LNDT 84 sezono apžvalga

Mieli žiūrovai, teatro draugai ir kolegos,

 

užbaigdami 84-ąjį teatro sezoną norėtume pasidalinti ir prisiminti nuveiktus darbus. Be abejo, išsamias metines LNDT veiklos ataskaitas visada rasite tinklapyje www.teatras.lt, tačiau šį kartą norime pateikti jums sezono apžvalgą, mat teatro meninė veikla įgyvendinama sezonais. Paminėsime ne tik naujus spektaklius, bet ir kitus svarbius teatro įvykius ir  statistiką. Priminsime, kad teatras, kurdamas ir rodydamas spektaklius, įtraukia daugybę kultūros sektoriuje dirbančių profesionalų. Tai objektyvūs skaičiai ir statistika. O tai, kas sunkiau apčiuopiama – 84-ojo sezono spektaklių ir renginių tematika, kokybė ir svarba bendrame kultūriniame kontekste – visa tai paprašėme įvertinti dviejų teatro kritikių – Ramunės Balevičiūtės ir Rimgailės Renevytės. Jų įžvalgos įdomios ir vertingos. Malonaus skaitymo!

 

Jūsų,

Lietuvos nacionalinis dramos teatras

 

 

 

Per 2023-2024 m. sezoną žiūrovams pristatėme 7 premjeras

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rimgailė Renevytė. 84-ojo LNDT sezono apžvalga

Egzistuoja nerašyta taisyklė, jog teatrui priklausantis kritikas negali likti objektyvus savo teatro spektakliams, todėl jam nederėtų ir apie juos rašyti. Skamba logiškai, tačiau tik mąstant apie kritiką, kuris veikiau teisina ir gina spektaklį nuo kritikos. Tačiau kokioje kritikoje esama objektyvumo? Juk tai rašantys žmonės, skirtingai išgyvenantys ir suvokiantys meno kūrinį. Profesionalumas – kas kita. Tačiau ar teatre dirbantis kritikas savo tekstuose yra mažiau profesionalus? Arba jeigu kritiką laikysime kritikavimu – mažiau kritiškas? O galbūt labiau atsakingas? Arba suvokiantis ir analizuojantis ne tik rezultatą, bet ir procesą? Tinkamai apibrėžti kritiko kaip dalyvio ir žiūrovo vaidmenį visuomet kelia tam tikrą iššūkį – kaip vertinti tai, ko viduje esi, kaip pamatyti iš šalies, kaip atsiriboti nuo aplinkybių įtakos, kurias žinai? Tačiau man kaip kritikei, kuri dirba teatre, norisi klausti, o kam reikia nuo jų atsiriboti? Kodėl kritikas negali būti dalyviu ir tam tikru teatro procesų tyrėju? Anksčiau jutau didelę įtampą būdama kritike teatre, o dabar – priešingai, matau didelę prasmę būti viduje ir suvokti kaip viskas sukurta. Į teatrą atsinešta kritiko atsakomybė verčia kritikuoti net tai, kur pats dalyvauji, jeigu jauti tame neprofesionalumą, todėl kritiką teatre vertinu kaip paties teatro savikritiką. [skaityti daugiau]

 

 

 

Ramunė Balevičiūtė. Kalbėtis ir skatinti keistis: 84-asis LNDT sezonas

84-ąjį sezoną anonsavęs nemenką šurmulį sukėlusiu šūkiu „Neik į teatrą“, Lietuvos nacionalinis dramos teatras (LNDT) padarė itin daug, kad pritrauktų kuo daugiau ir kuo įvairesnės publikos (beje, ši reklaminė kampanija „Password“ apdovanojimuose pelnė prizą kaip efektyviausia mažo biudžeto įvaizdinė rinkodaros kampanija). Visų pirma – pasirūpino malonia ir demokratiška atmosfera. Po rekonstrukcijos teatro prieigos tapo gerokai atviresnės: jauki, kiek hipsteriška kavinė „Nacionalinė“ gali tapti puikiu apsilankymo teatre prologu arba epilogu, o užeiti į teatrą galima laisvai – bilietai tikrinami tik ties antrąja fojė. Beje, dėl pastato rekonstrukcijos atsiradusias naujoves įdomiai pristato specialus LNDT žurnalas „Teatro mūzos“. Ir dar maža detalė: kai kurie spektakliai prasideda tik 19.30 – tai irgi leidžia spėti teatro administraciją ieškant būdų, kaip vizitą teatre padaryti kuo malonesnį. Žinoma, tai tik fasadas (ir rinkodara). O kas žiūrovų laukia salėje užgesus šviesoms? [skaityti daugiau]

