POKALBIAI NE APIE TEATRĄ: Kam reikalingas Dievas? Sezono naujiena

  • Režisierius

    - -

  • Trukmė

    1 val. 30 min.

  • Salė

    Fojė

  • Renginys nemokamas

Apie

Statistiškai daugiau nei du trečdaliai lietuvių sakosi esą katalikai, tačiau ar galėtume pasakyti, jog gyvename giliai tikinčioje šalyje? Kita vertus, ką apskritai reiškia tikėti? Kam mums, gyvenantiems globaliame skubančio laiko, persimaišiusių kultūrų, trumpalaikių efektingų pasirodymų laikmetyje, reikalingas Dievas? Kai girdžiu skambant Bažnyčios varpus, ar jie skamba man? Ar jie mane šaukia, ar viso labo tėra dar vienas nieko nereiškiantis triukšmas kasdienybės garso takelyje?

Pirmojo susitikimo „Belaukiant pabėgėlių“ metu kalbėjomės apie Kitą, mūsų santykį su svetimu, Kitokio baimę ir atmetimą. Šįkart kalbėsimės apie tai, kas yra Dievas ir kas yra Artimas. Kaip tikėjimas nusako, kas yra Žmogus, ir kaip tai lemia šeimos, gyvybės, individo laisvės, kūno sampratą kalbant apie šiuolaikinei mūsų visuomenei svarbius pasirinkimus? Ar tikėjimas gali padėti žmonėms taikiai, su pagarba vieni kitiems, įsiklausant sugyventi bendruomenėse, valstybėje, pasaulyje? Ar aš turiu tikėti, kad galėčiau nuspręsti, kas yra gerai, o kas blogai?

Pokalbyje dalyvauja sociologė antropologė dr. Eglė Laumenskaitė, režisierė Kamilė Gudmonaitė, pranciškonas brolis Evaldas.

Diskusiją veda Karolis Kaupinis. 

Diskusijų ciklu „Pokalbiai NE apie teatrą“ siekiama sudominti ne tik teatre aktyviai besilankančią visuomenės dalį, bet ir tą, kuriai rūpi aktualūs kasdienybės, politikos, pilietinio gyvenimo aspektai, tačiau kurių vidinio poreikio diskutuoti, išgirsti kitą ir būti išgirstam nepatenkina kiti viešojoje erdvėje egzistuojantys formatai: televizinės laidos, komentarai spaudoje, radijuje, ekspertų pranešimai, vertinimai.

„Naujienų tarnyba seka tai, kas nauja, bet turi trumpą atmintį ir mažai laiko. Teatras atsimena daug, mato plačiai, bet jam svarbesnė emocija, ne faktai. Man įdomu sujungti tas dvi institucijas. Išjungus telefonus, kaip teatre, bet neapleidžiant faktų, kaip televizijoje. Pasikviečiant žmones, kurių norisi klausytis ir paklausti. Kalbėtis apie tai, kas dabar atrodo svarbiausia šioje valstybėje. Ir susikalbėti“, – sako Karolis Kaupinis.

Kūrėjai

Galerija

Rodyti daugiau

Komentarai

Komentarų nėra.
Kviečiame dalintis įspūdžiais apie spektaklį.