BELLA FIGURA (Šiuolaikinės dramaturgijos skaitymai '17)

  • Režisierius

    Antanas OBCARSKAS

  • Salė

    Fojė

  • Premjeros data

    2017 m. birželio 22 d.

  • Renginys nemokamas

Apie

Yasmina Reza (Prancūzija)

BELLA FIGURA

Pjesę iš prancūzų kalbos vertė Akvilė Melkūnaitė 

Skaitymo režisierius – Antanas Obcarskas

Pjesę skaitoAldona Janušauskaitė, Dalia Michelevičiūtė, Aistis Mickevičius, Miglė Polikevičiūtė, Džiugas Siaurusaitis, Aurelija Tamulytė.

 

„Bella figura“ (Bella figura, 2015) – naujausia, specialiai Thomui Ostermeieriui parašyta pjesė. Didžioji dalis jos veiksmo vyksta automobilių stovėjimo aikštelėje, ji sutelpa į kelias besibaigiančios dienos valandas.

„Bella figura“ – tai, regis, niekaip negalintis pasibaigti pokalbis, įvykęs netikėtai, dėl gaišaties ir negebėjimo apsispręsti. Jame dalyvauja žmonės, kurie vienu metu geidžia ir negeidžia, trokšta ir netrokšta, teisia ir yra teisiami, bet visada pasiaiškina, kodėl taip elgiasi. Jie negali nei iki galo išeiti, nei ateiti, nei pradėti, nei užbaigti, užtat visada turi ką vienas kitam pasakyti. Iš tiesų – jeigu jau esame čia, tai pasikalbėkime per daug negalvodami, prabėgdami paviršiumi, tuščiai, įgrįsdami vienas kitam, ir būtent tai privers mus pasirodyti tuo, kuo mažiausiai norime būti, – savimi be jokių bella figura apžavų. Pokalbis virsta nuolat numindomomis pėdomis po stalu bei gražiu, tik jau tuščiu šampano buteliu. Tai – santykių voratinklis, kur bet koks klaidingas žodis atskleis vis naują beprasmę detalę, vers raudonuoti ir ieškoti naujo būdo įgelti. Pokalbis, kurio principas įlydytas į miesčioniško bendravimo griaučius: „jei tu mane priversi pasirodyti tokį, koks esu iš tiesų, aš tau atsakysiu tuo pačiu“.

„Bella figura“ – tai ilgas vakaras, norintis išeiti į naktį, tik niekaip negalintis to padaryti. Jis nesibaigia, nes pabaiga reiškia grįžimą į rutiną. Kyla klausimas, kuris pragaras baisesnis – ar žlugdanti dienos šviesos rutina, ar šis nesibaigiantis ir vos rusenantis beviltiškas bendravimas vakaro prieblandoje? (Antanas Obcarskas)

Yasmina Reza (g. 1959 m. Paryžiuje) – šiuolaikinė prancūzų dramaturgė, scenaristė, aktorė ir režisierė, pelniusi pasaulinį pripažinimą. Gimė rusų kilmės iraniečio inžinieriaus ir žydės smuikininkės iš Vengrijos šeimoje. Aktorinį meistriškumą studijavo Jacques’o Lecoqo mokykloje Paryžiuje, vėliau ėmėsi rašymo. Jos pjesės išverstos į daugiau nei 30 pasaulio kalbų, įvertintos svarbiausiais literatūros apdovanojimais. Daugelyje jos pjesių atsispindi šių laikų vidurinės klasės gyvenimo būdas, santykiai, problemos. Jos kūrybą vieni kritikai liaupsina, kiti kaltina perdėtu paprastumu, tačiau niekas nesiginčija dėl puikaus jos kalbos pojūčio ir gebėjimo kurti ryškius personažus. Pati Y. Reza sako savo pjesėse nepasakojanti istorijų, o tik audžianti gyvenimo kasdienybės fragmentus.

Po skaitymo vyks aptarimas-diskusija.

Kūrėjai

Komentarai

Komentarų nėra.
Kviečiame dalintis įspūdžiais apie spektaklį.