SIRENOS`15: Remote Vilnius

 • Režisierius

  Stefan Kaegi

 • Trukmė

  2 val. 10 min.

 • Salė

  Prie pagrindinio LNDT įėjimo

 • N-16

Apie

Atsiprašome, bet gegužės 29 d. 18 val. rodymas neįvyks. Daugiau informacijos - čia
 
Į „Remote Vilnius“ ėjau viena ir man buvo taip gera. Mane visą laiką supo žmonės, ausinėse su manimi kalbėjo balsas ir net pasibaigus šiam įvykiui, ėjau gatve ir visa likusi diena man atrodė kaip puikiausias šio įvykio pratęsimas. (aktorė Beata Tiškevič)
 
Balsas vedžioja, erzina, šaiposi, paguodžia ir pagiria. Toks žaidimas, ir tikrai patiri „žiauriai gerų“ momentų. Ir po to visą vakarą prisimena ne tik tavo mintys, bet ir kiekviena ląstelė.“ (teatro kritikė Rūta Oginskaitė, lrytas.lt)

Ausinės, muzika ir tekstas sukuria atskirą jaukią netgi linksmą bendruomenę, kuri gali atsidurti bet kur, bet yra saugi, nesvarbu, ar lietus, ar sniegas. Vyksmas drąsiam ir smalsiam žiūrovui!“ (aktorius Darius Gumauskas)

Praėjusiose „Sirenose“ stulbinančio pasisekimo sulaukęs interaktyvus spektaklis „Remote Vilnius“ grįžta į sostinę! 

„Remote Vilnius“  – pabėgti iš teatro kviečiantis spektaklis-patyrimas, kurio premjera įvyko 2013 metais projektu „Remote Berlin“. Projektas jau sėkmingai surengtas dešimtyje miestų Vokietijoje, Prancūzijoje, Brazilijoje, Indijoje, Rusijoje.

Spektaklio „Remote Vilnius“  pavadinimą į lietuvių kalbą būtų galima versti „Nutolęs Vilnius“  arba „Vilnius nuotoliniu būdu“ – sprendimas paliekamas žiūrovams, pasiryšiantiems užsidėti ausines ir 50 žmonių grupėje išvysti bei pažinti Vilnių kitomis akimis nei įprasta. Ausinėse skambantis dirbtinis balsas (jis daugeliui primins GPS navigacines sistemas) pusantros valandos diktuos spektaklio žiūrovams-dalyviams instrukcijas, pertraukiamas specialiai sukurto muzikinio garso takelio ir miesto triukšmo.  Dirbtinio balso spektaklis tiria naujas teritorijas, svarsto, kaip žmonių elgesį galima paveikti nuotoliniu būdu. Žiūrovas-dalyvis gali netikėtai atrasti, kad svetimas balsas darosi vis savesnis ir žmogiškesnis, o praeiviai mieste – vis svetimesni.

Valdydami publiką per ausines ir siūlydami jai keliauti tam tikru maršrutu Vilniuje bei patirti realybės ir fikcijos sankirtoje gimstančias istorijas, spektaklio autoriai sako, kad šis spektaklis – tarsi 3D kompiuterinis žaidimas, iš kurio galima bet kada pasitraukti. Tačiau spektaklio kūrėjai pabrėžia, kad jiems labiausiai rūpi klausimas, kaip mes priimame sprendimus. Ar paklūstame įsakmiam balsui, ar ne? Ar veikiame kaip atskiri individai, ar kaip grupė? Taip spektaklis virsta gilesniu antropologiniu žmogaus ir jį kontroliuojančio dirbtinio proto santykio tyrimu.

Berlyniečių „Rimini Protokoll“  - tai režisierių ir dramaturgų komanda, kurią sudaro Helgard Haug, Stefanas Kaegis ir Danielis Wetzelis. Nuo 2000 m. jie dirba kartu teatro, garso ir radijo srityse, kuria filmus, instaliacijas. Jų kūrybinės veiklos epicentras – nuolatinis naujų teatro instrumentų vystymas ir siekis teatro pagalba atskleisti neįprastas tikrovės perspektyvas.

