(savi)žudikai (Naujosios dramos dienos 2014)

Apie

 

Dramaturgijos kuratoriai – Sigita IVAŠKAITĖ, Andrius JEVSEJEVAS

Režisierė – Yana ROSS

Scenografė – Simona BIEKŠAITