Jan Fabre. NAKTIES RAŠYTOJAS Premjera

 • Trukmė

  1 val. 20 min. (vienos dalies)

 • Salė

  Naujoji salė

 • Premjeros data

  2021 m. spalio 9 d.

 • N-16

Apie

Dėmesio! Atsinaujinęs Lietuvos nacionalinis dramos teatras laukia Jūsų naujo sezono spektakliuose ir praneša, kad visuose spektakliuose žiūrovai galės apsilankyti tik su galimybių pasu. Nepateikę galimybių paso kartu su bilietu, žiūrovai į spektaklį nebus įleidžiami, o pinigai už bilietus nebus grąžinami. Siekiant spartesnės patikros, prašome ateiti į spektaklį ne vėliau kaip 30 minučių iki jo pradžios.

Tikimės Jūsų supratingumo bendroje kovoje su Covid-19 epidemija, rūpinkimės savo ir kitų saugumu.

Iš flamandų kalbos išvertė Birutė AVIŽINIENĖ

 

„Nakties rašytojas“ – spektaklis-autoportretas. Naktį visame pasaulyje žinomas belgų tarpdisciplininis menininkas, dramaturgas, režisierius, choreografas ir dizaineris Janas Fabreʼas rašo ir piešia, o jo asmeniniai dienoraščiai sugeria mintis apie meną ir teatrą, apie gyvenimo prasmę, šeimą, seksą ir meilę, visą jo istoriją – nuo dvidešimtmečio vaikino iš provincijos iki subrendusio menininko, išgarsėjusio visame pasaulyje. Dienoraščio fragmentai, susipynę su Fabreʼo pjesių („Dievo reinkarnacija“, „Aš esu klaida“, „Praradimo imperatorius“, „Plagiato karalius“, „Kūnas, kūnas ant sienos“, „Aš esu kraujas“, „Ašarų istorija“, „Narkotikai palaikė mano gyvybę“) ištraukomis, tampa spektaklio dramaturgijos pagrindu.

„Nakties rašytoją“ įkūnija Martynas Nedzinskas. Šis Lietuvos nacionalinio dramos teatro aktorius ketina ne tik atskleisti Fabreʼo biografijos faktus ir jo mąstymo būdą, bet ir išsaugoti autoriaus literatūrinio stiliaus galią, energiją ir grožį.

 

Troubleyn/Jan Fabre“ gauna subsidijas iš Flandrijos bendruomenės kultūros ministerijos ir Antverpeno miesto

***

 

Jan Fabre (g. 1958 Antverpene) Belgijoje ir užsienyje išgarsėjo kaip vienas įdomiausių ir įvairiapusiškiausių šiuolaikinių menininkų. Dėl universalumo kai kurie kritikai jį pavadino „mūsų laikų da Vinci“. Per pastaruosius kelis dešimtmečius jis pagarsėjo kaip performansų kūrėjas, skulptorius, piešėjas, teatro režisierius, choreografas, operų statytojas, scenografas ir dramaturgas. Kiekvienoje meno srityje, kurios imasi, Fabre‘as stengiasi peržengti nusistovėjusias ribas. Jo spektaklių centre – gyvas, kintantis žmogaus kūnas. Visą menininko kūrybą vienija metamorfozės tema, o išraišką dažnai įkvepia sapnai ir gyvūnų, ypač vabalų, pasaulis. Daugialypė, itin aktyviai į žiūrovo sąmonę besikreipianti kūryba pelnė autoriui prieštaringo ir skandalingo menininko vardą.

Kūrėjai

 • Dramaturgė — Miet MARTENS
 • Pjesės adaptacijos autorius — Marius IVAŠKEVIČIUS
 • Kompozitorius — Stef Kamil CARLENS
 • Režisieriaus asistentė — Eglė ŠVEDKAUSKAITĖ

Vaidina

Galerija

Rodyti daugiau

Komentarai

Komentarų nėra.
Kviečiame dalintis įspūdžiais apie spektaklį.