„Spektakliu nagrinėjame manipuliaciją, tai yra, kas ką valdo. Kaip režisierius valdo žiūrovus, ir kaip žiūrovai, įsiverždami į viešąsias erdves, kontroliuoja kitus vien dėl to, kad jie sudaro daugumą“, – Stefan Kaegi.

„Vesdami mus nuo automobilių stovėjimo aikštelės iki parduotuvės su kasininkais arba savitarnos kasomis; į universiteto auditoriją ar lauko restoranus, į bažnyčią ir į teatrą, – Stefan Kaegi ir trupė „Rimini Protokoll”  kuria naują būdą, leidžiantį mums permąstyti savo, kaip individo, elgesį ir vaidmenį grupėje. Kūrėjai nukreipia dalyvių mintis į jų pačių mirtingumą ir mirtį. Ši tema vis kartojasi pasivaikščiojimo, kartais virstančio bėgimu, metu Avinjono mieste.“ - Rosslyn Hyams, www.english.rfi.fr

 

 

Dėmesio!

Pradžia prie Lietuvos nacionalinio dramos teatro pagrindinio įėjimo. Spektaklis vyks lietuvių kalba.

Dalinant įrangą bus imamas užstatas: 20 EUR.

Rekomenduojama patogi avalynė ir drabužiai (skėčiai bei lietpalčiai esant lietingoms oro sąlygoms).

Vėluojantys žiūrovai neturės galimybės prisijungti prie išvykusios grupės.

 

**

„Sirenos“ – vienintelis Lietuvoje didelio formato tarptautinis teatro festivalis, kiekvienais metais pristatantis Europos ir pasaulio teatro grandus bei naujoves. Jau daugiau nei dešimtmetį ambicingą programą Lietuvos publikai pristatantis teatro festivalis neprisiriša prie vienos kartos kūrėjų̨, žanrų ir nuo pat pirmųjų̨ gyvavimo metų „signalizuoja“ drąsą̨, nesitaikstymą̨ su teatrinėmis konvencijomis ir novatoriškumą̨.

Rėmėjai: The Capital Cultural Fund Berlin, Swiss Arts Council Pro Helvetia, Fachausschuss Tanz und Theater Kanton Basel-Stadt. Koprodiusavo House on Fire, remiama Europos Sąjungos kultūros programos. 

Projekto partneriai: Lietuvos nacionalinis dramos teatras ir Goethe's institutas Vilniuje.  

 

 

Kūrėjai

 • Sumanymas, scenarijus ir režisūra — Stefan Kaegi
 • Antrasis režisierius — Jörg KARRENBAUER
 • Garso dizainas — Nikolas NEECKE
 • Dramaturgija — Juliane MÄNNEL, Aljoscha BEGRICH

 • Režisieriaus asistentė — Ilona MARTI
 • Vadyba — Caroline LIPPERT, Juliane MÄNNEL
 • Vertimas — Judita GLIAUBERZONAITĖ
 • Prodiuseris — „Rimini Apparat“
 • Koprodiuseriai — HAU Hebbel am Ufer Berlin, Maria Matos Teatro Municipal, Goethe-Institute Portugal, Festival Theaterformen Hannover/Braunschweig, Festival d'Avignon, Zürcher Theater Spektakel, Kaserne Basel.

Galerija

Rodyti daugiau

Komentarai

2016 m. birželis 11 d. 12:23 / Vindre

Superinis spektaklis. Eičiau antrą kartą!

2015 m. birželis 28 d. 12:23 / Kostas

Pirkčiau 2 bilietus. 2015-06-28 dienai

2015 m. birželis 24 d. 09:59 / Maja

Parduodu bilieta 24 d. 14 val. tel. 8 610 22711

daugiau