SIRENOS'17: ARTIMAS MIESTAS

  • Režisierius

    Kiril SEREBRENIKOV

  • Trukmė

    2 val. 50 min.

  • Salė

    Didžioji salė

  • Latvių kalba su lietuviškais subtitrais. Spektaklyje naudojama ryški blyksinti šviesa

Apie

Latvijos nacionalinis dramos teatras (Latvija)

 

Režisierius, scenografas ir kostiumų autorius – Kiril Serebrenikov (Rusija)

Dramaturgija – Marius Ivaškevičius (Lietuva)

Choreografas – Jevgenij Kulagin (Rusija)

Muzika – Jēkabs Nīmanis

Šviesos – Oskars Pauliņs

Video – Toms Zeļģis

Vaidina: Marija Bērziņa, Maija Doveika, Dita Lūriņa, Jānis Āmanis, Gundars Grasbergs, Arturs Krūzkops, Romāns Bargais, Kārlis Reijers, Kaspars Zvīgulis.

 

Kuo tavo miestas skiriasi nuo gretimo? Kaip keičiamės, kai iš vieno urbanistinio peizažo patenkame į kitą: ar būdami „ten“ tampame kitokiais nei „čia“? Kuriuo metu asmeniniai išgyvenimai tampa kiekvieno žmogaus bruožu, kiekvieno miesto užkampiu, kiekvieno gyvenimo detale? Ar keičiantis miestams kuriame save vis kitokius, nes ankstesnė prieš tai buvusio miesto versija niekuomet netenkinta visapusiškai?

Vienas įdomiausių šiuolaikinių Rusijos režisierių Kirilas Serebrenikovas ėmėsi užsienyje bene dažniausiai pristatomos lietuvių autoriaus Mariaus Ivaškevičiaus pjesės „Artimas miestas“. Per jos herojų Anikos ir Ivo miestus jis kviečia pažinti ne tik savo, bet ir artimą miestą. Tik šiemet premjeros šviesą išvydęs spektaklis pasakoja apie du trisdešimtmečius įsimylėjėlius, kurių santykius keičia šeimyninio gyvenimo rutina, darbas ir trys vaikai. Kas savaitę vis į kitą miestą išvažiuojantis Ivo galiausiai priverčia ir Aniką palikti miestą ir pažvelgti į savo gyvenimą iš šalies. Tuomet ir įvyksta esminis pokytis – pasąmonės vaizdiniai pasiglemžia kasdienybės racionalumą.

Pjesė „Artimas miestas“ jau buvo pastatyta arba viešai perskaityta žiūrovams ne tik Lietuvoje ir Latvijoje, bet ir Anglijoje, Slovėnijoje, JAV, Italijoje, Prancūzijoje, Rusijoje, net Naujojoje Zelandijoje. M. Ivaškevičiaus 2005 m. parašyti šią pjesę įkvėpė tikras įvykis, aprašytas danų spaudoje. Kurį laiką neatpažintas viename bute Kopenhagoje rastas moters kūnas vėliau tapo dvigubo gyvenimo liudininku: atrastas aukos dienoraštis atskleidė, kad Malmėje moteris turėjo šeimą, o Kopenhagoje užsiiminėjo prostitucija ir vartojo narkotikus.

Kirilas Serebrenikovas – Maskvos Gogolio centro meno vadovas, jau ketvirtą kartą bendradarbiaujantis su Latvijos nacionaliniu teatru. Režisuoja ne tik spektaklius ir operas, bet yra ir pripažintas kino kūrėjas.

Kūrėjai

Galerija

Rodyti daugiau

Komentarai

Komentarų nėra.
Kviečiame dalintis įspūdžiais apie spektaklį.