POKALBIAI NE APIE TEATRĄ: Belaukiant pabėgėlių Sezono naujiena

  • Režisierius

    - -

  • Trukmė

    1 val. 30 min.

  • Salė

    Fojė

  • Renginys nemokamas

Apie

Diskusijų ciklas „Pokalbiai NE apie teatrą“ turėtų sudominti ne tik teatre aktyviai besilankančią visuomenės dalį, bet ir tą, kuriai rūpi aktualūs kasdienybės, politikos, pilietinio gyvenimo aspektai, tačiau kurių vidinio poreikio diskutuoti, išgirsti kitą ir būti išgirstam nepatenkina kiti viešojoje erdvėje egzistuojantys formatai: televizinės laidos, komentarai spaudoje, radijuje, ekspertų pranešimai, vertinimai.

Diskusijų ciklo susitikimus ves žurnalistas ir kino režisierius Karolis Kaupinis: „Naujienų tarnyba seka tai, kas nauja, bet turi trumpą atmintį ir mažai laiko. Teatras atsimena daug, mato plačiai, bet jam svarbesnė emocija, ne faktai. Man įdomu sujungti tas dvi institucijas. Išjungus telefonus, kaip teatre, bet neapleidžiant faktų, kaip televizijoje. Pasikviečiant žmones, kurių norisi klausytis ir paklausti. Kalbėtis apie tai, kas dabar atrodo svarbiausia šioje valstybėje. Ir susikalbėti.“

Pirmoji susitikimo, kuris vyks spalio 24 d., 18 val. LNDT fojė, tema „Belaukiant pabėgėlių“ referuoja į Konstantino Kavafio bei John Michael Coetzee kūrinių pavadinimus. Jie kalba apie santykį su tais, kurių nepažįstame, parodo, kokias savo pačių problemas apnuogina laukimo faktas. Statistika rodo, kad Lietuvos gyventojai šia tema pasidaliję per pusę. Komentarai internete kalba kitaip. Galbūt gyva diskusija gali parodyti, kas nutylima raštu, sako diskusijos moderatorius.

Šiame susitikime taip pat dalyvaus istorikas Aurimas Švedas, Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugijos teisininkė Eglė Samuchovaitė, islamo tyrinėtojas Egdūnas Račius, portalo Bernardinai.lt vyr. redaktorius Donatas Puslys, Lietuvos traumų psichologijos asociacijos prezidentas, psichologas dr. Evaldas Kazlauskas.

„Lietuvos gatvėse pabėgėlių nematome, šalia mūsų jie negyvena, paskutiniai rinkimai parodė, kad politinėje darbotvarkėje ši tema toli gražu nėra tarp tų, kurios labiausiai domintų rinkėjus. Tačiau užtenka persikelti per Baltijos jūrą ar pervažiuoti kitapus Tatrų, kad viskas pasikeistų. Europoje šiuo metu tai – viena aktualiausių ir svarbiausių temų. Ji iškelia ne techninius, bet mūsų tapatybės ir daugumos santykio su mažuma klausimus, kurie Lietuvoje visada itin aktualūs, nes vienu gyvenimo atveju – mes mažuma, kitu – dauguma. Todėl norime suprasti ir suteikti erdvę kalbėtis. Viešų diskusijų pas mus dar mažoka. Jose  galime kiek daugiau suprasti, kokia visuomenė esame. Viešas kalbėjimas reikalauja žymiai daugiau atsakomybės ir argumentavimo nei virtuali erdvė. Galbūt iš tiesų pasirodys, kad tai dirbtinė tema ir čia nėra ką kalbėti?“ – sako „Pokalbių NE apie teatrą“ moderatorius Karolis Kaupinis. 

 

 

Kūrėjai

Komentarai

Komentarų nėra.
Kviečiame dalintis įspūdžiais apie spektaklį.