SIRENOS'16: NUTEKINIMO PAMOKOS (Vokietija)

Apie

Režisierė: Anna Fries

Koncepcija: machina eX, Clara Ehrenwerth

Tekstas: Dmitrij Gawrisch

Veikia: Roland Bonjour, Nora Decker, Ayana Goldstein

Veikia video: Benita Sarah Bailey, Cora Frost, Walter Hess, Maria José Morales Folgueras

Prodiuseriai: machina eX

Koprodiuseriai: Münchner Kammerspiele, Goethe-Institut, HAU Hebbel am Ufer, FFT Düsseldorf, Gessnerallee Zürich, ROXY Birsfelden, Südpol Luzern, AUAWIRLEBEN Theaterfestival Bern

 

2021-ųjų metų Vokietija. Po daugelio pastarosios dekados krizių, jungtinės Europos vizija tampa nebe tokia ryški. Visuomenė suskilusi: kritikai iš įvairiausių politinių stovyklų reikalauja Vokietijos išstoti iš Europos Sąjungos, o ES idėjų puoselėtojai nori laikytis senųjų solidarios bendruomenės idealų. Vokiečių vyriausybė situaciją spręsti atiduoda tautai – referendume. Rodos, girdėta? Spektaklyje, skirtingai nei realybėje, situacija pakrypsta kiek kita linkme, nes pora dienų prieš balsavimą, į jauno viešųjų ryšių specialisto rankas pakliūva ypatingai slapta informacija. Jos nutekinimas turėtų ryškių pasekmių visai Europai. „Nutekinimo paslaptyse“ machina eX komanda atspindi moralinius konfliktus tarp demokratijos, skaidrumo, žodžio laisvės ir manipuliacijos. Bendradarbiaudami su dramaturgu Dmitrijumi Gawrischu, kūrybinė komanda sukūrė teatrinį žaidimą, kuriame politiniai idealai ir asmeniniai interesai yra suveliami vienas su kitu. Dešimties žmonių grupėje žiūrovams tenka galimybė sudalyvauti politiniame trileryje ir prisiimti sprendimą: nutekinti ar nenutekinti?

Ar visuomenė turi teisę žinoti? O ar turi teisę pasilaikyti slaptą informaciją tik sau, asmeniškai norėdamas vienaip ar kitaip pakreipti Europos likimą? Ar aš turiu teisę spręsti už visus, ar turėčiau pasidalinti informacija, kad balsuojantys iš tiesų žinotų, už ką balsuoja? Ar turi teisę valstybė manipuliuoti savo piliečiais, nesuteikdama visos informacijos, neleisdama susipažinti su pilnu vaizdu? Interaktyvaus žaidimo metu vokiečių komanda suteikia auditorijai galimybę manipuliuoti informacija ir tapti balsuojančiųjų dauguma, nulemsiančiais sprendimą.

Machina eX – tai jaunų media menininkų ir teatro kūrėjų grupė, kurianti realaus gyvenimo kompiuterinius žaidimus: realybės grafikoje gimstančius point‘n‘click nuotykius. Sceninė dramaturgija sujungiama su skaitmeninių žaidimų principų jėga, o atlikėjai ir žiūrovai tampa lygiateisiais fantastinių pasaulių žaidimų dalyviais. Nuo įkūrimo 2010 m. Machina eX realizavo daugiau nei 10 originalių nuotykių-teatro pasirodymų, dalyvavo žaidimų festivaliuose ir vizualaus meno parodose. Save pristatantis kaip žaidimų laboratoriją, kūrėjų kolektyvas ieško naujų formatų ir interaktyvių istorijų nedidelėms auditorijoms, kurioms suteikiamos intensyvios patirtys ir aktyvūs emocijų mainai.

Kūrėjai

Galerija

Rodyti daugiau

Komentarai

Komentarų nėra.
Kviečiame dalintis įspūdžiais apie spektaklį.