LNDT Naujienos

2022 / 01 / 16 Naujiena

Nuo sausio 17 d. spektakliuose privaloma būti su respiratoriais

SAM informacija

Siekiant suvaldyti itin greit plintančios koronaviruso atmainos Omikron plitimą, jau nuo pirmadienio, sausio 17 d., visi vyresni nei 6 metų amžiaus LNDT spektaklių žiūrovai bei renginį aptarnaujantis personalas privalo dėvėti ne žemesnio kaip FFP2 lygio respiratorius, priglundančius prie veido ir visiškai dengiančius nosį ir burną, viso renginio metu. Daugiau informacijos: https://bit.ly/33AnR3M
> skaityti daugiau

2022 / 01 / 07 Pranešimas spaudai | Naujiena

„Sieros magnolijų“ režisierė: tai kūrinys apie neišvengiamą susitikimą su savo praeitimi

Daiva Šabasevičienė

Sausio 13, 14, 15 dienomis įvyks pirmoji 2022 metų Lietuvos nacionalinio dramos teatro premjera – „Sieros magnolijos“. Spektaklį pagal estų dramaturgo Martino Alguso pjesę stato režisierė Eglė Švedkauskaitė. „Sieros magnolijose“ vaidmenis kuria LNDT aktoriai Jolanta Dapkūnaitė, Dainius Gavenonis, Ramutis Rimeikis.. Artėjant premjerai, kuri vyks „gallery 1986“ erdvėje, režisierę kalbina LNDT teatrologė Daiva Šabasevičienė.
> skaityti daugiau

2021 / 12 / 24 Pranešimas spaudai | Naujiena

Sustojo praeityje garsaus aktoriaus Juozo Rygerto širdis

Daiva Šabasevičienė

2021 m. gruodžio 24 d. po sunkios ir ilgos ligos mirė žinomas aktorius Juozas Rygertas. 1963–1993 ir 1995–2000 m. jis buvo Lietuvos valstybinio akademinio dramos teatro aktorius, sukūrė per 60 vaidmenų. Atsisveikinimas su aktoriumi vyks gruodžio 29 d., trečiadienį, nuo 9 iki 13.30 val. Šarvojimo salėje Paco g. 4 (už Šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčios). Laidotuvės vyks Antakalnio kapinėse.
> skaityti daugiau

2021 / 12 / 21 Pranešimas spaudai | Naujiena

„Sieros magnolijų“ dramaturgas M. Algus: nereikėtų vengti senatvės baimės

Daiva Šabasevičienė

Sausio 13–15 dienomis Lietuvos nacionalinis dramos teatras pristatys premjerą „Sieros magnolijos“, režisuojamą Eglės Švedkauskaitės. Spektaklis statomas pagal estų dramaturgo Martino Alguso kūrinį. „Sieros magnolijos“ atskleidžia vidutinio amžiaus Martos ir Ralfo poros gyvenimą, kurį sujaukia žinia apie staiga atsiradusį seną Martos tėvą, neišsiverčiantį be globos.
> skaityti daugiau

2021 / 12 / 03 Pranešimas spaudai | Naujiena

Lietuvos nacionalinis dramos teatras kviečia pasipuošti garsiųjų mūzų simbolika

Aušra Pociūtė

Nuo šiol Lietuvos nacionalinio dramos teatro kasoje, kuri įsikūrusi kavinėje „Nacionalinė“, galima įsigyti ne tik bilietus į spektaklius, bet ir originalias dovanas artėjančioms šventėms – riboto tiražo autorinius kūrinius su teatro simbolika: su trimis mūzomis (iš Stanislovo Kuzmos skulptūros „Mūzų šventė“) ir su laiveliu (LNDT logotipo dalimi). Pristatyti naujus aksesuarus buvo pakviesti trys LNDT trupės aktoriai: Rasa Samuolytė, Toma Vaškevičiūtė ir Arūnas Sakalauskas.
> skaityti daugiau

2021 / 12 / 03 Pranešimas spaudai | Naujiena

Aktoriaus-viesulo jubiliejus. Vytautui Rumšui - 70

Daiva Šabasevičienė

Žinomas teatro ir televizijos aktorius Vytautas Rumšas (g. 1951 m. gruodžio 3 d. Plungėje) šiandien švenčia septyniasdešimtmetį. Tai – vienas ryškiausių vyresnės kartos aktorių. Savo organiška sceniška būtimi jis prikausto dėmesį net tada, kai, rodos, veiksmas sutelktas į visai kitus, toli nuo jo veikiančius personažus. Vytauto Rumšo artistiniam talentui būdinga tragiškumo ir humoru nuskaidrinto lyrizmo dermė, kuri priartina aktoriaus kūrybą prie pagrindinių šiuolaikinės kultūros temų.
> skaityti daugiau

2021 / 12 / 01 Pranešimas spaudai | Naujiena

Spektaklis „Kas nužudė mano tėvą“: ar savo tėvuose lyg veidrodyje atpažįstame save?

Šių metų vasarą prieš Lietuvos nacionaliniam dramos teatrui sugrįžtant į savo patalpas įvyko „Kas nužudė mano tėvą“ premjera. Spektaklis tuo metu žiūrovams buvo pristatytas Medicinos bibliotekos salėje, o dabar gruodžio 9 d. pirmą kartą bus parodytas LNDT Naujojoje salėje. Pagrindinį vaidmenį spektaklyje „Kas nužudė mano tėvą“ kuria LNDT aktorius Gediminas Rimeika. „Édouardas Louis tik metais vyresnis už mane. Tad aš gerai jaučiu jo žodžius, tam tikrą jų pulsavimą.“
> skaityti daugiau

2021 / 11 / 30 Pranešimas spaudai | Naujiena

LNDT kviečia dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse su režisieriumi ir dramaturgu K. Smedsu

Lietuvos nacionalinio dramos teatro organizuojamas šiuolaikinės dramaturgijos festivalis „Versmė“ inicijuoja kūrybines dirbtuves su režisieriumi ir dramaturgu iš Suomijos Kristianu Smedsu. Lietuvoje šis kūrėjas pastatė spektaklius „Vyšnių sodas“ ir „Liūdnos dainos iš Europos širdies“, „Sirenų“ festivalyje buvo rodyti jo spektakliai „Mental Findland“ ir „Tik filmuojama“.
> skaityti daugiau

2021 / 11 / 26 Naujiena

Netekome kolegos Mindaugo Jusčiaus

Šiandien po sunkios ligos mirė Lietuvos nacionalinio dramos teatro režisierių asistentas Mindaugas Jusčius. Režisierių asistentu Mindaugas Jusčius LNDT dirbo 33 metus – nuo 1988 metų. Jis buvo vienas iš žiūrovams nematomų teatro žmonių, kuris buvo kaip jungtis tarp režisierių, aktorių ir techninio personalo.
> skaityti daugiau

2021 / 11 / 25 Pranešimas spaudai | Naujiena

„Didysis kelias“ Lietuvos nacionaliniame dramos teatre

Daiva Šabasevičienė

Lapkričio 26, 27 dienomis Lietuvos nacionalinio dramos teatro Naujojoje salėje pirmą kartą bus parodytas Augusto Strindbergo „Didysis kelias“ (premjera įvyko 2020 m. lapkričio 7 d. Vilniaus kino klasteryje, jau paskelbus antrąjį karantiną, todėl žiūrovai išvydo tik filmuotą spektaklio versiją).
> skaityti daugiau