 

 

2023-2024 m.  sezonas skaičiais

 

 

 

Bendradarbiavimas su Lietuvos teatrais ir kūrėjais

LNDT, būdama viena didžiausių ir finansiškai pajėgiausių teatro organizacijų šalyje, savo veiklomis daro poveikį visai teatro sričiai, nevyriausybiniam sektoriui, individualiems kūrėjams Lietuvoje bei užsienyje. Dėl didelio savo kūrinių mobilumo ir dalyvavimo tinklų veiklose bei įvairiose partnerystėse su užsienio organizacijomis, LNDT prisideda prie progresyvaus Lietuvos teatro įvaizdžio kūrimo, Lietuvos teatro kūrinių ir kūrėjų mobilumo užsienyje. Taip pat LNDT yra vienas didžiausių darbdavių Lietuvos kūrėjams: režisieriams, aktoriams, kitiems teatro menininkams.

Dar viena bendradarbiavimo forma – nepriklausomų teatrų (viešųjų įstaigų) sukurtų spektaklių įtraukimas į LNDT repertuarą ir jų rodymas teatro salėse. Tai užtikrina reguliarų ir ilgalaikį spektaklio gyvavimą. Tarp tokių spektaklių galima paminėti „Gyvenimas – tai sapnas“ (rež. Gediminas Rimeika), „Kas nebijo Virdžinijos Vulf“ (rež. Antanas Jasenka), „Kim Juri“ (rež. Povilas Budrys), „Laisvė“ (rež. Dainius Gavenonis), „Įstabioji ir graudžioji Romeo ir Džuljetos istorija“ (rež. Oskaras Koršunovas). 

Praėjusiais metais taip pat įvyko trijų organizacijų beprecedentė koprodukcija – prodiuserinė kompanija „Operomanija“ inicijavo šiuolaikinę operą „Dalykai, kurių neišdrįsau pasakyti, ir dabar jau per vėlu“ ir pakvietė bendradarbiauti du nacionalinius teatrus – LNDT ir LNOBT. Trys kultūrinės organizacijos bendrais pajėgumais sukūrė unikalų didelės apimties kūrinį, puikiai įvertintą tiek teatro, tiek muzikos kritikų bei žiūrovų.

 

„Gyvenimas – tai sapnas“. Dainiaus Putino nuotr.

 

 

 

Tarptautiniai projektai ir gastrolės

 

Šį sezoną LNDT pasikvietė norvegų režisierių ir choreografą Jo Strømgreną sukurti naują spektaklį lietuvių žiūrovams – rugsėjo mėnesį buvo pristatyta viena iš populiariausių sezono premjerų „Ruletė“.

 

STAGES

LNDT nuo 2022 m. prisijungė prie tarptautinio Tvaraus teatro aljanso žaliai aplinkos kaitai skatinti – STAGES. 14 užsienio partnerių vykdo tas pačias projekte numatytas veiklas: atlieka savo veiklos savianalizę, kuria spektaklį tvariais metodais, organizuoja meno ir mokslo rezidencijas, vykdo šviečiamąsias veiklas. 84 sezoną LNDT pristatė tvariais metodais sukurtą spektaklį „Pjesė gyvenantiems išnykimo laikais“ (rež. Antanas Obcarskas), o teatro režisierius ir tarpdisciplininis menininkas Paulius Markevičius pristatė instaliaciją „Ataka Fungus“.

