Richard Everett. DEMONAI. (Klaipėdos dramos teatro spektaklis)

Apie

 

LNDT svečiuojasi Klaipėdos dramos teatras:

 

Psichologinė drama „Demonai“ – naujausioji britų dramaturgo R. Everetto pjesė, parašyta 2009 m. Lietuvoje iki šiol R. Everetto pjesės nebuvo statomos, tad žiūrovai turi puikią galimybę susipažinti su šio autoriaus kūryba.

R. Everetto dramos „Demonai“ herojė Hana autoavarijoje netenka vaiko. Psichologas jai pasiūlo radikalų gydymą - susitikti su atliekančiu bausmę vairuotoju, kaltu dėl jos vaiko žūties. Jo žodžiais tariant - sužmoginti pabaisą, ir taip jos atsikratyti... „Demonai“ - tai daugiasluoksnė ir kartu stebėtinai paprasta pjesė apie kaltę ir atsakomybę, apie užuojautą ir meilę žmogui, persmelkta gilaus humanizmo.

Nekęsti, jaustis teisiam, užsiimti savigaila - tūkstantį kartų paprasčiau, negu atleisti. Tačiau neapykanta pražūtinga - tai nuodas, vienodai kenkiantis tiek aplinkiniams, tiek ir pačiam nekentėjui. Sugebėjimas atleisti - sunkus ir sudėtingas mokslas, kurio abėcėlė - paties savęs pažinimas, sąžiningas ir negailestingas. O didysis egzaminas - susitikimas akis į akį su savo demonais ir suvokimas, jog pačios didžiausios pabaisos, patys galingiausi demonai slepiasi anaiptol ne kur nors išorėje - jie mumyse. Jei nekovosite, jei leisitės užvaldomi neapykantos - tapsite vienu iš jų...

 

Vaidina: Eglė Barauskaitė, Renata Idzelytė, Igoris Reklaitis, Arnoldas Eisimantas, Vaidas Jočys, Edvardas Brazys, Linas Lukošius, Kazimieras Žvinklys, Kęstutis Macijauskas.

Kūrėjai

  • Dailininkė ir kostiumų autorė — Birutė UKRINAITĖ
  • Kompozitorius — Gintaras KIZEVIČIUS

Komentarai

2013 m. balandis 22 d. 23:13 / rimas

nuostabus, iki sielos pagelmiu virpulį keliantis spektaklis. dėkoju tiems, kas jį sukūrė. rekomenduosiu toliau