LIV ŠTAIN (Šiuolaikinės dramaturgijos skaitymai '17)

  • Režisierius

    Rolandas RASTAUSKAS

  • Salė

    Koncertų salė „Organum“ (J. Basanavičiaus 26, „B Nordic 26“ pastate)

  • Premjeros data

    2017 m. birželio 22 d.

  • Renginys nemokamas, vyks ne teatre

Apie

Nino Haratischwili (Gruzija, Vokietija)

LIV ŠTAIN

Pjesę iš vokiečių kalbos išvertė Jūratė Pieslytė

 

Skaitymo režisierius – Rolandas Rastauskas

Dailininkė – Lauryna Liepaitė

Vaizdo projekcijų kūrėja – Elena Kairytė

Pjesę skaitoNelė Savičenko, Agnieška Ravdo, Vytautas Anužis, Monika Bičiūnaitė, Jolanta Dapkūnaitė, Gerūta Griniūtė.

Fortepijonais skambina: Indrė Grušelionytė ir Julija Sadaunykaitė

 

„Liv Štain“ (Liv Stein, 2008) – antroji autorės pjesė, sulaukusi ne vieno sėkmingo pastatymo įvairiose šalyse. Kanadiečių režisierius Matthew Jocelynas prieš premjerą sakė: „Liv Štain“ – tai unikalus ir netikėtas tiesos ir laimės santykių tyrinėjimas. Ar tai, kas daro mus laimingus, būtinai yra tiesa? Šiuo metu, kai mūsų esminis santykis su tiesa yra toks trapus ir netvarus, Nino Haratischwili veikalas provokuoja žiūrovus atkreipti dėmesį į pustonius ir atspalvius to, ką ligi šiol laikėme vien juoda ir balta.“

Pjesėje su neslepiama aistra (jaunajai dramaturgei vokiečių kritikai dažnai prikiša per didelį patoso ir temperamento krūvį, už kurį, beje, itin giriami jos romanai) keliami klausimai apie menininko pašaukimą ir sąmoningą pasitraukimą iš statusų bei hierarchijų nulemtų lenktynių (pagrindinė veikėja – koncertinę karjerą nutraukusi virtuozė pianistė), čia praeities demonai sugyvena su mįslingomis netikėtai pasirodžiusios jaunos gražuolės provokacijomis, kurios pasibaigia vos ne graikų mitus atkartojančia scena. Skaitydami (o tai, mano giliu įsitikinimu, irgi teatro forma) tokios aukštos jausmų temperatūros veikalą, sykiu klausiame, ar formaliuose žaidimuose užsisklendęs teatras pajėgus grįžti prie painaus ir mįslingo teksto apie žmonių santykius, ar apriorinis mūsų „žinojimas“ nėra tik apgaulingai saugus vėžlio šarvas? (Rolandas Rastauskas)

Nino Haratischwili (g. 1983 Tbilisyje) – Hamburge gyvenanti gruzinų kilmės romanistė, dramaturgė ir teatro režisierė, rašanti vokiškai ir gruziniškai. Prestižinių literatūros premijų Adelbert von Chamisso Preis, Kranichsteiner Literaturpreis ir Literaturpreis des Kulturkreises der deutschen Wirtschaft laureatė, laikoma viena ryškiausių jaunųjų dramaturgų šiuolaikinio Vokietijos teatro scenoje. 

Po skaitymo vyks aptarimas-diskusija.

Kūrėjai

Komentarai

Komentarų nėra.
Kviečiame dalintis įspūdžiais apie spektaklį.