 

Tarptautinės dramaturgų rezidencijos

LNDT kartu su partneriais – Ispanijos nacionaliniu teatru (Centro Dramático Nacional), Maksimo Gorkio teatru Berlyne (Maxim Gorki Theater) bei Karališkuoju flamandų teatru Briuselyje (KVS Brussels) kartu surengė pirmąją tarptautinę dramaturgų rezidencijų programą „Europos rezidentų programa, ERP“. Programoje dalyvavo 6 dramaturgai, Lietuvai atstovavo Žygimantas Kudirka (Lietuva) ir Natalija Vorožbit (Ukraina). Rezidencijos metu Žygimantas Kudirka parašė pjesę „Paskutinė paskutinė paskutinė vakarienė”, kurios režisuotas skaitymas surengtas „Versmės” festivalyje.

 

Spektaklių gastrolės užsienyje

LNDT spektaklis „Respublika“, kurį režisavo Łukasz Twarkowski, dažnai pristatomas užsienyje. Šių metų gegužę kūrybinė komanda iškeliavo į Belgiją, kur prestižiniame festivalyje Kunstenfestivaldesarts įvyko trys rodymai. Tai tarptautinis scenos menų festivalis, įkurtas 1994 m. ir skirtas šiuolaikiniam teatrui, šokiui, performansui ir vaizduojamajam menui. Festivalis visada pristato platų spektrą kūrinių: nuo pradedančių iki garsiausių pasaulio kūrėjų, nuo vietinių menininkų iki kūrėjų iš tolimiausių kontinentų. „Respublika“ festivalyje sulaukė didelio pasisekimo - kiekvieną vakarą nusidriekdavo ilgos eilės prie įėjimo, žmonės prašė įtraukti juos į laukiančiųjų sąrašus.

„Respublika“ dar daugiau žiūrovų sulaukė birželio 13-15 d. Graikijos sostinėje Atėnuose. Čia patyriminis spektaklis vyko po atviru dangumi, pritaikymas atvirai erdvei vyko tris savaites, o pažiūrėti išskirtinio Łukaszo Twarkowskio darbo kas vakarą rinkdavosi daugiau nei tūkstantis žiūrovų. Po paskutinio rodymo vyko reivo vakarėlis, į kurį atvyko per 5 tūkst. žmonių, jie įsitraukė ir į paskutinį „Respublikos“ veiksmą, tad aktoriai lenkėsi daugiau nei 6 tūkst. žiūrovų. Ambicingus rodymus po atviru dangumi pristatė menų centras Onassis Stegi, kuris yra viena iš „Onassis Foundation“ dalių.

Gegužės 31 d. ir birželio 1 d. Torunėje festivalyje Kontakt parodytas lygiai prieš metus sukurtas spektaklis „Metamorfozė“, įkvėptas Franzo Kafkos kūrybos. LNDT spektakliui, kurį pristatė teatro provokatoriumi vadinamas režisierius Oliver Frljić, šiemet paskirta garbė atidaryti festivalį.

Liepą į paskutines 85-ojo LNDT sezono gastroles išvyks Lauros Kutkaitės režisuotas spektaklis „Sirenų tyla“. Spektaklis liepos 6, 7 dienomis dalyvaus Estijos teatrų festivalyje Baltoscandal.

 

„Respublikos“ rodymas po atviru dangumi Atėnuose. Andreas Simopoulos nuotr.

 

Festivalis „Versmė“

Bendradarbiaujant su Miuncheno Kammerspiele teatru, lapkričio mėnesį įvyko trijų šiuolaikinių Vokietijos pjesių skaitymai, Žygimanto Kudirkos ir Natalijos Vorožbit naujų pjesių pristatymai. Savo darbą pristatė LMTA dramaturgijos studentės.

Pjesės „Paskutinė paskutinė paskutinė vakarienė“ skaitymas. D. Matvejevo nuotr.

