SEVEN PETTICOATS ARBA HIENA SU SEPTYNIAIS APATINIAIS

  • Režisierius

    Judita VIVAS

  • Trukmė

    1 val. (vienos dalies)

  • Salė

    Studija

  • Vaidinama lietuvių ir anglų kalbomis.

Apie

Vaidina: Judita Vivas

Režisierius: John Britton

Dramaturgė: Rosemary Klich

 

Monospektaklis grįstas Mary Wollstonecraft, XVIII a. britų rašytojos, filosofės ir vienos pirmųjų feminisčių, gyvenimo istorija. Audringas šios moters gyvenimas prabėgo daug keliaujant: ji gyveno Prancūzijoje revoliucijos metais, kartu su nesantuokine dukrele apkeliavo Skandinaviją. Spektaklis nėra chronologiškas Mary gyvenimo pasakojimas, nors jame naudojamas kritinis jo įvykis: nelaiminga meilė ir bandymas nusiskandinti nušokant nuo Putney tilto Londone. Mary ekscentriška prigimtis, kova už moterų išsilaisvinimą ir teises atsispindi jos knygoje „Moterų teisių apgynimas“ (Vindication of the Rights of Women). Intelektuali, neprisitaikiusi prie savo aplinkos Mary Wollstonecraft buvo vadinama „hiena su apatiniais“ (hyena in petticoats). Jai tiktų vardas Frankenšteino močiutė, nes jos duktė Mary Shelley sukūrė romaną „Frankenšteinas“.

Mary Wollstonecraft įkūnijo universalią moteriškumo sampratą: ši moteris buvo ne tik eruditė, jos gyvenimas pripildytas kūniškumo, aistrų, smaguriavimo cukrumi ir kitų moteriškų silpnybių. Spektaklyje tai bandoma išreikšti Salomės šokiu ir deivės Ištarės nusileidimo į požeminį pasaulį metaforomis. Spektaklyje judesio teatro priemonėmis, eksperimentuojant su kūno plastika, jungiama su tekstu ir vokalu, perteikiamos priešinimosi savo aplinkai idėjos, žmogaus vidinis blaškymasis.

Monospektaklis sukurtas Kento universitete ir Atėnuose, jo premjera įvyko Kenterberio festivalyje 2016 metais. 2016-2017 m. spektaklis rodytas Kenterberyje, Česteryje (Chester), Londone ir Atėnuose.   

 

Judita Vivas – aktorė, fizinio teatro specialistė ir kūrėja, teatro mokslų daktarė. Gimė 1984 m. Vilniuje, nuo 2005 m. gyvena ir dirba Didžiojoje Britanijoje. Nuo 2008 m. Judita vaidino daugelyje užsienio spektaklių ir teatro projektų, bendradarbiavo su multimedijos menininkais, mokinosi ir dirbo su įvairių šalių fizinio ir šiuolaikinio teatro specialistais: tarp jų, Bill Hopkinson (režisierius ir pedagogas, Didžioji Britanija), Frank Camilleri (fizinio teatro specialistas ir pedagogas, Malta), Electa Behrens (balso specialistė, Amerika/Norvegija), John Britton (aktorius, režisierius ir pedagogas, Didžioji Britanija/Graikija) ir Gey Pin Ang (fizinio teatro ir balso specialistė, Grotowskio mokinė, Singapūras). 2013 m. Judita įkūrė „Foxtale“ – tarptautinę moterų teatro trupę (Lietuva, Graikija, Norvegija, Didžioji Britanija). Šiuo metu, ji bendradarbiauja su „Duende“ (tarptautiniu šiuolaikinio teatro kūrėjų kolektyvu), „Icarus Performance Project“ (Malta) ir nepriklausomais teatro ir šokio kūrėjais. Judita turi teatro mokslų daktarės laipsnį suteiktą Kento Universiteto Didžiojoje Britanijoje, kur penkis metus dėstė fizinio teatro praktiką ir teoriją.

 

 

 

Kūrėjai

Galerija

Rodyti daugiau

Komentarai

Komentarų nėra.
Kviečiame dalintis įspūdžiais apie spektaklį.