VERSMĖ 2020. L. Buividavičiūtė „Skausmo klinika“ skaitymas

Apie

Lina Buividavičiūtė

„Skausmo klinika“ (skaitymas)

 

Režisierė – Giedrė Kriaučionytė-Vosylienė

Kompozitorius – Adomas Koreniukas

Aktoriai: Povilas Budrys, Nelė Savičenko, Rimantas Bagdzevičius, Algirdas Dainavičius, Gediminas Rimeika, Laurynas Jurgelis, Jovita Jankelaitytė

Mentorius ir konsultantas – Sigitas Parulskis

 

Pjesėje vaizduojama totalitarinė Skausmo valstybė. Didžiausia vertybė Skausmo valstybėje yra kančia. Valstybėje vyksta Skausmo turnyras, kurio nugalėtojai gauna išskirtinę privilegiją – atsiduria Skausmo klinikoje. Įprastame pasaulyje tokio pobūdžio įstaigoje skausmas būtų gydomas, o totalitarinėj valstybėj viskas atvirkščiai – turnyro nugalėtojai dėl specialių preparatų ir įrangos gali išgyventi, įkopti į dar neregėtas skausmo potyrių aukštumas.

Tačiau ne visi Skausmo valstybėje sutinka su tokia ideologija. Maištininkų grupė siekia infiltruoti savo atstovą į Skausmo turnyrą ir susprogdinti Skausmo kliniką. Pagrindinė veikėja Samė, nuo mažens ugdyta kaip lojali Skausmo valstybės pilietė, ruošiasi dalyvauti turnyre. Ją itin skatina tėvas, turintis didelių politinių ambicijų, – sėkmingas dukters dalyvavimas turnyre gali padėti jam pakilti karjeros laiptais. Kitas pagrindinis veikėjas Kalis, paauglystėje dėl Skausmo treniruočių netekęs brolio, puoselėja keršto planus ir prisideda prie maištininkų. Patirdami išorinius ir vidinius konfliktus veikėjai neišvengiamai keičiasi, kaip ir jų tikslai.

Lina Buividavičiūtė gimė 1986 m. Kaune. Studijavo odontologiją, bet radikaliai pakeitusi studijų kryptį Vilniaus universitete baigė lietuvių filologijos ir reklamos programos bakalauro studijas, lietuvių literatūros magistrantūrą ir doktorantūrą. Periodiškai dirba lektore VU, yra laisvai samdoma tekstų kūrėja. 2017 m. išleido pirmą poezijos knygą „Helsinkio sindromas“. 2018 m. debiutavo „Poezijos pavasario“ ir „Poetinio Druskininkų rudens“ almanachuose. Aktyviai dalyvauja literatūros skaitymuose, performansuose, seminaruose, festivaliuose, konkursuose. 2018 m. kultūros atašė Izraelyje Elenos Keidošiūtės kvietimu buvo viena iš trijų lietuvių poetų, pagal kurių eilėraščius Izraelio menininkai kūrė animaciją. 2019 m. atstovavo Lietuvai Europos poezijos festivalyje Londone. Tais pačiais metais Izraelyje skaitė poeziją Leos Goldberg atminimo vakare, taip pat dalyvavo tarptautiniame literatūros festivalyje „European Literature Night“ Amsterdame. 2019 m. per „Poezijos pavasarį“ Linai įteiktas prizas už literatūros sklaidą. Ji rengia kultūros apžvalgas, rašo esė, straipsnius, recenzijas, yra leidyklos „Alma littera“ knygų apžvalgininkė.

Giedrė Kriaučionytė-Vosylienė baigė režisūros studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Priklausė meniniam sindikatui „Bad Rabbits“, kuriame kartu su komanda kūrė ir vaidino gatvės spektakliuose, režisavo interaktyvius spektaklius „Šiuolaikinis tolerancijos centras“, „Vienatvė. 1991“. Kartu su „Meno ir mokslo laboratorija“ sukūrė spektaklį „X tavyje“. Dar ketvirtame kurse pradėjo dirbti Lietuvos nacionaliniame dramos teatre kaip režisieriaus asistentė. Daugiausia dirbo su užsienio režisieriais, tokiais kaip Saara Turunen, Valteris Silis, Krystianas Lupa, Lukaszas Twarkowskis. Kaip režisierė čia pristatė tris savo režisuotas premjeras „Bestuburiada“, „Trijulis aukštyn kojom“ ir „Virimo temperatūra 5425“. Muzikinis išsilavinimas G. Kriaučionytę-Vosylienę pastūmėjo į operos sceną – 2017 m. pastatė operą „Acis ir Galatėja“ Valdovų rūmuose.

***

Po šio skaitymo Lietuvos nacionalinio dramos teatro „Facebook“ paskyroje vyks diskusija „Tarp utopijos ir distopijos: ateities vizijos šiuolaikinėje Lietuvių dramaturgijoje“. Dalyvauja dramaturgės, „Versmės“ konkurso laimėtojos Lina Buividavičiūtė, Goda Simonaitytė ir režisieriai Giedrė Kriaučionytė-Vosylienė bei Augustas Gornatkevičius. Diskusiją moderuos teatro kritikė Kristina Steiblytė. Kviečiame stebėti internetu!

Kūrėjai

Galerija

Rodyti daugiau

Komentarai

Komentarų nėra.
Kviečiame dalintis įspūdžiais apie spektaklį.