Catherine Gaudet (Kanada) – THE PRETTY THINGS (Naujasis Baltijos šokis 2023)

  • Režisierius

    - -

  • Trukmė

    55 min.

  • Salė

    Naujoji salė

Apie

Prisitaikiusi prie prieštaringo savo epochos pulsavimo, C. Gaudet apsupa save ištikimais bendradarbiais, kad ištirtų apsimetėlišką šou verslo aparatą. „Jaučiu troškimą išsivaduoti iš savotiško pataikavimo formos, nukirpdama mus siejantį saitą, net jei tai reikštų riziką sukelti nepasitenkinimą. Kūrinyje jaučiamas pyktis, beveik paaugliško maišto akimirka, girdimas noras susigrąžinti savo autonomiją ir kūrybinę laisvę“.

Iš pradžių norima susitelkti į judesio esmę, kad jo paprastumas savo minimalistiškumu prikeltų esminius dalykus, o galiausiai visas procesas virsta didžiule mašina, kurioje kūnai yra beveik mechanizuoti. Šokėjai įsiurbiami į šią didžiulę mašiną, kuri verčia juos judėti nuolatiniu sinchronizuotu ritmu, reikalaujančiu didelių protinių, psichinių ir fizinių pastangų.

Penki kūnai juda metronomo ritmu. Jų mechaniniai gestai nepaliaujamai kartojasi, mašina siautėja, ir reikalauja absoliutaus paklusnumo. Savo brandžia menine kalba, choreografė Catherine Gaudet ieško erdvės kūnuose, kur troškimai gali atgimti nepaisydami suvaržymų naštos.

Ši iš pažiūros nekenksminga kolektyvinė patirtis su savo tvarkingais maršrutais skleidžia pigios faneros kvapą, o jos paviršius netrukus pradeda trūkinėti. Po kurio laiko paaiškėja, kad tarp šokėjais tapusių instrumentalistų, problemas ima kelti būtent šie pasikartojimai.

Gaudet atveria vožtuvą, kad galėtų pasišalinti nuo sūrių kūnų kylantis garas. Iš tiesų, slėgio mažinimas – tai atvirkštinė grandioziškumo pusė. Beskonybės rizika čia pernelyg reali, tačiau būtina pusiausvyrai išlaikyti.

Catherine Gaudet domina subtilios kūno transformacijos, kurias sukelia mūsų egzistenciją persmelkęs dviprasmiškumas. Ji kuria tokį fiziškumą, kuriame kūnas tampa sudėtingų ir prieštaringų pojūčių, glūdinčių po paviršiumi, rezonanso vieta. Jos choreografinė kalba persipina su subtiliais raumenų įtampos pokyčiais, atskleidžiančiais persidengiančias būsenas, idėjas ir impulsus. Jos choreografinėje kūryboje kūnas yra nematomų jėgų imtuvas ir perdavėjas, asmeninės ir visuotinės egzistencinės istorijos liudininkas.

Autorė: Catherine Gaudet

Pirmojo pasirodymo atlikėjai: Francis Ducharme, Caroline Gravel, Leïla Mailly, Scott McCabe, James Phillips

Muzika: Antoine Berthiaume

Dramaturgo padėjėja: Sophie Michaud

Apšvietimo dizainas: Hugo Dalphond

Kostiumų dizainas: Marilène Bastien

Vertėjas pirmosios transliacijos metu: Lauren Semescuk

Produkcija: Compagnie Catherine Gaudet

Koprodukcija: Festival TransAmériques + Agora de la danse + Centre Chorégraphique National de Caen + Réseau CanDance (Torontas) + Centre national des Arts (Otavas) +  Harbourfront Center (Torontas) + DLD – Daniel Léveillé Danse

Kūrybinės rezidencijos: DLD – Daniel Léveillé Danse + Agora  de la danse

Sklaida: DLD – Daniel Léveillé Danse, Catherine Gaudet is a member of Circuit-Est center de chorégraphie (Montreal)

Fotografija: Mathieu Doyon, Julie Artacho

Kūrėjai

Galerija

Rodyti daugiau

Komentarai

Komentarų nėra.
Kviečiame dalintis įspūdžiais apie spektaklį.