Vilnius JJAZZ Ensemble, Mindaugas Stumbras Quartet, Nikita Kiriuchinas, Duck Saved Jones, No Name Jazz Fellas, TwoFaceTide | Vilnius Mama Jazz 2024

  • Režisierius

    - -

  • Trukmė

    4 val.

  • Salė

    Mažoji salė

Apie

Koncertai Mažojoje salėje | Vilnius Mama Jazz 2024 

Festivalio „Vilnius Mama Jazz“ dovana muzikos mylėtojams – nemokami „Džiazo vitrinos“ (Showcase Stage) koncertai, kuriuose talentingiausi atlikėjai ne tik džiugina klausytojus, bet kartu turi galimybę prisistatyti kviestiniams džiazo industrijos atstovams iš užsienio.

 

Vilnius JJAZZ Ensemble (LT)

Jievaras Jasinskis – tbn

Simonas Šipavičius – sax

Domantas Razmus – dr

Džiazo orkestras „Vilnius JJAZZ Ensemble”, drąsiai laužydamas standartus klausia: kodėl nesujungus pulsuojančių reivo ritmų su improvizacine džiazo dvasia? Būtent šis klausimas RAVENJAZZ kompozitoriams Simonui Šipavičiui (saksofonas), Jievarui Jasinskiui (trombonas) ir Domantui Razmui (mušamieji) tapo įkvėpimu nerti į naują muzikinę kelionę. Rezultatas – XXI a. amžiaus technologijų ir avangardinio muzikalumo derinys. Šis albumas, integruodamas tokias technologijas kaip samplavimas, „loop station“ ir sensorinė perkusija iliustruoja ansamblio požiūrį į tarpžanriškumą. Ketvirtasis „Vilnius JJAZZ Ensemble” albumas RAVENJAZZ – gyvybinga, energinga ir dviprasmiška kelionė. Tempas veržiasi į priekį, kviesdamas judėti, tačiau kartu perkelia klausytoją į naują, hipnotizuojančią, žanrų ribas peržengiančią dimensiją.

 

Mindaugas Stumbras Quartet (LT)

Mindaugas Stumbras – ag

Donatas Petreikis – sax

Gediminas Stepanavičius – db

Tuomas Räsänen – perc

Mindaugas Stumbras – džiazo ir šiuolaikinės muzikos gitaristas ir kompozitorius, vienas perspektyviausių Lietuvos džiazo atlikėjų. 2019 m. baigęs Škotijos karališkąją konservatoriją jis aktyviai dalyvauja šalies ir užsienio muzikinėse scenose: aplankė daugelį Europos šalių, pasirodė žinomuose džiazo klubuose ir tarptautiniuose festivaliuose. Gitaristas yra grojęs ir įrašinėjęs su tokiais žinomais muzikantais kaip Seamus Blake, Line Kruse, Kenny Wollesenas, Tommy Smithas, Luis Bonilla ir kt. M. Stumbras išleido tris albumus, o keturi jo kūriniai atrinkti į Lietuvos džiazo federacijos kasmet leidžiamą rinkinį „Jazz from Lithuania”. Mindaugo vadovaujamas kvartetas kuria įvairiapusį ir įtaigų skambesį, kurį formuoja įvairios muzikinės tradicijos ir stiliai.

 

Nikita Kiriuchinas „Sacred Voltage” (LT)

Nikita Kiriuchinas— synth, drum machines, sequencers, el

Tai solo projektas, paremtas elektroninės muzikos tradicijomis ir eksperimentavimu. Nikita Kiriuchinas tyrinėja gyvos elektroninės muzikos galimybes, naudodamas sintezatorius, būgnų mašinas, sekvenserius, samplerius ir kitus elektr(on)inius instrumentus. Įvairiose grupėse grojančio kūrėjo tikslas – atskleisti minėtų muzikinių aparatų garsinį potencialą ir pasiekti meistriškumo lygį, kuris leistų juos valdyti virtuoziškai. Projekto pradas nėra išimtinai technologiškas, čia slypi ir gyvas žmogiškas jautrumas, tik jis perteikiamas dirbtiniu būdu. „Kviečiu pažvelgti į ateitį, kurioje jau gyvename, kviečiu tyrinėti žmogaus santykį su technologijomis ir pačiu savimi viso to kontekste“, – sako N. Kiriuchinas.

