Edvard Radzinskij. KOBA (Kauno kamerinio teatro spektaklis)

Apie

 

„Koba“ – Kauno kamerinio teatro aktoriaus Aleksandro Rubinovo monospektaklis, sukurtas pagal populiaraus rusų rašytojo Edvardo Radzinskio apysaką. Tai intriguojanti istorija apie Staliną (Koba – revoliucinis Stalino slapyvardis), kurią pasakoja jo jaunystės draugas ir bendražygis. Daugelį metų jie buvo išvien – mylėjo ir gerbė vienas kitą, dalinosi duonos rieke ir revoliucijos pergalės džiaugsmais. Kol kovotojas Koba tapo diktatoriumi Stalinu. O meilė virto visa apimančia baime. Baime, kuri ardo žmogiškumą, kurioje gimsta nusikaltimai, kuri gniuždo, kausto, deformuoja ir naikina. Jis leido draugams kreiptis į jį „tu“ ir žiūrėjo, kaip jie bąla iš baimės. Jis sunaikino visus, kurie jo nebijojo. Tuos, kurie jo bijojo, taip pat. Ir liko vienas. Su vienatvės baime. Su baime, visa apimančia.

 

Anot spektaklio režisieriaus Stanislovo Rubinovo – tai, ką Stalinas pasėjo, yra gyva. Tai baimės sindromas, kuris perduodamas genetiškai iš kartos į kartą. Baimė, kuri kaustė mus visus tada, ir dabar dažnai žmones paverčia šunimis, kurie vizgina uodegą. Prarastas žmogiškas orumas nėra visiškai atstatytas. Edvardo Radzinskio apsakyme labiausiai sujaudino mintis, kad tai apie mus, ne apie personažą Fudzi, kuris kažkada draugavo su Stalinu.

Spektaklis yra apkeliavęs nemažai tarptautinių teatro festivalių: „Armmono“ Jerevane (Gruzija), „Zvaigzne“ Rygoje (Latvija), „Vidlunia“ Chmelnickyje (Ukraina), Maskvoje (Rusija), Charkove (Ukraina), o 2011 metais festivalyje „Monoklis“, Sankt-Peterburge (Rusija) pelnė I premiją, Už Fudzi vaidmenį šiame spektaklyje bei Hitlerio vaidmenį spektaklyje “Hitleris ir Hitleris” Aleksandras Rubinovas 2011 metais buvo apdovanotas “Fortūnos” statulėle.

Spektaklį sukūrė režisierius Stanislovas Rubinovas, aktorius Aleksandras Rubinovas, dailininkas Sergėjus Bocullo, jame skamba autentiškų daugiabalsių gruzinų dainų įrašai.

Kūrėjai

  • Dailininkas — Sergėjus BOCULLO

Vaidina

Galerija

Rodyti daugiau

Komentarai

Komentarų nėra.
Kviečiame dalintis įspūdžiais apie spektaklį.