TIGER LILLIES koncertas (Sirenos '13)

  • Režisierius

    TIGER LILLIES

  • Trukmė

    1 val. 30 min.

  • Salė

    Didžioji salė

Apie

Sirenos '13

Atlikėjai: Martynas Jacques’as, Adrian’as Stoutas, Mike’as Pickeringas

“The Tiger Lillies” dalyvavo nesuskaičiuojamoje galybėje pasirodymų visame pasaulyje, bendradarbiavo su visų sričių menininkais: nuo cirko artistų iki šekspyriškų aktorių, nuo eksperimentinio šokio atstovų iki avantgardinių fotografų, nuo burleskos lėlininkų iki klasikinės muzikos ansamblių. “Tiger lillies” pasaulis yra tamsus, įvairiapusis ir ypatingai savotiškas, gausus gilaus liūdesio, žiauraus juodo humoro ir nepaprasto grožio momentų. Šis „anarchistiškas brechtiškos gatvės operos trio” keliauja po pasaulį su dainomis apie tai, kas nesisieja su „gražiomis blondinėmis ir blondinais, lakstančiais po pievą”, kaip yra sakęs Martynas Jacques’as. Jo ir kolegų dainos padengia visus tamsiuosius gyvenimo aspektus – nuo prostitucijos ir narkomanijos iki smurto ir nevilties. Visuomet su aštria ironija ir suktu humoru “Tiger lillies” atsuka mums nepadorų pirštą, klausdami, ką po galais, mes darome, iš viso šito juokdamiesi? Jų muzika – tai prieškarinio Berlyno kabareto, anarchistiškos operos ir čigonų muzikos miksas, kurio aide skamba Bertoldo Brechto ir Jacques’o Brelio balsai.

Žanrų rėmus laužantys, nežemiškais vokalais ir įspūdingais pasirodymais išgarsėjusi grupė „Tiger Lillies” susikūrė sau unikalią nišą kabareto ir muzikinio teatro scenoje. Pristatomi kaip brechtiškas kabaretas, juodo humoro ir punk fusion intarpas tarp ankstyvosios anglų miuzikholų burleskos arba trūkstama grandis tarp Tomo Waitso ir Monty Python, išties “Tiger Lillies” yra nenusakomi. “Tiger Lillies” kuria autonomišką pasaulį, kur grimas pašaipiai žongliruoja sordid, juodas humoras flirtuoja su liūdniausiomis egzistencijos akimirkomis. Linksmos jų dainos balansuoja ant brutalumo, prostitucijos ir bet kokių nuodėmių sankirtų, tampančios keisčiausiais monstrais, tačiau neprarandančios savo grožio ir nevilties.

Martynas Jacques’as akivaizdžiai tebėra įkvėptas savo gyvenimo virus Soho bordelio metų. “Tiger Lillies” dainos nukelia į seedier gyvenimo aspektus ir vedasi į nuoširdžią bei brutalią kelionę per Londono alėjas ir kekšių landynes. Nepaisant dainų tekstų nepadorumo, “Tiger Lilies” yra kur kas daugiau nei eilinis kabareto numeris. Muzika kalba pati už save, o jos užburiantis paprastumas paverčia vakarą neabejotinu pasisekimu. “Tiger Lillies” muzikoje akivaizdžiai justi Brechto Trigrašės operos, Leonardo Coheno inspiracijų, tačiau jų pačių makabriškas stilius rodos nuostabiai šviežias ir įtraukiantis.

Kūrėjai

Komentarai

Komentarų nėra.
Kviečiame dalintis įspūdžiais apie spektaklį.