William Shakespeare. KORIOLANAS (Festivalio "Sirenos" programa)

  • Režisierius

    Csaba POLGÁR

  • Trukmė

    3 val.

  • Salė

    Didžioji salė

Apie

HOPPart (Vengrija)

Režisierius: Csaba PolgárDramaturgai: Ildikó Gáspár, Gergő Bánki 
Šviesų ir garso dizainas: János Rembeczki 
Scenografijos ir kostiumų dizainas: Lili Izsák, Dániel Borovi 
Muzika: Tamás Matkó 

Vaidina: Imre Baksa, Richárd Barabás, Gergely Bánki, Diána Drága, Zoltán Friedenthál, Ádám Földi, Tamás Herczeg, Diána Magdolna Kiss, Zsolt Máthé, Katalin Szilágyi, Nóra Diána Takács, Sándor Terhes

Spektaklyje naudojami W. Shakespeare‘o, B. Brechto, H. von Kleisto tekstai ir Cat Stevenso, C. Monteverdžio, János Bródy, G. F. Handelio, J. Blithermano and Amandos Lear muzika. 

 

Pasak aktoriaus ir režisieriaus Csaba Polgár, „spektaklis „Korijolánusz” – visiškai vengriškas spektaklis. Pagrindiniai jo veikėjai esame mes – vengrai arba senovės romėnai. Mes, vaikystėje išgyvenę socializmo statybas, pasinaudoję galios persiskirstymu keičiantis režimui ir nusprendę užsiimti politika. Mes, patikėję, kad po 1989-ųjų dalykai pakryps kita vaga ir išmokę su akiplėšišku cinizmu postringauti apie tai, kad ateityje viskas bus visiškai kitaip. Mums reikia tokių Koriolanų, kurie už mus padaro juodus darbus, ir kurių galime atsikratyti, kai mums jų nebereikia. Visos taisyklės gyvena tik vieną akimirksnį – ne išimtis ir ši“.

HOPPart trupės spektaklio veikėjas Koriolanas yra pusėtinai subrendęs vyras, vis dar juntantis stiprią motinos įtaką. Jį vis dar reikia vesti už rankos, tad jis nustemba sužinojęs, kad jo bendražygiai, kurių gyvybes jis visai neseniai išgelbėjo, nori, kad jis atsisakytų iš motinos paveldėtų aristokratiškų principų. Demokratija – žemiau už jį ir apskritai nelabai jam tinka. Nes demokratija nepakenčia herojų.

„Bet kas yra ta demokratija? Kažkas, ką mes, vengrai, karštligiškai vaikomės paskutiniuosius du dešimtmečius. Mes kaip kokie Jehovos liudytojai laukiame draugiško liūto ir avinėlio apsikabinimo. Ir tuo pat metu bendrijos susirinkime nesugebame pasiekti susitarimo dėl prakiurusio namo stogo remonto. Tegul šiomis problemomis rūpinasi tie, kuriems ant galvų varva vanduo“.      

HOPPart – nepriklausoma vengrų teatro kompanija, ypatingai besidominti naujų muzikinio teatro raiškos priemonių paieškomis ir tyrimais. Įsikūrę 2007 m. Budapešte, HOPPart kasmet pristato po 2-3 naujus spektaklius. Jaunų teatro menininkų universalumą liudija ne tik jų profesiniai gebėjimai (kiekvienas jų yra profesionalus aktorius, dainininkas ir multiinstrumentalistas), bet ir estetinės pažiūros. Trupės repertuare galima išvysti garsųjį miuziklą „Čikaga“ (pernai pripažintą geriausiu muzikinio teatro pastatymu Vengrijoje), neįtikėtinai prozišką Shakespeare‘o „Koriolano“ interpretaciją (šiemet pretenduojančios į Vengrijos teatro kritikų sąjungos prizą už geriausią nepriklausomos trupės sukurtą spektaklį), humoru ir išmone trykštančią pirmosios „Kieto riešutėlio“ dalies sceninę adaptaciją ar spektaklį, kuriame dera televizinės situacijų komedijos ir šiuolaikinės operos žanrai.

Kūrėjai

Komentarai

Komentarų nėra.
Kviečiame dalintis įspūdžiais apie spektaklį.