 

 

Edukacija

 

Ugdyti svarbiausias XXI amžiaus kompetencijas – kūrybiškumą, kritinį mąstymą ir bendradarbiavimą yra vienas svarbiausių Lietuvos nacionalinio dramos teatro prioritetų organizuojant ir vedant edukacijas teatre. Teatrą matome kaip erdvę, kurioje galime kurti, eksperimentuoti ir tobulėti.

84-jame teatro sezone edukacinėse veiklose iš viso dalyvavo 2567 žmonės.

Teatras reguliariai organizuoja atviras diskusijas „Auditorija tiria“, rengia ekskursijas. 

Moksleivius kvietėme į „Kultūros paso“ veiklas. Jame – 8 spektakliai ir 3 edukacinės veiklos. Taip pat teatras yra paruošęs 4 spektaklių metodinę medžiagą, skirtą pedagogų darbui su moksleiviais ruošiantis žiūrėti ir analizuoti spektaklį.

Viena iš LNDT užduočių – teatro prieinamumo žiūrovams su negalia didinimas. Šį sezoną su garsiniu vaizdavimu pristatėme  spektaklį „Girti“, rež. Iwan Wyrypajew.      

 

 

Teatroteka

 

Kiekvienais metais virtualus teatro archyvas „Teatroteka“ pildomas nauja archyvine medžiaga. Šį sezoną dėmesys susitelktas ties 7-uoju ir 8-uoju dešimtmečiais, minint Henriko Vancevičiaus gimimo šimtmetį ir archyvą papildant svarbiausiais paties režisieriaus bei jo vadovavimo Lietuvos valstybinio akdeminio dramos teatro laikotarpiu sukurtais spektakliais. Šiuo metu tinklapyje www.teatroteka.lt  žiūrovai ras informacijos apie beveik 600 LNDT spektaklių.

 

 

Teatro partneriai, rėmėjai ir draugai

 

Prieš apžvelgdami sezono įvykius, paminėsime LNDT partnerius ir rėmėjus. Jų dėka 84-asis sezonas žiūrovams pristatytas sklandžiau ir efektyviau, galėjome kartu džiaugtis teatro pasiekimais.

 

Dėkojame:

generalinei LNDT rėmėjai – UAB „Norfa“ už skirtą paramą teatro spektaklių kūrimui,

naujienų svetainei 15min.lt, žurnalui „Žmonės“ ir „IQ“ – už teatro žinių ir naujienų sklaidą,

kūrybinei agentūrai TRUTH už kampaniją „Neik į teatrą“ ir bendrą darbą visą sezoną,

UAB „Infes“ – už teatrui nupirktus ir padovanotus defibriliatorius,

prekės ženklui „Bioderma“ – už paramą teatro grimo tarnybai.

 

Taip pat dėkojame savo steigėjui – LR Kultūros ministerijai.

 

Ačiū norime tarti ir teatro bičiuliams mūsų mieliems savanoriams.

 

 


Svarbiausi 84-ojo sezono LNDT įvykiai 

 

Atidarėme Didžiąją salę 

Ovacijos „Dalykai, kurių neišdrįsau pasakyti, ir dabar jau per vėlu“ kūrėjams. D. Matvejevo nuotr. 

Gruodžio 1 d. vakare Didžiojoje salėje įvyko spektaklio „Dalykai, kurių neišdrįsau pasakyti, ir dabar jau per vėlu“ premjera. Taksofone vilniečių išsakytomis mintimis paremtą operą pristatė trys partneriai: Lietuvos nacionalinis dramos teatras, Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras (LNOBT) ir prodiuserinė kompanija „Operomanija“. 

 

Naudojame saulės energiją 

Naujoji salė. D. Matvejevo nuotr.

Lietuvos nacionalinis dramos teatras vis dažniau kelia tvaraus teatro klausimus ir peržiūri savo veiklas, siekdamas tvarių ir ekologiškų sprendimų. 2024 m. pavasarį teatrui perduota dalis nutolusios saulės energijos elektrinės, kuri jau pradėjo veikti. Tikimasi, kad saulės jėgainė pagamins apie 90 proc. LNDT sunaudojamos elektros energijos.  

