SIRENOS'22: Herojus 2.0 – spektaklių spektaklis

 • Režisierius

  - -

 • Trukmė

  1 val. 15 min.

 • Salė

  Mažoji salė

 • Premjeros data

  2018 m/

Apie

Herojus 2.0 – spektaklių spektaklis

HEROJ 2.0. - PREDSTAVA VSEH PREDSTAV

PRODIUSERIS: MOMENT IR EN-KNAP (SLOVĖNIJA)


AUTORIAI IR ATLIKĖJAI: UROŠ KAURIN IR VITO WEIS

DRAMATURGIJA: KATARINA STEGNAR

VIDEO: BORIS BEZIĆ

MUZIKA: LEA ČEHOVIN

FOTOGRAFĖ: NADA ŽGANK

VADYBA: NIKA BEZELJAK 

 

SPEKTAKLĮ REMIA SLOVĖNIJOS KULTŪROS MINISTERIJA IR MARIBORO MIESTO SAVIVALDYBĖ.

 

Aktoriaus profesija šiandien, 2022-aisiais. Du jauni aktoriai, Uroš Kaurin ir Vito Weiss, beprotiškai, žaismingai ir be jokios gėdos veda mus į aktorinio pasaulio užkulisius – nuo savo diplominių darbų citatų iki vaidybos stilių skrodimų. Aktorius šiandien turi mokėti ne tik fiziškai būti scenoje – jis turi pardavinėti save ir bilietus, mokėti reguliuoti garsą ir šviesą, būti vadybininku ir kūrėju, režisieriumi ir dramaturgu. Šie scenos meno virtuozai tai puikiai ir daro, atskleisdami visą aktorinės sielos ir kūno nuogybės grožį.

Kristina Savickienė

Festivalio meno vadovė

 

Svarbu tik pergalė. Istorija prisimena tik tuos, kurie pasiekė viršūnę. Likę yra tik vos pastebimas priedas. Viskas, ką jie turi, viskas, kas jiems liko, yra jie patys, petys į petį. Tuščia scena, šviesa ir du aktoriai. Herojai. Abu pagrindiniai veikėjai. Abu kovoja dėl savo vietos priešais žiūrovus. Nėra klausimų dėl priemonių pasirinkimo. Jokių kompromisų, visas kliūtis reikia perkelti į galutinę kūrybą, šedevrą. Didžiausias pasirodymas – spektaklių spektaklis turi įvykti dabar arba niekada!

Plikoje scenoje pastatytas spektaklis yra aktoriaus duona: šia scena jis turi naudotis tol, kol Iškris paskutinis jo prakaito lašas. Spektaklis – aktoriaus esmė, viskas, ką jis žino ir gali. Kaip kitaip įrodysi savo pranašumus, vertę ir talentą?  Šiuolaikinis aktorius turi perprasti visus meninės kūrybos aspektus ir įgūdžius daugiau nei bet kada anksčiau. Jis turi žinoti viską, ir žinoti tai itin gerai. Jis turi būti šiuolaikinis multitaskeris: šimtų darbų ir užduočių vykdytojas, visomis įmanomomis formomis ir galimybėmis. Psichologiniai vaidybos metodai ir puikus teksto interpretavimas yra niekai. Suprasti spektaklio kontekstą, perprasti situacijas bei sukurti vaidmenį, nebepakanka. Jei nesugebi daugiau, tavo karjeros laikas baigėsi. Be šitų ypatingų įgūdžių tu esi vidutiniokas, žinutės nešėjas, tu esi… minios dalis.

Jei nemanai, kad esi geriausias aktorius, nustok vaidinti. Jei nemanai, kad statai geriausią spektaklį, jo nestatyk. Jei manai, kad šios paraiškos finansavimo negausi, nerašyk jos. „Herojus 2.0 – spektaklių spektaklis“ kalba būtent apie tai: neapsigaukit, tai yra ne tikėjimo, o visiško aklumo klausimas turint omenyje, kad „Herojus 2.0 – spektaklių spektaklis“ yra pats geriausias spektaklis.

 

Apie kūrėjus:

Uroš Kaurin ir Vito Weis yra vieni ryškiausių jaunosios kartos atstovų Slovėnijos teatro scenoje. Jie – įvairiapusiai aktoriai, šokėjai, atlikėjai, autoriai, daugybę apdovanojimų pelnę scenos menininkai, dirbantys valstybiniuose ir nevalstybiniuose teatruose bei įvairiuose projektuose. Su savo pasirodymais (ir kaip kūrėjai, ir kaip atlikėjai), jie nuolat klajoja ir po Slovėniją, ir po pasaulį. Abu buvo įvertinti Mariboro Teatro festivalio Jaunojo aktoriaus apdovanojimais. Spektaklis „Herojus 2.0 – spektaklių spektaklis“ – antroji trilogijos „Herojus“ dalis, įvertintas Mariboro teatro festivalio vaidybos apdovanojimu (2018) bei teatro kritikų apdovanojimu „The Alter Festival“ (2019). Aktorius Uroš Kaurin Lietuvos žiūrovams pažįstamas ir iš 2021 m. “Sirenų“ programoje rodyto spektaklio „Mūsų smurtas ir jūsų smurtas“ (rež. Oliver Frljič, Liublijanos Mladinsko teatras).

 

***

Neabejotina, kad antroji Vito Weiso ir Urošo Kaurino teatro serialo „Herojus“ dalis yra puikus spektaklis. Iš tikrųjų tai nuolankiai įvardijama kaip „spektaklių spektaklis“. Jį atitinkamai sudaro „visų monologų monologas“, „visų dialogų dialogas“, stebinantys posūkiai, teatro triukai, asmeninis (ir kūniškas) eksponavimas bei ideali publika. Tačiau neleiskite, kad tai jus suklaidintų: „Herojus 2.0 – spektaklių spektaklis“ – tikrai yra spektaklių spektaklis.

Rok Bozovičar, „Dnevnik“

Kūrėjai

Galerija

Rodyti daugiau

Komentarai

Komentarų nėra.
Kviečiame dalintis įspūdžiais apie spektaklį.