POKALBIAI NE APIE TEATRĄ: Sukurti žmogų iš naujo

  • Režisierius

    - -

  • Trukmė

    1 val. 30 min.

  • Salė

    Fojė

  • Renginys nemokamas

Apie

Sintetiniai biologai jau dabar pripažįsta, kad esame arti genetiškai modifikuotų žmonių gaminimo. Nors oficialaus pritarimo tokiems eksperimentams vis dar nėra, kūrybinių galimybių plėtros vizija gana aiški – pasiekti visišką ląstelės mašinerijos kontrolę bei inžineriniu požiūriu perprasti gamtoje jau egzistuojančias gyvybės formas, kas suteiktų galimybę kurti gyvybę iš naujo. Šiam tikslui pasiekti belieka įgyvendinti keletą tarpinių etapų, kurių esmė – gyvybės standartizavimas.

Kartu neuromokslas, dirbtinių neuronų tinklų tyrimai ir dirbtinio intelekto eksperimentai pasiekė tokį mastą, kad imta rimtai svarstyti žmogaus sąmoningumo moduliavimo procesus. Google DeepMind teigia, kad jų kuriami protai jau dabar gali atlikti ne tik komputavimo, spėjimo, prognozavimo, bet ir įsivaizdavimo funkcijas.

Tad šiandien didieji mokslo protai tampa ateities architektais, o atradimus keičia nuolatinis kūrybinis inovavimas. Šiame kontekste iškyla daugybė kultūrinių, etinių, politinių ar religinių klausimų. Šiandienos žmonija tikrai pasikeis. Tik ar jei pakanka vaizduotės ir atsakomybės suvokti tai, kuo ji gali virsti bėgdama paskui savo pačios technologijas?

Diskusijos dalyviai

Dr. Audronė Žukauskaitė, humanitarinių mokslų daktarė, tyrinėjanti šiuolaikinę filosofiją, biopolitiką ir biofilosofiją

Dr. Urtė Neniškytė, Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro mokslininkė biochemikė 

Vilius Dranseika, VU lektorius, filosofas, jo akademinių interesų sritys – analitinė veiksmo filosofija ir taikomoji etika

Gediminas Drabavičius, jaunasis mokslininkas, doktorantas, tyrinėjantis genomo inžinerijos įrankius ir jų pritaikymą

Diskusijos moderatorius: Kristupas Sabolius.

 

Kūrėjai

Komentarai

Komentarų nėra.
Kviečiame dalintis įspūdžiais apie spektaklį.