VERSMĖ 2020. M. Algus „Sieros magnolijos“ skaitymas

  • Režisierius

    Eglė ŠVEDKAUSKAITĖ

  • Salė

    Transliacija internetu

  • Skaitymas vyks internetu. Rekomenduojama klausyti prieblandoje

Apie

Martin Algus

„Sieros magnolijos“

 

Režisierė – Eglė Švedkauskaitė

Kompozitorius – Deimantas Balys

Garso režisierius – Kipras Dominas

Aktoriai: Dainius Gavenonis, Jolanta Dapkūnaitė, Ramutis Rimeikis

 

Iš estų kalbos vertė Agnė Bernotaitė-Jakubčionienė

 

Kaip atmintis formuoja mano dabartį? O ateitį? Prisiminimai, kurie perrašydami praeitį ima kurti naują naratyvą. Iš visų patirčių, kurios randa vietos žmogaus sąmonėje, ir iš tų, kurios nusėda į pasąmonę. Prisiminti čia lyg sužinoti. Baimės nuojauta persmelkia ne tik „Sieros magnolijų“ turinį, bet ir pjesės formą – tarsi po vieną padriką žodį numesdamas į personažų lūpas, Martinas Algusas kelia įtampą, nepasitikėjimą, nerimą.

 

Martinas Algusas (g. 1973) – laisvai samdomas aktorius, dramaturgas, režisierius, televizijos serialų scenarijų autorius ir prodiuseris. Taip pat verčia dramaturgiją iš anglų ir rusų kalbų, jau yra išvertęs daugiau nei 25 pjeses. Už dramaturgijos vertimus yra laimėjęs Estijos teatro sąjungos apdovanojimą. Būtent dramų vertimas paskatino Martiną tapti dramaturgu. Šiuo metu jis yra vienas iš daugiausiai apdovanotų ir ryškiausių Estijos dramaturgų. Jo pjesė „Sieros magnolijos“ taip pat įvertinta Estijos teatro asociacijos prizu ir užėmė antrąją vietą Estijos naujosios dramos konkurse.

 

Eglė Švedkauskaitė baigė režisūros studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Dar studijuodama debiutavo Lietuvos rusų dramos teatro jaunųjų scenoje, kur pristatė savo diplominį spektaklį „Heda Gabler“ (2017) pagal Henriką Ibseną. Savo antrajam spektakliui pasirinko ironišką visuomenės kritiką ir Dorotos Masłowskos pjesę „Mums viskas gerai“. 2018 m. ką tik studijas baigusi režisierė Spolete vykstančio „Festival dei Due Mondi“ konkursinėje programoje „Jaunasis Europos teatras“ (Young European Theatre) apdovanota pirmuoju prizu už spektaklio eskizą „I dreamt that somebody called me darling“ pagal Haroldo Pinterio pjesę „Iš pelenų į pelenus“. 2020 m. Jaunimo teatre, dalyvaudama jaunųjų kūrėjų platformoje „Black box“, pristatė spektaklį pagal Asios Vološinos pjesę „Žmogus iš žuvies“, o rugsėjį išleido savo pirmąją premjerą Varšuvoje, spektaklį “Grupa Warszawska” Nowy teatre.

 

Kūrėjai

Galerija

Rodyti daugiau

Komentarai

Komentarų nėra.
Kviečiame dalintis įspūdžiais apie spektaklį.