VISKAS ARBA NIEKO („cezario grupės“ spektaklis)

 • Spektaklis

  VISKAS ARBA NIEKO („cezario grupės“ spektaklis)

 • Režisierius

  Cezaris GRAUŽINIS

 • Trukmė

  1 val. 20 min. (vienos dalies)

 • Salė

  Mažoji salė

 • Premjeros data

  2009 m. balandžio 2 d.

Apie

Kompozitorius – Martynas BIALOBŽESKIS

Šviesų dailininkas – Aurelijus Davidavičius / Rimas PETRAUSKAS

Vaidina: Brigita ARSOBAITĖ, Paulius ČIŽINAUSKAS, Vytautas KONTRIMAS, Vilma RAUBAITĖ

 

Padedamas savo aktorių, režisierius ir dramaturgas Cezaris Graužinis kūrė regimą ir girdimą vidinę kelionę – psichinį procesą, kai fantazijos pinasi su atsiminimais. Autorius pats labai nustebo, savo parašytame tekste pastebėjęs daugybę aliuzijų į lietuviškas dainas ir pasakas. Tačiau C. Graužinis pasakoja šiuolaikišką pasaką – kaip paslaptį, kaip terapiją, kaip energijos pažadinimo ritualą.

Šįkart jis gyvai ir žaismingai leidžiasi pasąmonės slalomo vingiais: nuo geltonai žydinčių grikių laukų bei šokių laivuose iki paprasčiausio vonios kambario. Stovint vandens dubenyje su plaukų džiovintuvu rankose. Nepaisant pasakų ar vizijų motyvų, veikėjai netampa neapčiuopiamais simboliais – jie čia pat. Sėdį iš kairės ar dešinės. Atpažįstami ir artimi kaip atvaizdas veidrodyje. Jie ieško užtarėjų ir laimės. Meilės ir neapykantos. Vienas kitam bando padėti, kol išeina iš kantrybės. Ir grįžta.

Spektaklio „Viskas arba nieko“ naujoviškos raiškos formos ir subtiliai gili dramaturgija padarė įspūdį ne tik Lietuvoje, bet ir žiūrovams didžiausiame pasaulyje šiuolaikinės dramaturgijos festivalyje „Neue Stücke aus Europa“ („Naujos pjesės iš Europos“) Vokietijoje, kuriame Lietuvai buvo atstovaujama po keturiolikos metų pertraukos. Festivalio internetiniame dienoraštyje teatro kritikai C. Graužinio veikalą „Viskas arba nieko“ gretina su S. Beckett‘o kūryba, įžvelgia jame egzistencializmo ir meditacijos, beveik metafizikos elementų.

Pasak režisieriaus, spektakliu „Viskas arba nieko“ siekiama, „kad jį žiūrintis žmogus trumpam iškristų iš konteksto, kad pailsėtų nuo suvokimo inercijos. Kitaip tariant, kad jam „nuneštų stogą”. „cezario grupė“ balsuoja už teatrą, kalbantį apie žmogaus sielą, ieškančią grožio, ir siūlo pamąstyti, kaip atrodytų gyvenimas be kompromisų. 

Kūrėjai

Komentarai

Komentarų nėra.
Kviečiame dalintis įspūdžiais apie spektaklį.