir finale išvynioja peripetijų kamuoliuką atskleisdama tiesą, tragišką savo nekaltumu, nepakenčiamą dėl pavydo ir melo, trapų ir tyrą aukos likimą.

 

ĮVERTINIMAS:

2014 metais, iškilmingos ceremonijos metu Anželikai Cholinai buvo įteikta premija "Teatralo žvaigždė" už spektalį “Otelas”, metų geriausio muzikinio spektaklio nominacijoje. 

 

ANŽELIKA CHOLINA:

"Teatre man norisi kalbėti apie meilę, santykius ir žmonių likimus, todėl išsirinkau “Otelą” – Viljamo Šekspyro kūrinį, kuriame jis papasakojo baisią, iš tiesų sukrečiančią žmogaus tragediją, kuris nužudė sau brangiausią būtybę ir prarado bet kokį gyvenimo tikslą.

Man norisi pažadinti siaubo jausmą stovint prieš baisią klaidą, nusikaltimą, prie kurio atėjo garbingas, patiklus ir geras žmogus apakintas pavydo.  Norisi parodyti, kaip tyriausios sielos žmogus gali susipainioti šmeižto tinkluose, kaip jis galvodamas, kad kovoja už dvasinę švarą, nužudo savo nekaltą, mylimą žmoną, nubausdamas pats save už tai, kad pasidavė beprotybei”.

 

Trumpa spektaklio video ištrauka: http://www.ach.lt/lt/spektakliai/otelas-ru/#1

 

2015 m. spalio 20 – gruodžio 26 dienomis Anželikos Cholinos šokio teatras suteikia Jums unikalią galimybę pamatyti naujausius A. Cholinos spektaklius, sukurtus Lietuvoje ir užsienyje.

Kūrėjai

Galerija

Rodyti daugiau

Komentarai

2015 m. spalis 24 d. 11:36 / Aldona

Nuostabus spektaklis! Viskas puiku: režisūra, aktorių plastika, scenografija. Sveikinimai Anželikai Cholinai!