VERSMĖ 2020. S. Nurklik „Ar aš dabar gyvas“ skaitymas

Apie

Siim Nurklik

„Ar aš dabar gyvas“

 

Režisierė – Kamilė Gudmonaitė

Scenografė – Barbora Šulniūtė

Vaizdo operatorius ir montažo režisierius – Edgaras Leprekonas

Garso suvedimas – Artūras Jelinas

Režisierės asistentė – Giedrė Kriaučionytė-Vosylienė

Aktoriai: Mantas Zemleckas, Gediminas Rimeika, Laurynas Jurgelis

 

Iš estų kalbos vertė Agnė Bernotaitė-Jakubčionienė

 

 

A, B ir C – trys specifinių bruožų neturintys personažai. Nei lytimi, nei amžiumi       neapibrėžti (ne)žmonės A, B ir C žaidžia žaidimą. Žaidimas leidžia nukreipti dėmesį ir išsikalbėti apie rūpimus dalykus. Tai nefiltruotas minčių srautas, primenantis socialiniame tinkle besikeičiančių vaizdų kratinį. Kur link krypsta A, B ir C mintys? Ar jų mintys išduoda, kas jie tokie, kokie jie? Ar A, B ir C yra bet kurie trys iš mūsų? Vienas, du, trys...

Siimas Nurklikas (g. 1983) baigė privačią dramos akademiją „Drakadeemia“. 2009 m. debiutuodamas pjese „Ar aš dabar gyvas“ užėmė antrąją vietą Estijos teatro agentūros organizuojamame Naujosios dramos konkurse. Dėl žanro ribų laisvumo drama „Ar aš dabar gyvas“ taip pat buvo nominuota Estijos kultūros kapitalo fondo literatūros premijai poezijos kategorijoje. Šis postdraminis tekstas yra autoriaus kartos balsas – socialiai kritiškas, skvarbus ir jautrus.

 

Kamilė Gudmonaitė – teatro režisierė, muzikinio dueto „Kamanių šilelis“ vokalistė ir dainų autorė. 2016 m. baigė teatro režisūrą Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (kurso vadovas Gintaras Varnas), vėliau ir režisūros magistrantūrą. Teatro scenoje debiutavo su spektakliu „Sapnas“, Spolete rengiamo „Festival dei Due Mondi“ konkursinėje programoje „Jaunasis Europos teatras“ (Young European Theatre) jis buvo apdovanotas pirmuoju prizu. Tame pačiame festivalyje buvo įvertintas ir spektaklis „Dievas yra DJ“. Spektaklis taip pat apdovanotas festivalio „Encounter“ (Brno, Čekija) prizu už geriausią režisūrą ir publikos simpatijų apdovanojimu. Su spektakliais „Keturi“ ir „Trans trans trance“ apkeliavo Romos, Milano, Berlyno, Londono, Dresdeno tarptautinius teatro festivalius. 2019 m. Jaunimo teatre pristatė audiospektaklį „Sapnavau sapnavau“, o Nacionaliniame Kauno dramos teatre – spektaklį „Panika“. 2020 m. rugsėjį Talino „Vaba Lava“ teatre įvyko spektaklio-šiuolaikinės operos „Ledynai“ premjera.

***

Po šio skaitymo Lietuvos nacionalinio dramos teatro „Facebook“ paskyroje vyks diskusija anglų kalba „Žvilgsnis į šiaurę: estų tekstai teatrui“. Dalyvauja dramaturgai iš Estijos Martin Algus, Siim Nurklik, skaitymų režisierės Eglė Švedkauskaitė ir Greta Štiormer bei vertėja Agnė Bernotaitė-Jakubčionienė. Diskusiją moderuos teatro kritikė Kristina Steiblytė. Kviečiame stebėti internetu!

Kūrėjai

Galerija

Rodyti daugiau

Komentarai

Komentarų nėra.
Kviečiame dalintis įspūdžiais apie spektaklį.