 

Duck Saved Jones (LT)

Andrius Savčenko – keys

Artūrs Duckis – b

Dovydas Jonas Šulskis – dr

Dar studijuodami Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, įkvėpti meilės džiazui ir kūrybinės aistros, žvelgdami viena kryptimi, jauni muzikantai susibūrė į trio „Duck Saved Jones“. Grupę sudaro: pianistas Andrius Savčenko su solidžia patirtimi ir jau dalyvavęs festivaliuose „Trondheim Jazzfestival“ ir „Canarias Jazz & Más“, bosinės gitaros atlikėjas Artūrsas Duckis, aktyviai dalyvaujantis tiek džiazo, tiek popmuzikos scenose, „Tamsta Drumday'23“ nugalėtojas būgnininkas Dovydas Jonas Šulskis, jau demonstravęs savo įgūdžius festivaliuose „Vilnius Mama Jazz“ ir „Vilnius Jazz“. Šio trio dinamiškas kūrybinis požiūris į modernų džiazą, hiphopą, elektroniką ir fusion kviečia klausytojus leistis į unikalią muzikinę kelionę.

 

No Name Jazz Fellas (LT)

Dmitrij Golovanov – p, keys

Artūrs Duckis – eb

Domantas Razmus – dr

Nepaisant jų kuklumo ir nekalbėjimo apie talentus, šlovę ar žinomumą, „No Name Jazz Fellas“ – naujų idėjų šaltinis Lietuvos džiazo scenoje. Jų kūryba įkvepia ir tampa dalimi istorijos, kviečiančios reflektuoti šiuolaikines tendencijas – taip dėmesio taikiklis nukreipiamas į muzikos esmę. Dmitrijus Golovanovas, vienas ryškiausių Lietuvos džiazo pianistų, su komanda formuoja įspūdingą muzikinį koliažą. „No Name Jazz Fellas“ kuria gilią ir prasmingą muziką. Jų darbas ne tik žavi, bet ir kelia naujus klausimus apie muzikos vaidmenį šiandieninėje visuomenėje ir kultūroje.

 

TwoFaceTide (LT)

Martynas Šerpytis – asax

Bertram Kvist Lynggaard – tsax, fl

Andrius Savčenko – p

Gediminas Stepanavičius – db

Dovydas Jonas Šulskis – dr

Grupė gimė iš nuoširdžios draugystės, Martynui Šerpyčiui ir Bertramui Kvistui Lynggaardui studijuojant Danijos nacionalinėje muzikos konservatorijoje. Martynas – naujosios kartos džiazo saksofonininkas ir muzikos kūrėjas, jungiantis lietuvių liaudies motyvus, šiuolaikinę muziką ir džiazą. Jis jau spėjo pasirodyti beveik visuose Lietuvos džiazo festivaliuose ir aplankyti Europą su tokiais kolektyvais kaip „Lithuanian Youth Jazz Orchestra“, „Nordic Youth Quintet“, „Humanoid Silhouette“ ir kt. Bertramas – Kopenhagoje gyvenantis saksofonininkas ir kompozitorius, išsiskiriantis hardbopo ir skandinaviškos muzikos tradicijos sinteze. Grupės tikslas – sujungti skirtingus kultūrinius kontekstus, eksperimentuoti ir įgyvendinti savo kūrybines vizijas kuriant originalią muziką.

 

Organizatoriai pasilieka teisę keisti programą.

Festivalį finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Vilniaus miesto savivaldybė.

Kūrėjai

Galerija

Rodyti daugiau

Komentarai

Komentarų nėra.
Kviečiame dalintis įspūdžiais apie spektaklį.