Saulės jėgainė yra Biržų rajone ir jau prijungta prie ESO skirstomųjų tinklų, visa jos generuojama galia – 12 867,4 kW. Dalį šios jėgainės Lietuvos nacionalinis dramos teatras įsigijo įgyvendindamas Klimato kaitos programos lėšomis finansuojamą projektą „Nutolusios saulės elektrinės iki 550 kW galios įsigijimas LNDT“. 

 

Surengėme konferenciją apie tvaraus teatro veiklą  

Tvarumo forumą reziumavusi diskusija. D. Matvejevo nuotr.

Lietuvos nacionalinis dramos teatras balandžio 11 d. surengė pirmąjį teatrų tvarumo forumą, į kurį susirinkę scenos menų lauko profesionalai klausėsi užsienio ir Lietuvos kolegų pranešimų apie tai, kaip teatrai galėtų veikti gamtai draugiškesniais metodais. 

Tvarumo iniciatyvas teatre pristatė Lozanos universiteto dėstytojas Darious Ghavam, Lježo teatro generalinio direktoriaus pavaduotojas Jonathan Thonon, Chichesterio teatro festivalio techninis direktorius ir gamybos bei tvarumo vadovas Sam Garner-Gibbons. Pastarasis pristatė teatrui skirtą Žaliąją knygą. Ši knyga – tai tvarumo metodologijų ir gairių, kaip veikti tvariau, taupyti išteklius ir medžiagas visuma, kuri prieinama visiems internetu: https://theatregreenbook.com/ 

Konferencijos dalyviams buvo pristatyta LNDT savinanalizės studija, kurią atliko įmonė „Reformula“. Studijoje identifikuotos sritys, kurias reikia sustiprinti, kad teatras būtų tvaresnis. Vadovaudamasis šia studija, artimiausiu metu teatras nusistatys prioritetus trumpajam ir ilgajam laikotarpiui ir pradės įgyventinti rekomendacijas.  

LNDT nuo 2022 m. prisijungė prie tarptautinio Tvaraus teatro aljanso žaliai aplinkos kaitai skatinti – STAGES. 14 užsienio partnerių vykdo tas pačias projekte numatytas veiklas: atlieka savo veiklos savianalizę, kuria spektaklį tvariais metodais, organizuoja meno ir mokslo rezidencijas, vykdo šviečiamąsias veiklas. 85 sezoną LNDT pristatė tvariais metodais sukurtą spektaklį „Pjesė gyvenantiems išnykimo laikais“, rež. Antanas Obcarskas, teatro režisierius ir tarpdisciplininis menininkas Paulius Markevičius pristatė instaliaciją „Ataka Fungus“. 

 

LNDT aktorė Rasa Samuolytė apdovanota Lietuvos nacionaline kultūros ir meno premija

 

Rasa Samuolytė spektaklyje „Didvyrių aikštė“. D. Jacewski nuotr.
 

2023 metų vasario 14 d. aukščiausių šalies menininkams teikiamą apdovanojimų už įspūdingą aktorystės diapazoną ir įtaigą teatre bei kine gavo Lietuvos nacionalinio dramos teatro aktorė Rasa Samuolytė. 

„Man visada sunku kurti naują vaidmenį. Pirmiausia, nenoriu įkliūti į tą patį, ką „jau moku“. Aš esu dėkinga ir laiminga, nes gyvenu tame laike, kai teatre atsirado kitos temos, kitos patirtys, kiti kriterijai. Mes esame išvaidinę nemažai šiuolaikinės dramaturgijos, kuri reikalauja visai kitokio supratimo. Anksčiau moteris aktorė turėjo būti aukšta, graži... Mano aktorinis gyvenimas susiklostė taip dėkingai ir laimingai, kad aš suvaidinau ir mergaitę, ir moterį, ir meilę...“, – yra sakiusi Rasa Samuolytė.

