APIE LR SEIMO REZOLIUCIJOS „Dėl spektaklio, niekinančio krikščionių simbolius“ PROJEKTŲ KONCEPCIJĄ (SRDSPK). Festivalio "Versmė '12" svečių programa

Apie


Festivalio "Versmė '12" svečių programa. AKCIJA-PJESĖS SKAITYMAS.

 

DĖMESIO: Renginys - nemokamas! Nemokamus bilietus pasiimti teatro kasoje (Gedimino pr. 4) galima nuo š.m. lapkričio 21 dienos. Vietų skaičius - ribotas.

Tekstas: Lietuvos Respublikos X Seimas
Režisūra: Nacionalinių ir karališkųjų teatrų režisierė
Atlikimas: Visų Lietuvos teatrų aktoriai
Vaizdas: Lietuvos ir ne tik masinės informacijos priemonės

 

Pirmosiomis šių metų spalio dienomis Lietuvos Respublikos Seimas vienam vieninteliam spektakliui skyrė daugiau dėmesio nei visai teatro sistemai per pastarąją kadenciją: scenos kūrinys, kurio tuo metu nebuvo matęs nei vienas iš 141 Seimo narių, buvo svarstomas trijuose posėdžiuose, parengti keturi rezoliucijos projektai. Nuo įstatymų leidžiamosios valdžios neatsiliko ir šalies žiniasklaida: savaitę prieš spektaklio parodymą kilusios viešos diskusijos ir pasipiktinimo banga viešajame diskurse, masinės informacijos priemonėse buvo nušviečiama neįprastai detaliai – spaudoje, televizijoje ir internete pasirodė daugiau nei šimtas pranešimų, straipsnių ir įvairių visuomenės atstovų komentarų. Tuo metu šį spektaklį tebuvo matę vos keliolika šalies gyventojų.

Italų režisieriaus Romeo Castellucci spektaklis „Apie Dievo sūnaus veido koncepciją“ Tarptautiniame Vilniaus teatro festivalyje „Sirenos“ buvo rodomas vos du kartus. Bet to pakako, kad skandalo įkarštyje liktų nepastebėta, jog masinės informacijos cenzūra (turinio kontrolė, siekiant neleisti platinti tam tikrų idėjų) yra draudžiama LR Konstitucijos (46 straipsnis), o prieš spektaklio svarstymus Seime nublanko teisės aktų pataisos bei nauji įstatymai.

Nepriklausomų teatro kūrėjų ir www.teatrometras.lt autorių iniciatyva, bendradarbiaujant su Lietuvos nacionaliniu dramos teatru pristatoma akcija-skaitymu siūloma prisiminti ir iš naujo permąstyti nesenus, tačiau teatro menininkų plačiau dar nekomentuotus įvykius. Tuo pačiu siekiama kelti minties ir kūrybinės raiškos laisvės bei politinių/informacinių manipuliacijų problemas. Galiausiai pasinaudojus laiko ir politinių pokyčių perspektyva, pareikšti ne tik meninę, bet ir pilietinę poziciją. 

 

KITI FESTIVALIO "VERSMĖ '12" RENGINIAI

Kūrėjai

Komentarai

Komentarų nėra.
Kviečiame dalintis įspūdžiais apie spektaklį.