SIGUIFIN (Naujasis Baltijos šokis 2022)

  • Režisierius

    - -

  • Trukmė

    55 min.

  • Salė

    Naujoji salė

Apie

Amala Dianor (Prancūzija)

Siguifin

 

Režisūra ir choreografija Amala Dianor

Choreografija Alioune Diagne, Naomi Fall, Ladji (Jain Souleymane Koné)

 

Atlikėjai

Abdoul Kader Simporé (Dainss), Daniel Koala (Tchapratt), Rama Koné (Burkina Fasas)

Roger Sarr, Alicia Sebia Gomis, Jules Djihounouck (Senegalas)

Adiara Traoré, Salif Zongo, Adama Mariko (Malis)

 

Muzika Awir Léon

Šviesų ir scenos vadybininkas Nicolas Tallec

Vykdomasis prodiuseris Mélanie Roger

Gastrolių vadybininkas Lucie Jeannenot

Prodiusuota: Cie Amala Dianor / Kaplan, palaikoma Prancūzijos Respublikos – DRAC Pays de la Loire, Pays de la Loire Region, Anžė miestas. Nuo 2020 m. menininkas gauną paramą iš BNP Paribas fondo. Amala Dianor – asocijuotasis Maison de la danse de Lyon – european Pole of creation (2019–2021) menininkas ir Quinconces- Espale, scène nationale du Mans „le Grand Ensemble“ (2020–2024) narys.

Partneriai: Association Diagn‘art – Alioune Diagne, Fari Foni Waati festivalis – Naomi Fall, Collectif JUMP – Ladji Koné

Produkcijos partneriai: Théâtre de Suresnes-Jean Vilar; Atelier de Paris / CDCN; POLE-SUD, CDCN Strasbourg; Institut français de Dakar, Sénégal; Centre chorégraphique national de Rennes et de Bretagne; Centre de la danse Pierre Doussaint Grand Paris Seine et Oise; „Siguifin“ sukurta Kūrybiškos Europos „Big Pulse Dance Alliance“ užsakymu, prodiusuota kartu su Dublino šokio festivaliu (Airija), „ONE Dance Week“ (Bulgarija), „Julidans“ (Nyderlandai), „Tanz im August/HAU Hebbel am Ufer“ (Vokietija), „Dance Umbrella“ (JK), „CODA Oslo“ tarptautinis šokio festivalis (Norvegija) ir pristatytas „Zodiak – Side Step“ festivalyje (Suomijoje), Naujame Baltijos šokyje (Lietuvoje), Tarptautiniame šokio festivalyje TANEC PRAHA (Čekijos Respublikoje), „Torinodanza“ festivalyje (Italijoje) (ir kituose), finansuojama bendrai su Europos sąjungos Kūrybiškos Europos programa.

Padedant l’Office International de la Francophonie, l’Institut Français.

Rezidencijos: CDC la Termitière, Ouagadougou, Burkina Faso Institut Français de Bamako et Blomba, Bamako, Mali Institut Français de Dakar et Le Château, Saint-Louis, Sénégal

Spektaklis pristatomas kartu su „Big Pulse Dance Alliance“

 

 

„Siguifin“ – tai pirmiausia kolektyvinis choreografinis kūrinys, pristatysiantis naują menininkų, šokėjų ir atlikėjų kartą naujame, produktyviame meniniame Vakarų Afrikos kraštovaizdyje. Šiuo projektu siekiu atskleisti talentus bei šių jaunų šokėjų iš Malio, Burkina Faso ir Senegalo įvairovę.

Bambarų kalboje „sigufin“ reiškia „stebuklingą pabaisą“. Šis naujas kūrinys – tai kolektyvinio choreografinio proceso rezultatas, įkvėptas „Išskirtinio lavono“ („Exquisite cadaver“) žaidimo (tai žaidimas, kurio metu piešiant kūną ar kombinuojant žodžius, siekiama sukurti stebuklingą, daugialypį padarą).

Naomi Fall vadovauja tyrimams apie šokėjų asmenybes ir klausimus, kurie bus nagrinėjami susitikimuose su jaunais žmonėmis iš trijų šalių, ir po kurių Ladji Koné, atsižvelgdamas į šokėjų abipusį įsiklausymą ir grupės sąveiką, kūrybinio proceso metu gali pozicionuoti tiek ir juos, tiek ir jų asmenybes. Alioune Diagne savo ruožtu tyrinėja šokėjų kultūras ir šias tris kaimynines, tačiau tokias skirtingas šalis. 

Kiekvieno kūrėjo šokio tekstūra tampa tiltu tarp šių kūrinio dalių. Remdamasis kūrybinių rezidencijų metu sukurtais judesių žodynais, aš nubrėšiu liniją, drobę, sujungiančią tačiau kartu ir pagarbiai atsižvelgiančią į tris choreografinius pasiūlymus, taip kuriant tą unikalią, stebuklingą būtybę. Užduodamas klausimus, aš taip pat nepamiršiu ir jaunųjų menininkų: kokia jų dabartis, ir kokią ateitį jie sukurs karu dialoge su pasauliu?

– Amala Dianor

 

Amala Dianor


Pradėjęs kaip hiphopo šokėjas, Amala Dianor įstojo į prestižinę CNDC mokyklą Anžė (2002 m. klasę). Po to jis dešimt metų dirbo šokėju su įvairiais skirtingų stilių choreografais, įskaitant hiphopą, neoklasikinius, šiuolaikinius ir šiuolaikinius Afrikos šokius. 2012 m. jis įkūrė nuosavą trupę, ir jo šokio stilius ir žodynas tapo iš karto atpažįstamas: judėdamas nuo vienos technikos iki kitos su lengvumu ir virtuoziškumu, su hibridiniu požiūriu į formą ir poetinį požiūrį į kitoniškumo problemą. Nuo tada, kai sukūrė savo solo kūrinį „Man Rec“ 2014 metais, jis glaudžiai dirbo su elektro-soulo kompozitoriumi Awir Léon, rašiusiu originalią muziką jo darbams. Jis dažnai bendradarbiauja su choreografais, kompozitoriais, rašytojais ir kitais menininkais. 2019 metais jis sukūrė pirmą didelį darbą devyniems šokėjams, kuriuos jis išmokė savo ypatingo technikų ir stilių mišinio; darbas buvo pavadintas „The Falling Startdust“ („Krintančios žvaigždžių dulkės“) ir šiuo metu pristatomas gastrolėse. 2020 metais Maison de la Dance Lione jis paruošė „Point Zéro“ trio, kurioje pasirodys jis pats su draugais šokėjais / choreografais Johanna Faye ir Mathias Rassin. Kol teatras buvo uždarytas, jis bendradarbiavo rašant trumpus šokio filmus su vizualiniu menininku Grégoire Korganow. Jis taip pat įsitraukė į būsimų profesionalių šokėjų mokymą Prancūzijoje ir tada pietų Afrikoje su savo projektu „Siguifin“ – kolektyviniu kūriniu devyniems šokėjams iš trijų šalių su choreografais Ladji Koné, Alioune Diagne ir Naomi Fall. Šio kūrinio premjera įvyks „Suresnes Cités Danse“ festivalyje 2022 metais.

Kūrėjai

Galerija

Rodyti daugiau

Komentarai

Komentarų nėra.
Kviečiame dalintis įspūdžiais apie spektaklį.