 

Aktorius Kirilas Glušajevas už vaidmenį „Raganosiuose“ pelnė Auksinį scenos kryžių

 

„Auksiniai scenos kryžiai“ Klaipėdoje 2024 m.

 V. Raupelio nuotr.

Šiais metais vykusiuose Auksinių scenos kryžių apdovanojimuose Lietuvos nacionalinio dramos teatro spektaklyje „Raganosiai“ Žano vaidmenį sukūręs Kirilas Glušajevas pelnė apdovanojimą už geriausią nepagrindinį vaidmenį.

Taip pat sveikiname MMLAB sukurto spektaklio „Gyvenimas – tai sapnas“, kuris nuo šiol rodomas LNDT Naujojoje salėje, kostiumų dailininkę Sandrą Straukaitę!

Apdovanojimams buvo nominuoti taksofono operos „Dalykai, kurių neišdrįsau pasakyti ir dabar jau per vėlu“ kūrėjai: Kamilė Gudmonaitė už režisūrą, Barbora Šulniūtė už scenografiją ir Juozas Valenta už kostiumus.

Apdovanojimą taip pat pretendavo gauti Laura Kutkaitė už spektaklį „Teiresijo krūtis“ (Pradedančioji menininkė / Pradedantysis menininkas), šioje kategorijoje nominuotas ir spektaklio „Gyvenimas – tai sapnas“ režisierius Gediminas Rimeika, o Augustas Gornatkevičius už spektaklius „Sibiro haiku“ ir „Taisykla“ buvo nominuotas Geriausio spektaklio vaikams ir jaunimui apdovanojimui.

 

Laura Kutkaitė už spektaklį „Teiresijo krūtis“, Lietuvos nacionalinis dramos teatras

Skaitykite daugiau: https://www.lrytas.lt/kultura/scena/2024/03/12/news/skelbiami-auksiniu-scenos-kryziu-nominantai-3095330Laura Kutkaitė už spektaklį „Teiresijo krūtis“

Skaitykite daugiau: https://www.lrytas.lt/kultura/scena/2024/03/12/news/skelbiami-auksiniu-scenos-kryziu-nominantai-3095330

 

Apdovanojimai kampanijai „Neik į teatrą“

May be an image of 3 people and text that says "PR nPAc AWARDS 2024 IHPACT LA ACUOS 0 CACITOS IMPA Lt -MET -NET DRASA KOMLNIKACIDIE CIDJE Ielos 口 iaco T 1 PR CT"

PR Impact apdovanojimai. Organizatorių nuotr.

84-ąjį Lietuvos nacionalinio dramos teatro sezoną pristačiusi reklaminė kampanija „Neik į teatrą“, kurią sukūrė reklamos agentūra TRUTH, gegužės 7 d. „Verslo žinių“ organizuojamuose „Password“ apdovanojimuose pelnė prizą kaip efektyviausia mažo biudžeto įvaizdinė rinkodaros kampanija.

O birželio 7 d. geriausių komunikacijos projektų konkurso „PR Impact Awards 2024“ renginyje agentūra TRUTH ir LNDT sulaukė dviejų apdovanojimų: pirma vieta už Drąsą komunikacijoje ir antra vieta už Nuomonės formuotojų ir virusinę komunikaciją.

„Teatras dažnai siūlo žvelgti į žaizdotesnes gyvenimo teritorijas, todėl praėjusį sezoną pradėjome apvertę visą sumanymą šmaikščiai siūlydami neiti į teatrą, nes ten bus stiprių patirčių, kurios ne visada malonios. Panašu, kad stipriausia patirtimi tapo pats pasiūlymas. Nesitikėjome tokio ažiotažo, bet norėjome, kad teatras atsidurtų dėmesio centre.  Sveikiname reklamos agentūrą TRUTH ir visą LNDT rinkodaros skyrių suradus tiksliausią ištarą, kuri parodoksaliai tapo geriausiu pasiūlymu apsilankyti teatruose“, – teigia LNDT meno vadovai Kamilė Gudmonaitė, Antanas Obcarskas ir Eglė Švedkauskaitė.

