SIRENOS'16: PIRMADIENIS – ATSARGIAI IŠ DEŠINĖS (Portugalija)

 • Režisierius

  Cláudia DIAS

 • Trukmė

  55 min. (vienos dalies)

 • Salė

  Studija

 • Premjeros data

  2016 m. vasario 21 d. (Vokietijoje)

Apie

Režisierė: Cláudia Dias
Kviestiniai atlikėjai: Pablo Fidalgo Lareo, Jaime Neves
Prodiuseriai: Alkantara
Koprodukcija: Alkantara Festivalis, Maria Matos savivaldybės teatras, Porto savivaldybės teatras .Rivoli.Campo Alegre, Noorderzon scenos menų festivalis Groningen

 

Kai mums trenkiama – kažkas nutinka. Jei labai pasiseka, netgi esame sąmoningi ir suvokiame, kas vyksta. Suprasti ką nors tuo metu, kai esi talžomas į veidą, yra pirmas pageidautinas žingsnis, tačiau geriau žinoti ir kas, kaip, kodėl bei ką.

Portugalų menininkė Cláudia Dias ryžosi septynerių pasirodymų ciklui, kurių pirmasis – spektaklis „Pirmadienis: atsargiai iš dešinės“ pristatomas ir „Sirenų“ festivalio žiūrovams. Pirmajam susidūrimui su ciklo „Septyneri metai – septyneri darbai“ ir Lietuvos žiūrovais C. Dias pasirinko smūgį: spektaklio veiksmas tiesiogine ta žodžio prasme vyksta bokso ringe.

Spektaklio turinys – artimas kiekvieno europiečio gyvenimui. Spektaklio autoriai – portugalai menininkai Cláudia Dias ir Jaime Neves – atskleidžia neišsprendžiamą gyvenimo šiandienos Europoje supriešinimą: Kas valdo mūsų kūnus, kas jų šeimininkas? Kas kolonizuoja mus ir ką mes? Kokia yra silpnųjų strategija prieš stipriuosius? Ką mes žinome? Ką turime žinoti, kad veiktume? Veikti prieš ką? Kas yra tikrasis priešas? Kaimynas? Nepažįstamasis? Priešo draugas? Ar mes, kiekvienas iš mūsų? Kada mes įžengiame į ringą? Kada – mūsų eilė?

Kiekviena sekundė apskaičiuota: vyksta kova tarp mūsų ir laiko. Mačas susideda iš kelių skirtingų blokų, sudarytų iš klausimų apie nuotolį, intymumą, skirtumus, artumą, bendrumą, apie tai, kodėl kai kurie dalykai yra būtent tokie, kokie yra, kodėl mes esame tokie, kokie esame. Daugiau nei du šimtai klausimų, prasidedančių kitų baime, besitęsiančių per ateities ir lūkesčių baimes. Ir vis tik, esminis klausimas išlieka vienas: kaip kalbėtis su kitais? Kaip suartėti? Kokia kalba? Jų? Kas yra artumas, šeima, bendruomenė? ...Europa? Anot spektaklio kūrėjų, iš esmės tai – tik nedidelis žingsnis lig mūsų galimybės sukurti revoliuciją. Revoliuciją, neapsieinančią be kitų mirties arba pačių augimo. Net jei revoliucija – alegorinė.

Cláudia ir Pablo, kviestinis spektaklio menininkas, laiko save nugalėtos kartos, puolusios bendruomenės, kritusios ir bankrutavusios šalies, nepavykusios sąjungos, nuniokoto pusiasalio, prarasto kontinento atstovais. Puldami vienas kitą kumščiais ir argumentais jie leidžia rastis šviesai – tarp kraujo, prakaito ir ašarų. Priešingos jėgos susiima, kad žodžiai virstų veiksmu.

Cláudia Dias

Gimusi 1972 m. Lisabonoje, choreografė, performerė ir dėstytoja šiuo metu baigia Scenos menų magistro studijas Naujajame Lisabonos Universitete. Baigusi šokio mokymus Almadense akademijoje, tęsusi su Lisabonos šokio kompanija ir įvairiomis kitomis organizacijomis, C. Dias priklausė menininkų kolektyvui „Ninho de Víboras“, bendradarbiavo su Re.Al ir buvo pagrindinė João Fiadeiro darbo atlikėja, kuria edukacinius projektus, nuo 2007 metų reguliariai veda choreografinės kompozicijos kūrybines dirbtuves, jos kūryba pristatyta daugelyje Portugalijos ir užsienio šalių festivalių.

Pabro Fidalgo Lareo

Gimęs 1984 m. Pablo yra parašęs ir išleidęs poezijos knygą „La Educacion fisica“, kuri 2010 m. Ispanijoje buvo išrinkta viena iš penkių geriausių poezijos knygų, publikuotų tais metais. 2012 m. jis laimėjo Injuve poezijos apdovanojimą su knyga „La retirada“. Pablo knygos publikuotos ne viena kalba, jo tekstai yra versti daugeliui literatūros antologijų. Kaip solo menininkas jis yra sukūręs pasirodymą „O estado salvaxe. Espanha”, pristatytą skirtinguose festivaliuose. Pablo gyvena ir dirba Lisabonoje, konsultuoja skirtingus festivalius, kuruoja parodas ir renginius, jo darbai yra pristatyti Ispanijoje, Portugalijoje, Italijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Lenkijoje, Urugvajuje, Brazilijoje ir Argentinoje.

Jaime Henrique Neves

Gimęs 1968 m. Luandoje, Jaime yra muay-thay meistras, juodojo diržo (8 Dan) savininkas kikbokse. Pirmasis įkūrė treniravimo ir parengimo centrą profesionaliems kovų atletams San Paule, Brazilijoje. Yra itin gerbiamas kikbokso ir Muay-Thai bendruomenių lyderis ir treneris, laimėjęs begales tarptautinių apdovanojimų.

Kūrėjai

Galerija

Rodyti daugiau

Komentarai

Komentarų nėra.
Kviečiame dalintis įspūdžiais apie spektaklį.