POKALBIAI NE APIE TEATRĄ. Minkštasis karo ginklas – ką daryti su rusišku menu ir kultūra?

  • Režisierius

    - -

  • Trukmė

    1 val. 30 min.

  • Salė

    Fojė

  • Renginys nemokamas

Apie

Tai pirmasis ciklo „Pokalbiai NE apie teatrą“ renginys po LNDT rekonctrukcijos. Šiemet juos moderuos LRT žurnalistė, užsienio naujienų redaktorė, dokumentinių filmų kūrėja Ieva Balsiūnaitė.

Šiame pokalbyje bus klausiama, kaip istoriniai įvykiai, tokie kaip karas, keičia kultūrą ir mūsų santykį su ja. Kokios naujos ribos yra brėžiamos? Ar yra temų, apie kurias kalbėti negalima? Ir galų gale, ką dabar daryti su rusiška kultūra ir menu?

„Tarsi siurrealu atrodo tai, kad vos prieš porą metų ginčijomės dėl smėlio paplūdimio sostinės Lukiškių aikštėje. Pasaulis, kuriame gyvename jau kurį laiką, kuria vis naujus kasdienybės diskursus. Man, dirbant užsienio naujienų redaktore, atrodo, kad jie kartais keičiasi greičiau nei spėjame juos pasivyti – Covid-19 pandemija, karas Ukrainoje, krizė Lietuvos-Baltarusijos pasienyje, riaušės, išbandymai emocinei sveikatai, po biurokratijos kojomis krentantys medžiai. Dabar norisi akimirkai sustoti, pažvelgti į mus pačius ir mums rūpimus klausimus lėčiau, niekur neskubant. Pastarieji metai parodė, kokia svarbi yra bendrystė, gebėjimas išgirsti. Tikiu, kad būtent čia visi galime pasisemti stiprybės tiek kaip individai, tiek kaip visuomenė, kuriai rūpi. Mano akimis, „Pokalbiai NE apie teatrą“ būtent ir yra erdvė tam“, – sako trečiojo sezono pokalbių moderatorė I. Balsiūnaitė.

 

Pokalbyje dalyvaus:

dr. Natalija Arlauskaitė, VU TSPMI profesorė, tyrinėjanti kiną, sovietmetį, feminizmą;

dr. Inga Vidugirytė-Pakerienė, VU Filologijos fakulteto Lyginamųjų literatūros studijų mokslinių tyrimų grupės vadovė, buvusi Lietuvos kultūros atašė Rusijoje;

doc. dr. Mantas Martišius, VU Žurnalistikos ir medijų tyrimų centro mokslininkas;

Tadas Montrimas, teatro režisierius, aktorius, teatro pedagogas, baigė režisūrą Maskvos Vsevolodo Mejerholdo teatro institute.

Kūrėjai

Komentarai

Komentarų nėra.
Kviečiame dalintis įspūdžiais apie spektaklį.