SIRENOS'17: TROŠKIMAS

  • Režisierius

    Vincent MACAIGNE

  • Trukmė

    1 val. 30 min. (vienos dalies)

  • Salė

    Didžioji salė

  • Prancūzų kalba su lietuviškais subtitrais. ĮSPĖJIMAI – aprašymo pabaigoje

Apie

Teatras „Vidy“ (Šveicarija) ir Compagnie Friche 22.66 (Prancūzija)

 

Tekstas, režisūra, scenografija – Vincent Macaigne (Scenografija kurta su Julien Peissel)

Šviesos – Jean Huleu

Rekvizitas – Lucie Basclet

Garsas – Marianne Pierré

Balsas – Matthieu Jaccard

 

Vaidina: Thibaut Evrard, Liza Lapert, Clara Lama-Schmit, Sofia Teillet

 

„Troškimas“ – tai teatrinių, plastinių ir choreografinių elementų kupinas prancūzų teatro ir kino chuligano Vincento Macaigne‘o tyrimas, kuriame gilinamasi į tyros ir radikalios meilės paieškose įstrigusių personažų gyvenimus. Spektaklio kūrėjų nuomone, prancūziškai geriausiai prasmę išreiškiantis žodis „en manque” lietuviškai reikštų narkotinę, alkoholinę abstinenciją, stygių, troškulį, trūkumą ir to sukeliamą nerimą, desperaciją ir sumaištį.

„Troškimas“ – tai spektaklis apie vienatvę, depresiją ir meilę be atsako. Vaikystę praleidusi skurde, vėliau už turtingo vyro ištekėjusi moteris net ir atidariusi prestižinę meno galeriją savo gimtajame slėnyje patiria begalinę socialinę ir emocinę vienatvę. Jos gyvenimas – tai lyg bergždžios pastangos nešti save, netekusią gyvasties ir aistros, per kasdienybę. Žiūrovai patenka į melancholiją bandančios įveikti moters pasaulį, prisiliečia prie jos intymių fantazijų, stebi ją įkalintą. Režisierius kuria teatrinį reginį, kuriame vyksta kova su gyvenimu, siekiama gyvybiškumo ir troškimų išsipildymo.

Macaigne‘o teatrinis pasaulis siūlo intensyvų, brutalų, tačiau ieškantį meilės vizualaus meno, fizinio teatro, garsinių paveikslų ir tekstinių kombinacijų mišinį, kuriame smurtas dera su humoru. „Troškimas“ nepateikia psichologinę veikėjų dramą dekonstruojančių įžvalgų ar sociologinių paaiškinimų. Padedami režisieriaus, keliolika scenoje veikiančių žmonių leidžia pamatyti konvulsyvias pastangas siekiant atgauti gyvenimo geismą.

Vincent Macaigne – iranietiško kraujo turintis prancūzų režisierius, aktorius ir dramaturgas, gimė 1978 m. Baigęs Nacionalinę konservatoriją Paryžiuje, 1999 m. debiutavo spektakliu „Friche 22.66“, vėliau tuo pačiu pavadinimu įkūrė savo teatrinę kompaniją. Jo spektakliai pristatyti Avinjono festivalyje, įvairiose Europos teatro scenose, taip pat – Čilėje ir Brazilijoje. Macaigne‘as kuria ir kino filmus, priklauso jaunesniajai šiuo metu kylančių žvaigždžių kartai. Kaip aktorius vaidino Guillaume’o Braco, Justine Triet, Antonino Peretjatko, Vincento Mariette’o ir Louiso Garrelio filmuose.

 

Dėmesio!

- Spektaklyje naudojama ryški blyksinti šviesa ir stiprūs garsai dėl to spektaklis yra nerekomenduojamas žmonėms sergantiems epilepsija, turintiems klaustrofobiją bei besilaukiančioms moterims.

- Spektaklyje taip pat naudojamas purvas, vanduo ir ugnis.

- Spektaklis rekomenduojamas asmenims nuo 16 metų.

Kūrėjai

Galerija

Rodyti daugiau

Komentarai

Komentarų nėra.
Kviečiame dalintis įspūdžiais apie spektaklį.