TEN YRA VERSMĖ? (Renginių ciklas Ukrainai palaikyti)

  • Režisierius

    - -

  • Trukmė

    1 val.

  • Salė

    Fojė

  • Renginys nemokamas

Apie

Performanso autorius ir atlikėjas – Dainius Liškevičius

 

„… diena buvo niūri ir ūkanota, dar kartą žvilgtelėjau į apvirtusį automobilį, variklis neūžė, bet iš jo veržėsi balti dūmai, o ant miesto rotušės laiptų tarsi gyvis plėtėsi juoda tepalų dėmė. Joje išvydau savo paties veido atspindį. Sulaikiau kvėpavimą, ranka užčiuopiau kišenėje nebeveikiantį telefoną ir tuomet  suvokiau, kad būtinai reiktų nusigauti iki teatro, ten viduje esančios versmės …“

Performansas „Ten yra VERSMĖ“ yra ketvirta Lietuvos nacionalinio dramos teatro inicijuoto renginių ciklo Ukrainai palaikyti dalis. Šis performansas specialiai sukurtas Lietuvos nacionalinio dramos teatro fojė esančiai Stanislovo Kuzmos skulptūrai „Versmė“. Tai tarsi Dainiaus Liškevičiaus instaliacijos „O kas, jeigu? / Situacija / Paralelės“, vos prieš mėnesį eksponuotos prie Vilniaus rotušės, tęsinys. Nežinia, ar egzistuoja paraleliniai pasauliai ir kas juose vyksta, bet, anot autoriaus, mūsų sąmonė tikrai kuria paraleles... O kas, jeigu tai kas vyksta Ukrainoje, jau vyktų ir pas mus? Neatmetama, kad tai gali ir įvykti? O gal mes jau kovojame su Rusija Trečiąjį pasaulinį karą?

Dainius Liškevičius yra vienas aktyviausių Lietuvos „lūžio kartos“ menininkų, ženkliai prisidėjusių prie dailės raiškos atsinaujinimo po Nepriklausomybės atkūrimo. Savo kūryboje jis tolygiai plėtoja instaliacijos, fotografijos, performanso ir kitas sritis, toliau trindamas žanrų ribas ir ieškodamas naujų formų šiuolaikiniame mene. Liškevičiaus kūrybai būdingas socialinis angažuotumas, kontekstualumas, ironija, visuomenės kritika. Reaguodamas į konkrečios vietos topografiją jis tiria žmonių elgsenas ir patirtis, identiteto ir kultūros vertybes, viešų ir privačių erdvių, kolektyvinės ir asmeninės atminties susidūrimą. 2015 metais Dainius Liškevičius atstovavo Lietuvai 56-oje Venecijos šiuolaikinio meno bienalėje, kurioje pristatė projektą „Muziejus“. Projektas „Labyrinthus“ 2014–2015 m. rodytas Šiuolaikinio meno centre, 2018 m. išleistas knygos pavidalu. 2011 m. buvo apdovanotas Auksiniu scenos kryžiumi; 2019 m. – LRT prizu „Metų vizija“ už Petro Cvirkos skvero paminklo renovacijos projektą „ABC / Paminklo kinetinė transformacija“; 2021 m. menininkui suteikta Lietuvos nacionalinė kultūros ir meno premija.

Kūrėjai

Galerija

Rodyti daugiau

Komentarai

Komentarų nėra.
Kviečiame dalintis įspūdžiais apie spektaklį.