VILNIAUS LAPAI 2016. Niekada nežinai. Vakaras su Danute Kalinauskaite

  • Režisierius

    - -

  • Salė

    Didžioji salė

Apie

Tarptautinis literatūros festivalis „Vilniaus lapai“ (Organizatorius – Skaitymo ir kultūrinio raštingumo asociacija, partneriai: Lietuvos nacionalinis dramos teatras ir Valstybės pažinimo centras)

Niekada nežinai. Vakaras su Danute Kalinauskaite

Dalyvauja: rašytoja Danutė Kalinauskaitė, aktorius Juozas Budraitis, literatūros kritikė Jūratė Čerškutė.

Giedriaus Tamoševičiaus trumpametražio filmo „Niekada nežinai“, pastatyto pagal D.Kalinauskaitės  novelę, peržiūra

Lietuvoje pirmą kartą rengiamas tarptautinis literatūros festivalis „Vilniaus lapai“ skirtas viešiems literatūros skaitymams ir rašytojų susitikimams su skaitytojais. Festivalio pagrindine ašimi taps literatūros autoriai ir jų kūryba.

Viena įdomiausių šiandienos prozininkių Danutė Kalinauskaitė į susitikimą su skaitytojais ateina ne viena. Novelių ir apsakymų autorę į sceną atlydės aktorius Juozas Budraitis, o abu svečius kalbins literatūrologė Jūratė Čerškutė.

Susitikime rašytoja skaitys savo kūrinius, o aktorius Juozas Budraitis pasidalins mintimis apie autorės kūrybą bei pristatys filmą – D.Kalinauskaitės kūrinio „Niekada nežinai“ ekranizaciją Giedriaus Tamoševičiaus trumpametražiame filme „Niekada nežinai“ Juozas Budraitis vaidina garbaus amžiaus rašytoją. Filmo peržiūra vyks čia pat, Lietuvos nacionalinio dramos teatro scenoje.

Danutės  Kalinauskaitės apsakymai  primena  mažus romanus jie  labai  kinematografiški, vizualūs, ilgam įstringantys į atmintį.  Pasakojimas dažnai  išauginamas iš detalės, pavyzdžiui, atsitiktinai  įkritusio  svetimo parduotuvės  raštelio, iš kurio paaiškėja visos šeimos gyvenimas. Kasdienybės  smulkmenos rašytojos kūryboje prabyla metafiziniais simboliais.

Danutės  Kalinauskaitės išleistos trys knygos „Išėjusi šviesa“, „Niekada nežinai“ ir „Skersvėjų namai“. Trumposios prozos knyga „Niekada nežinai“ puikiai įvertinta ir kritikų ir skaitytojų bei apdovanota ne viena literatūrine premija.

Čia galite įsigyti abonementą į visus tris susitikimus su rašytojais Rolandu Rastausku, Hallgrímur Helgason, Danute Kalinauskaite, kuris kainuoja 15 eurų. 

Visa festivalio VILNIAUS LAPAI 2016 programa

 

Kūrėjai

Galerija

Rodyti daugiau

Komentarai

Komentarų nėra.
Kviečiame dalintis įspūdžiais apie spektaklį.