PROGRAMA. Apie prabangą ir bejėgiškumą (Gyčio Ivanausko monospektaklis)

Apie

Pjesės autorė Akvilė Melkūnaitė

Vaidina Gytis Ivanauskas

Muzika Leon Somov & Jazzu

Trukmė 1 val. 20 min

Premjera 2013 m. spalio 7 d.

„Programa“ – tai pirmasis GI teatro monospektaklis – iššūkis ir kūrėjams, ir žiūrovams. Pagrindinį vaidmenį atlieka teatro įkūrėjas - Gytis Ivanauskas. Tryliktoji teatro premjera –  tai vieno žmogaus pasakojimas, kuriame skaudžiai skamba žmogaus dvilypumas ir nuolatinė kova su savimi. Žiūrovas išvys tokį atvirą prisipažinimą, tokią nuoširdžią išpažintį, kad net sudvejos – galbūt scenoje mato savo paties apnuogintą veidą?...

 

Nusimetus netikrus papuošalų, kostiumų, grimo sukurtus ir visuomenės steriotipų užprogramuotus „asmenis“ prabyla tikrasis žmogus su savo išgyvenimais: meile, tikrosiomis emocijomis, bejėgiškumu. „Imuosi darbo veikiau tada, kai man nelabai gera, nes kai gera, tada tiesiog būnu laimingas“ – L. J. Lagarce žodžiais kalba spektaklio idėjos autorius.

 

Aktorius praskleidžia teatro užkulisius ir tarsi prabangiai įpakuotą dovanėlę lukštena teatrui atsidavusio žmogaus gyvenimą. Žiūrovai išvys išorinę prabangą nusimetusį aktorių. Jis duoda pats sau pažadus, pats sau įvardija dabartį ir siekius, prisimena, žvilgteli į praeities įvykius, sverdamas kiekvieną išgyvenimą. Gyvenimo, parodomoji, koncertinė, šou, gydymo, laisvoji, kompiuterinė... programa. Pro-grama.

 

Leon Somov ir Jazzu sukurta muzika - pagrindinis ir vienintelis aktoriaus partneris ir pašnekovas. Šis duetas visuomet kupinas naujovių, todėl ir šį kartą žiūrovus džiugins subtilus muzikos skambesys ir iki šiol teatro scenoje nenaudotos  techninės priemonės.

 

Spektaklio dramaturgiją kūrė Akvilė Melkūnaitė, su kuria Gytis Ivanauskas bendradarbiavo žiūrovų pamėgtame spektaklyje „Marko. Kavolių kabaretas“.

 

Pirmą kartą ši premjera bus parodyta Dalios Tamulevičiūtės profesionalių teatrų festivalyje 2013 m. spalio 7 d.

Kūrėjai

Komentarai

Komentarų nėra.
Kviečiame dalintis įspūdžiais apie spektaklį.