Lietuvos nacionalinis dramos teatras tęsia projektus, skirtus kurti tvaresnį teatrą. Šį rudenį LNDT organizuos meno ir mokslo rezidenciją, kuri yra Europos Sąjungos „Kūrybiškos Europos“ programos finansuojamo projekto STAGES dalis.
Meno ir mokslo rezidencijos dalyvių atranką laimėjo aktorius ir režisierius Paulius Markevičius surinkęs didžiausią komisijos balų skaičių. Menininkas teatre ketina įkurti grybų karalystės tyrimų ir mikologijos mokslo meninę laboratoriją „Ataka fungus“. Konsultuodamasis su mokslininkais bei tyrinėdamas šiuolaikinius aktyviai naudojamus ar dar tik vystomus grybų panaudojimo būdus skirtingose gyvenimo plotmėse, menininkas kurs pozityviosios ateities scenarijus. Grybai, būdami vieni pirmųjų evoliucijos organizmų, ne tik išliko iki šių dienų, bet ir nuolat tobulėja. Į juos atsigręžia įvairių sričių mokslininkai – nuo medicinos iki kosmoso technologijų kūrėjų. Su grybais taip pat yra eksperimentuojama siekiant atrasti įvairių ekologinių problemų sprendimų būdų. Rezidencijos metu sukurta instaliacija, simboliškai atvaizduodama koncentruotą grybų karalystės perspektyvą, šį rudenį bus pristatoma skirtingose teatro erdvėse. Tvariais metodais sukurtos instaliacijos lankytojas tarsi pateks į grybų pasaulio labirintą bei pasiners į patyriminę kelionę, kuri bus tiek intensyvi, kiek to norės pats lankytojas.
STAGES – Tvaraus teatro aljansas žaliai aplinkos kaitai skatinti (angl. Sustainable Theatre Alliance for a Green Environmental Shift) yra projektas, kuriuo siekiama išbandyti eksperimentinius būdus, kurie padėtų spręsti didžiausius klimato krizės keliamus iššūkius: tarptautinių gastrolių poveikį anglies dioksido mažinimui, socialines ir finansines permainas, kurių reikia teatrams, ir mokslininkų bei vietos publikos įtraukimo į meno procesą svarbą. Lietuvos nacionalinis dramos teatras STAGES projekte dalyvauja kartu su dar 13 kitų lyderiaujančių Europos teatrų.
Paulius Markevičius – vaidina Eimunto Nekrošiaus, Oskaro Koršunovo, Gintaro Varno ir kitų žymių Lietuvos teatro režisierių spektakliuose. Kuria įvairiais formatais ir formomis, jo spektakliai išsiskiria muzikalumu, atmosferiškumu, performatyvumu. Sukurtos meninės įvairaus formato instaliacijos buvo pristatytos MMLAB erdvėje, meno festivaliuose. 2017 m. už spektaklį „Alberai, WRU“ buvo nominuotas Auksiniam scenos kryžiui jaunojo menininko kategorijoje, 2018 m. jam įteikta Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos Jaunojo kūrėjo premija. 2019 m. apdovanotas kaip geriausias aktorius už vaidmenį filme „Išgyventi vasarą“, tarptautiniame kino festivalyje „Kino pavasaris“. 2019 m. išrinktas Dalios Tamulevičiūtės nacionalinės dramaturgijos konkurso laimėtoju. 2020 m. už Martyno vaidmenį spektaklyje „12 gramų į šiaurę“ pelnė Auksinį scenos kryžių nepagrindinio vyro vaidmens kategorijoje. 2023 m. kartu su prodiusere Rusne Kregždaite nominuotas Boriso Dauguviečio auskarui už renginių ciklą MMLAB erdvėje.
P. Markevičius studijavo LMTA, buvo režisieriaus Eimunto Nekrošiaus mokinys. 2014 m. įgijo teatro vaidybos magistro laipsnį.