Spektaklio WAR SUM UP įrašo rodymas

Apie

Lietuvos nacionaliniame dramos teatre finalinius spektaklio visai šeimai „Kosmosas+“ kūrimo darbus pradėjo garsi danų režisierė Kirsten Dehlholm. Ji vadinama viena ryškiausių postdraminio teatro kūrėjų, kurios įspūdingas darbų vizualumas nepalieka abejingų.

K. Dehlholm yra viena kūrybinės organizacijos, puikiai žinomos naujausiomis teatro tendencijomis besidomintiems žiūrovams,  „Hotel Pro Forma“ įsteigėjų (1985). Pati Kirsten Dehlholm ir „Hotel Pro Forma“ yra pelnę daugybę prestižinių Danijos ir kitų Europos šalių meno institucijų apdovanojimų.

 

Prieš „Kosmoso+“ premjerą Lietuvos nacionalinis dramos teatras kviečia susipažinti su Kirsten Dehlholm kūryba ir vasario 26 d. 15.30 val. kviečia į nemokamą jos spektaklio „Karo suma“ įrašo peržiūrą Mažojoje salėje. 

 

 

2011 m. „Hotel Pro Forma“ kartu su Latvijos nacionaline opera sukurtas spektaklis „Karo suma“ („War Sum Up“) – dar vienas darbas, sulaukęs ypatingo žiūrovų susidomėjimo ir pripažinimo.  Tai originali šiuolaikinė opera, kurioje per vaizdo ir muzikos jungtį perteikiamos šiuolaikinio karų draskomo mašinų eros  pasaulio vaizdas. „Karo sumą“ įkvėpė tradicinė japonų kultūra, jame jungiami naujausių vaizdo technologijų pagalba kuriami vaizdai ir specialiai šiam darbui sukurta gyvai atliekama muzika, vokalinės chorų ir solistų partijos. 

 

Opera „Karo suma“ Danijoje ir Latvijoje buvo nominuota geriausio metų spektaklio apdovanojimui. Įtakingas danų dienraštis „Politiken“ šiam „Hotel Pro Forma“ darbui skyrė aukščiausią penkių žvaigždučių įvertinimą ir rašė, kad „opera „Karo suma“ meistriškai atskleidžia, kaip naujojo teatro pionieriai Kirsten Dehlholm ir Co. sugeba su menine distancija ir kartu jaudinančiai apibendrinti karo patirtį“. Visi kritikai, rašę apie „Karo sumą“, išskiria įspūdingą ir užburiantį vizualumo ir muzikos derinį, kuris „Hotel Pro Forma“ spektaklyje apibendrina ankstesnę šio teatro ir jo vadovės Kirsten Dehlholm kūrybą.  

 

Kūrėjai

Galerija

Rodyti daugiau

Komentarai

Komentarų nėra.
Kviečiame dalintis įspūdžiais apie spektaklį.