TAMOŠIUS BEKEPURIS (cezario grupės spektaklis)

 • Režisierius

  Cezaris GRAUŽINIS

 • Trukmė

  1 val. 30 min. (vienos dalies)

 • Salė

  Mažoji salė

 • Premjeros data

  2016 m. balandžio 10 d.

Apie

Kompozitorė – Ieva BARANAUSKAITĖ 

Šviesų dailininkas – Rimas PETRAUSKAS  

Vaidina: Brigita ARSOBAITĖ, Paulius ČIŽINAUSKAS, Vilma RAUBAITĖ 

Muzikuoja: Ieva BARANAUSKAITĖ, Mykolas BARANAUSKAS, Stasys ŠALAŠEVIČIUS 


Bene pirmą kartą profesionalioje teatro scenoje atgimsta lietuvių literatūros klasiko Kazio Binkio poema „Tamošius Bekepuris“. Kiek nepelnytai primirštas kūrinys šiandien skamba vėl naujai ir primena apie nesenus piršlybų vargus, kuriuos mūsų krašto žmonės taip džiaugsmingai mėgo vargti.

Ilgą laiką dirbęs ir apie moteris tik svajojęs Tomas galiausiai nusprendžia susirasti nuotaką. Netrukus prasideda susitikimai su merginomis, vėliau būsiantys lemtingi. Merginimo misijoje Tomui į pagalbą ateina atkaklieji dėdė Mikas ir tetulė Mikė, kurie pasiryžę piršlybas pakreipti taip, kaip patys jas įsivaizduoja. Tačiau ar įstengs Tomas įveikti savo uždarumą ir pats tars kietą žodį, ar išskys iš baimės kaip virtas lepšis ir pasiduos giminaičių įtakai? Kas šioje piršlybų loterijoje išloš, o kas liks be nieko?

Spektaklyje pagal humoristinę K. Binkio poemą daug skanių dialogų, komiškų siužeto posūkių bei gyvenimiškos išminties. Scenoje skamba muzikantų trio gyvai atliekama muzika, kuri tiesiog užburia vaidinimo veikėjus, mėginančius išsipainioti iš painios painiavos.

Pusiau muzikiniame vaidinime drauge su ansambliu „Sutemų raudos“ aktoriai prabyla apie sunkią lietuvio dalią, apie nenuspėjamą jo gyvenimą, svarbių gyvenimo įvykių laukimą, apie tų įvykių bei paties gyvenimo baimę. Muzikantai groja, aktoriai prabyla, bet kada nors visi nutyla, ir klausimas svarbus pakyla: apie ką tyli vyrai? Jie, aišku, mums nepasakys, nebent suūks, suuoks, gal dar sušoks. Visad moterys kalbės daugiau, dainuos garsiau, vaidins labiau, nes vyrai... tyli geriau. 

 

Kūrėjai

Galerija

Rodyti daugiau

Komentarai

2016 m. balandis 25 d. 23:12 / Mindaugas

Žiū, Kazys Binkis pagal inscenizacijų skaičių Vilniaus teatrų scenose pavijo patį Marių Ivaškevičių. Įndomu, kas šias lenktynes laimės - Kaziukas ar Mariukas? Abu autoriai nestokoja šmaikštumo, įžvalgumo bei ironijos apie mūsų Lietuvėlės sūnus irgi dukteris, yra statomi žymiųjų režisorių, cituojami smagių kompanijų susibūrimuose, o teatruose jau inscenizuojami ir muzikališkai.