 

Kiti apdovanojimai

 

Lietuvos nacionalinio dramos teatro partneris bilietų platintojas Bilietai.lt birželio pabaigoje šventė savo veiklos 20-metį. Šventės metu vyko apdovanojimų ceremonija, kurios metu Lietuvos nacionalinis dramos teatras pelnė 20-mečio teatro apdovanojimą.

 

Renginių serija „Sapnuojame naują sezoną“

Teatre miegantys žiūrovai. D. Matvejevo nuotr. 

Besibaigiant sezonui pakvietėme žiūrovus dalyvauti dienos ir nakties renginiuose „Sapnuojame naują sezoną“ ir laukti naujo sezono bilietų prekybos pradžios. Visą dieną iš teatro prieigų buvo transliuojamos įvairios radijo laidos apie teatrą, vakare jaunoji publika šėlo DJ nevykėlės koncerte, o naktį žiūrovai buvo pakviesti nakvoti teatre.

Čia meditatyvų 8 val. trukmės koncertą „Ką sapnavai?“ pagal LRT Klasikos užsakymu sukurtą Dominyko Digimo kūrinį surengė ansambliai „Synaesthesis“ ir „Melos“. Ryto teatre sulaukė beveik 50 žmonių. Visiems jiems atiteko po kvietimą į pirmosios LNDT 85-ojo sezono premjeros „Quanta“ generalinę repeticiją.

 

Šeštadienį, birželio 8 d., rytą pasirodė naujo sezono bilietai ir keturios premjeros: lenkų režisieriaus Lukaszo Twarkowskio spektaklis „Quanta“, slovėnų režisieriaus Jernej Lorenci „Svetimas“ pagal garsųjį Alberto Camus romaną, Eglės Švedkauskaitės spektaklis pagal naują Birutės Kapustinskaitės pjesę „Stand-up‘as prasmei ir beprasmybei“ ir Uršulės Bartoševičiūtės spektaklis „Savižudybės anatomija“.

 

 

Svarbi dovana žiūrovams ir darbuotojams

Lietuvos nacionaliniame dramos teatre yra įdiegti du gyvybes galintys išgelbėti defibriliatoriai: vienas – fojė prie Didžiosios salės, kitas – fojė prie Naujosios salės. Defibriliatoriai gali padėti atkurti sutrikusią širdies veiklą, kol laukiama greitosios medicinos pagalbos, ir padidinti tikimybę išgyventi. Abu jie nešiojami, tad galima nunešti į vietą, kurioje yra sunegalavęs asmuo. Defibriliatorių naudoti reikia tada, kai žmogus yra be sąmonės ir nekvėpuoja.

Automatinis išorinis defibriliatorius yra kompiuterinis prietaisas, kuris analizuoja širdies ritmą, atpažįsta sutrikimą ir išskiriamu elektros impulsu atkuria normalų širdies darbą. Aparatas pats skiria būkles, reikia ar nereikia defibriliuoti – naudoti jį yra saugu. Garsinės instrukcijos pasako, ką reikia daryti, todėl tokią pirmąją pagalbą suteikti gali bet kuris, net ir medicininio išsilavinimo neturintis žmogus. Žmonės skatinami nebijoti naudotis šiais prietaisais, nes pirmosios minutės nelaimės atveju yra labai svarbios – kuo anksčiau imamas gaivinti žmogus, tuo didesnė tikimybė išgelbėti gyvybę.

Už šią dovaną dėkojame UAB „Infes“

 

 

 

Naujos kavinių erdvės

 

Šį sezoną žiūrovai jau vėl gali lankytis naujai atidarytoje teatro kavinėje „Šampaninė“, o neseniai pakvietėme į dar vieną kavinę „3 mūzos rooftop bar“ – šį kartą LNDT terasoje, nuo kurios atsiveria nuostabūs Vilniaus vaizdai.

No photo description available.

„3 mūzos rooftop bar“ nuotr.