POKALBIAI NE APIE TEATRĄ. Ekologinis nerimas. Kaip padėti planetai nekenkiant sau?

  • Režisierius

    - -

  • Trukmė

    1 val. 30 min.

  • Salė

    Fojė

  • Renginys nemokamas

Apie

Jei tik būtų magiška, norus pildanti lazdelė, turbūt kiekvienas su malonumu ja mosteltume ir išgelbėtume planetos biologinę įvairovę, suvaldytume šylantį klimatą ir mielai pradangintume visas neperdirbamas atliekas… Tačiau su klimatu, aplinkosauga, bioįvairove ir kitomis ekologijos temomis susijusios problemos kartais atrodo tokios sudėtingos, kompleksiškos ir neaprėpiamos, kad norisi tik susigūžti ir pasislėpti nuo nemalonios informacijos srauto.

Kas yra ekologinis nerimas? Kodėl vieni jį jaučia, o kitiems, priešingai, planetos problemos širdies nevirpina? Kaip veiksmingiausia komunikuoti ne visada malonias aplinkosaugos temas? Kaip šitame neigiamų žinių fone atrasti savyje jėgų išgirsti tai, kas iš tikrųjų yra svarbu? Ką daryti su savo nerimu tiems, kuriems ekologinės temos kelia mintis apie pasaulio pabaigą? Kaip reaguoja skirtingos kartos, ir ar Lietuva šioje temoje kuo nors išskirtinė?

 

Diskusijos dalyviai:

Gintarė Klimienė – hidrometeorologė, geografijos mokytoja, projekto „Taikausi prie pokyčių“ kūrėja.
Silvestras Dikčius – klimato kaitos komentatorius, klimatologas.
Audra Balundė – aplinkos psichologė, psichologijos mokslų kandidatė Mykolo Romerio universitete (MRU) bei Groningeno universitete (RUG) Nyderlanduose.

Pokalbio moderatorius – Lukas Keraitis, technologijų žurnalistas, kūrybininkas.

Kūrėjai

Komentarai

Komentarų nėra.
Kviečiame dalintis įspūdžiais apie spektaklį.