NUOGAS KARALIUS (Klaipėdos jaunimo teatro spektaklis)

 • Režisierius

  Valentinas MASALSKIS

 • Trukmė

  40 min. (vienos dalies)

 • Salė

  Mažoji salė

 • Premjeros data

  2017 m. gruodžio 28 d.

Apie

Pagal Hanso Kristijano Anderseno pasaką „Nauji karaliaus rūbai“

Režisierius: Valentinas Masalskis

Scenografė: Paulė Bocullaitė

Muzika: Gytis Šimelionis

Aktoriai: Gytis Šimelionis, Paulius Pinigis, Donatas Želvys, Donatas Stakėnas (Gediminas Povilavičius),  Artūras Lepiochinas (Kristupas Biržietis), Laima Akstinaitė, Rugilė Latvėnaitė (Jūratė Martinaitytė)

Spektaklis visai šeimai „Nuogas Karalius“ pagal Hanso Kristijano Anderseno pasaką „Nauji karaliaus rūbai“ yra tarsi trumpas filosofinis traktaktas, kurio tiek forma, tiek žodynas suprantamas ir vaikams, ir suaugusiems.

Šis spektaklis – tai šiuolaikiška pasakos inscenizacija.  „Nuogo Karaliaus“ scenos itin artimos ir atpažįstamos kiekvieno mūsų kasdienybėje. Spektaklis perkels žiūrovus į spaudos konferenciją, kurioje per gausybę fotografų blyksčių ir klausimų laviną pristatomi naujausi pasaulio išradimai. O susitikimas su jo didenybe įmanomas tik „skype“ pagalba. Karaliaus noras – ministrams įsakymas, tad šie pasiners į nuostabiausių drabužių paiešką. Tik klausimas, kiek iš susirinkusiųjų salėje bus matančių naujuosius Karaliaus drabužius.

H.K.Anderseno pasaka „Nauji karaliaus rūbai“ kalba apie moralinę dilemą – sakyti ar meluoti? Šios autoriaus idėjos nepamiršta ir Klaipėdos jaunimo teatro kūrybinė komanda, pasirinkusi šiuolaikinius elementus praturtina spektaklio formą ir taip pasakojimą paverčia žaismingu ir patraukliu reginiu. Išvydus šią komiškai absurdišką istoriją norėsis išlikti savimi ir sakyti tai, kuo pats tiki ir ką matai. 

Kūrėjai

Komentarai

2017 m. gruodis 28 d. 21:59 / Eglė

Deja, labai nuvylė. Tinkamas tik mažiems vaikams.