BALTAS SODININKAS (VšĮ Vytauto Kernagio fondo spektaklis)

  • Režisierius

    Vytautas V. LANDSBERGIS

  • Trukmė

    1 val. 45 min. (vienos dalies)

  • Salė

    Mažoji salė

  • Premjeros data

    2015 m. spalio 17 d.

Apie

Režisierius –  Vytautas V. Landsbergis

Scenografė – Paulina Nešukaitytė

Kostiumų dailininkė – Dalia Kernagienė

Vaidina: Rokas Petrauskas, Ainis Storpirštis, Vidas Petkevičius, Indrė Mickevičiūtė


Spektaklis „Baltasis sodininkas" pavadinimą pasiskolino iš Marcelijaus Martinaičio baladės, pagal kurią Vytautas Kernagis yra sukūręs jaukią, prasmingą ir rečiau girdimą dainą. Kas jis, tas baltasis sodininkas, kuris ateis ir pažadins? Ir kur nusives pažadinęs?

Spektaklis „Baltasis sodininkas" - tai kelionė po Vytauto Kernagio Lietuvą, klausantis jo dainų. Ne tik po išorinę - okupuotą, išsivaduojančią ir atgimstančią, bet ir po vidinę Lietuvą – sielos, vienatvės, amžinybės namus.

Tai nebus biografinis ar dokumentinis spektaklis, tiesiog sceninis portretas – keisto sovietinio bei post'sovietinio laikmečio ir dar keistesnio artisto, gyvenusio jame. Artisto, nepaklususio dogmoms ir štampams, kūrusio savas žaidimo ir gyvenimo taisykles, kurių pagrindiniai požymiai – optimizmas, žaismingumas, ironija su nedideliu melancholijos prieskoniu ir laisvė.

Neįmanoma scenoje atkartoti maestro Vytauto Kernagio žavesio, tad ir nebus stengiamasi tai daryti; spektaklyje maestro vaidmenį kurs du skirtingi skirtingų kartų aktoriai - skirtingų vaidybos manierų, skirtingai muzikuojantys. Kodėl Vidas Petkevičius ir Ainis Storpirštis? Lengviausia būtų išsisukti paprastu atsakymu - ogi todėl, kad aš juos mėgstu. Jie nerealūs, omg ir t.t. Bet iš tiesų, tai jie įkūnija skirtingas Vytauto Kernagio gyvenimo ir pažiūrų koncepcijas – Ainis labiau bravūriškas, revoliucingas, chuliganiškas, estetinis novatorius – toks jaunystėje ir buvo V.Kernagis. O Vidas – jau išminties, sielos atvirumo lygmenį pasiekęs Vytautas Kernagis. Ši amplitudė, nuolatinė priešprieša tarp sceninės kaukės ir nesumeluoto sielos virpesio – kiekvieno menininko duotybė ir kryželis. Ne tik Kernagio.

Manau, kad šis dvilypumas pasiteisins - dviejų skirtingų aktorinių ir filosofinių versijų, dviejų spektaklių egzistavimas. Spektaklis tuo ir bus patrauklus, kad žiūrovui norėsis pamatyt abi versijas – kluoniškesnę ir aštresnę Ainio, ir minkštesnę, jaukesnę, ramesnę Vido.

Kūrėjai

Komentarai

2018 m. sausis 8 d. 17:58 / Marija

labai gera tragikomedija, labai apsimoka nueiti, nors buvau tik su ainiu storpirsciu, bet kaip jau sakiau nuostabus vaidinimas gali ir pasijuokti ir paverkti

2017 m. gruodis 31 d. 22:21 / Tomas

Gaila aktorių darbo ir apmaudu dėl neišnaudotų aktorių muzikinių galimybių. Jaučiasi manipuliavimas garsiu maestro vardu,tai ir atsispindi spektaklio pavadinime.Labai apgailėtina ir apmaudu dėl neišsipildžiusių lūkesčių. Paklausyti vieną, tikrai gerai atliktą dainą ir pažiūrėti youtubės klipuką ir tai spektaklis apie Kernagį?................

2017 m. sausis 30 d. 11:20 / Šarūnas

Pavadinimas daug žadantis, scenarijus ir režisura - deja II kurso studento kursinis darbas. Bet matyt taip norėjo režisierius.