PAUKŠČIAI (Gyčio Ivanausko teatro projektas)

Apie

Režisierius ir choreografas Gytis Ivanauskas

Vaidina Gytis Ivanauskas, Simona Paciukonytė, Irina Nazarenko, Naglis Bierancas/ Ignas Armalis/ Marius Miliauskas

Kompozitorius Gediminas Gelgotas

Muzika atlieka Naujų Idėjų Kamerinis Orkestras (Ni&Co)

Kostiumų dailininkas Tomas Bagackas

Šviesų dailininkas Andrius Matusevičius

Premjera 2011 m. kovo 12 d.

 

 

Gyčio Ivanausko teatro projektas „Paukščiai“ – tai šiuolaikinio baleto motyvais paremtas kamerinis šokio spektaklis. Dinamiškos, trupos šokio istorijos atskleidžia sąsajas tarp paukščių išorinio elgesio ir žmogaus vidinių būsenų.. Scenoje išvysime ir paskutines dienas leidžiančio „kalakuto“ istoriją, ir dvi „gulbes“, negalinčias gyventi viena be kitos…

„Gražu žiūrėti į paukščius, kuriems atrodo niekas nerūpi, tik skrydis. Norisi pabandyti sukurti iliuziją „kas būtų, jei būtų“, jei žmonės galėtų lygiai taip lengvai į viską žvelgti – kokie jausmai ir emocijos užplūstų juos tuomet?“, – mintimis dalijasi spektaklio režisierius Gytis Ivanauskas.

Šokio spektaklis „Paukščiai“ pagrįstas estetikos, klasikinio šokio tikslumo bei instrumentinės muzikos garsų sinteze.   Modernūs dizainerio Tomo Bagacko sukurti kostiumai vizualiai atitinka stereotipines paukščių išorės asociacijas:  plunksnų trapumą, spalvų gamas, laisvės pojūtį. „Kostiumų „pamatas“ – žmogaus odos pavertimas į paukščio odą. Tai įspūdinga paukščių simbolika“, – susižavėjimo neslepia Gytis Ivanauskas.

Spektaklio metu skamba klasikiniai Vivaldi, Haydn, Schubert  kūriniai, naudojamos video projekcijos, suteikiančios beribės erdvės pojūtį.  Spektaklyje vaidmenis atlieka šokio meistrai:  Gytis Ivanauskas, Naglis Bierancas, Irina Nazarenko, Simona Paciukonytė.

„Šį kartą noriu, kad žiūrovas neįsivaizduotų, kur ateina, noriu, kad jis pasinertų į mano ir šokėjų kuriamą atmosferą ir joje pabūtų, kad drauge išgyventų visą jausmų amplitudę“, – teigia Gytis Ivanauskas.

 

Kūrėjai

Komentarai

Komentarų nėra.
Kviečiame dalintis įspūdžiais apie spektaklį.