VERSMĖ 2020. J. Kruusvall „Lygumų gaudesiai“ skaitymas

  • Režisierius

    Greta ŠTIORMER

  • Salė

    Transliacija internetu

  • Skaitymas vyks internetu. Rekomenduojama klausyti su ausinėmis

Apie

Jaan Kruusvall

„Lygumų gaudesiai“

 

Režisierė – Greta Štiormer

Kompozitorė – Jūra Elena Šedytė

Scenografė ir videomenininkė – Aistė Marija Stankevičiūtė

Kostiumų dailininkės – Saulė Gerikaitė, Aurelija Bulaukaitė

Grimo dailininkė – Aurelija Bulaukaitė

Garso suvedimas – Artūras Jelinas

Režisierės asistentas – Titas Varnas

Aktoriai: Gediminas Rimeika, Vaiva Mainelytė, Vitalija Mockevičiūtė, Tauras Čižas, Božena Aleksandrovič

 

Iš estų kalbos vertė Agnė Bernotaitė-Jakubčionienė

 

Kokius pėdsakus žmonėse palieka istorija? Ar ji augina kantrybę ir pakantumą, ar žadina nepasitikėjimą? O jeigu tai karas – ką jis palieka žmonėse? Jaanas Kruusvallis savo dramos veikėjus apgyvendina atokiame kaime, kur karą išduoda tik lygumų gaudesiai. Tik kaip jį išgirsti?

 

Jaanas Kruusvallis (1940–2012) – rašytojas, dramaturgas, žurnalistas. 1971 m. baigė M. Gorkio pasaulinės literatūros institutą Maskvoje. Dirbo kino studijoje „Tallinnfilm“, laikraštyje „Sirb ja Vasar“, žurnale „Looming“. 1962 m. debiutavo kaip poetas, kiek vėliau susitelkė į prozą, daugiausia dėmesio skirdamas miniatiūroms ir novelėms. Tačiau didžiausio pripažinimo sulaukė kaip dramaturgas. Savo dramose nevengė politinio ar istorinio konteksto, nagrinėjo karo ir pokario aplinkybes bei padarinius tiek individo, tiek šalies sąmonei.

 

Greta Štiormer (g. 1997) gimė Kaune ir ten pat baigė fortepijono specialybę muzikos mokykloje. Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje baigė teatro režisūros studijas (kurso vadovas Eimuntas Nekrošius). Studijų metais teatre „Meno fortas“ pastatė Šekspyro tragediją „Karalius Lyras“. Vėliau eksperimentavo audiovizualinę medžiagą bejungdama su teatrinėmis praktikomis. Taip gimė darbas „Pan Opticum: collection of curiosities“, jis laimėjo prizinę vietą jaunimo scenos darbų eskizų konkurse „Balkono okupacija“ ir vėliau buvo rodytas Balkono teatro salėje. Savo profesiniame kelyje taip pat kūrė spektaklį su Paryžiaus nacionalinės dramos menų akademijos aktoriais, stažavosi Rygoje, kur dirbo su menininku Antu Hamptonu. Atliko asistentūros praktiką Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre, ne kartą dalyvavo pjesių skaitymų festivalyje „Dramokratija“, šiais metais tapo Klaipėdoje rengiamo festivalio „Jauno teatro dienos“ vienos iš programų laureate. Šiuo metu studijuoja Vilniaus dailės akademijos skulptūros magistrantūroje (vadovas prof. Deimantas Narkevičius).

Kūrėjai

Komentarai

Komentarų nėra.
Kviečiame dalintis įspūdžiais apie spektaklį.