Jānis Balodis. MIŠKINIS (Nacionalinio Kauno dramos teatro gastrolės)

 • Režisierius

  Valters SĪLIS

 • Trukmė

  3 val. 30 min. (dviejų dalių)

 • Salė

  Didžioji salė

 • Premjeros data

  2015 m. rugsėjo 18 d.

Apie

Režisierius – Valters Sīlis

Scenografas ir kostiumų dailininkas – Uģis Bērziņš

Iš latvių kalbos vertė Aidas Darulis

 

Vaidina: Vainius Sodeika, Saulius Čiučelis, Liubomiras Laucevičius, Martyna Gedvilaitė, Eglė Grigaliūnaitė, Vilija Grigaitytė, Vaidas Maršalka, Edgaras Žemaitis.

 

Neįtikima 50 metų slapstymosi istorija  su geru lietuvių-latvių humoro prieskoniu.

Jonas Petrutis mieste buvo dukart, žmonos ir vaikų neturėjo, niekur nedirbo, neužmušė nei musės, pabėgo iš armijos, gyveno slapstydamasis sesers šešėlyje ir tikėjo, kad nuo vilko išgelbėjo jį Dievas…  Jis anaiptol nebuvo tas miško brolis, kuris dienas ir naktis leido partizanų bunkeryje su ginklu, kuriame paskutinė kulka,  rankoje…  Jonas nemanė kovoti ar priešintis, – tiesiog nusprendė pasitraukti iš II pasaulinio karo lauko ir pasislėpti.

Spektaklį  inspiravo tikra latvio  Jānis Pīnups (1925-2007) gyvenimo istorija. Šis Pelečių  apylinkės  gyventojas tapo tikra Latvijos sensacija 1995-aisiais, kai po  penkiasdešimt metų trukusio slapstymosi nuo sovietų, sugrįžo į visuomenę.

Tai nėra dokumentinis spektaklis  – humoro ir tragedijos sintezė vaizduojant skaudžiausius istorinius momentus neišvengiama.  Režisierius Valters Silis  klausia: „Ar buvimas Miškiniu reiškia išsilaisvinimą iš sistemos gniaužtų, ar ilgiausiai trukusį atsakomybės vengimą žmonijos istorijoje?“

Apie režisierių:

Valters Silis dirba nepriklausomuose teatruose („Dirty Deal“ teatras, Gertrūdos gatvės teatras) ir Latvijos nacionalinio teatro scenoje ( nuo 2008 m.). Nuolat bendradarbiauja su dramaturgu Janis Balodis. Lietuvos publikai pristatė spektaklius „Legionieriai“ (2013 m., festivalyje „Sirenos“), „Nacionalinis plėtros planas“ (2013 m., Baltijos šalių dramaturgijos festivalyje, NKDT), „Barikados“ ( 2014 m., LNDT).

Kūrėjai

Galerija

Rodyti daugiau

Komentarai

Komentarų nėra.
Kviečiame dalintis įspūdžiais apie spektaklį.