Jan Fabre. NAKTIES RAŠYTOJAS Premjera

  • Trukmė

    1 val. 20 min. (vienos dalies)

  • Premjeros data

    2020 m. spalio 9 d.

Apie

Iš flamandų kalbos išvertė Birutė AVIŽINIENĖ

 

Lietuvos nacionalinis dramos teatras pradeda bendradarbiavimą su Janu Fabre, kuris Belgijoje ir užsienyje išgarsėjo kaip vienas įdomiausių ir įvairiapusiškiausių šiuolaikinių menininkų.

Spalio mėnesį Lietuvos žiūrovams bus pristatytas šio menininko spektaklio „Nakties rašytojas“ eskizas. Tai spektaklis, sukurtas pagal Jano Fabre gyvenimo faktus. „Nakties rašytojas“ – spektaklis-autoportretas. Naktį visame pasaulyje žinomas belgų tarpdisciplininis menininkas, dramaturgas, režisierius, choreografas ir dizaineris Janas Fabreʼas rašo ir piešia, o jo asmeniniai dienoraščiai sugeria mintis apie meną ir teatrą, apie gyvenimo prasmę, šeimą, seksą ir meilę, visą jo istoriją – nuo dvidešimtmečio vaikino iš provincijos iki subrendusio menininko, išgarsėjusio visame pasaulyje. Dienoraščio fragmentai, susipynę su Fabreʼo pjesių („Dievo reinkarnacija“, „Aš esu klaida“, „Praradimo imperatorius“, „Plagiato karalius“, „Kūnas, kūnas ant sienos“, „Aš esu kraujas“, „Ašarų istorija“, „Narkotikai palaikė mano gyvybę“) ištraukomis, tampa spektaklio dramaturgijos pagrindu.

„Nakties rašytoją“ įkūnys Martynas Nedzinskas. Šis Lietuvos nacionalinio dramos teatro aktorius ketina ne tik atskleisti Fabreʼo biografijos faktus ir jo mąstymo būdą, bet ir išsaugoti autoriaus literatūrinio stiliaus galią, energiją ir grožį.

Spalio 9, 10, 11 dienomis bus rodomas spektaklio eskizas, o 2021 m. pavasarį tai bus viena iš naujos LNDT Mažosios salės premjerų.

Spalio 10 dieną 13.30 val. vyks susitikimas su Janu Fabre literatūros festivalyje „Open Books“, vyksiančiame Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje.

Troubleyn/Jan Fabre“ gauna subsidijas iš Flandrijos bendruomenės kultūros ministerijos ir Antverpeno miesto

***

 

Jan Fabre (g. 1958 Antverpene) Belgijoje ir užsienyje išgarsėjo kaip vienas įdomiausių ir įvairiapusiškiausių šiuolaikinių menininkų. Dėl universalumo kai kurie kritikai jį pavadino „mūsų laikų da Vinci“. Per pastaruosius kelis dešimtmečius jis pagarsėjo kaip performansų kūrėjas, skulptorius, piešėjas, teatro režisierius, choreografas, operų statytojas, scenografas ir dramaturgas. Kiekvienoje meno srityje, kurios imasi, Fabre‘as stengiasi peržengti nusistovėjusias ribas. Jo spektaklių centre – gyvas, kintantis žmogaus kūnas. Visą menininko kūrybą vienija metamorfozės tema, o išraišką dažnai įkvepia sapnai ir gyvūnų, ypač vabalų, pasaulis. Daugialypė, itin aktyviai į žiūrovo sąmonę besikreipianti kūryba pelnė autoriui prieštaringo ir skandalingo menininko vardą.

Kūrėjai

Vaidina

Komentarai

Komentarų nėra.
Kviečiame dalintis įspūdžiais apie spektaklį.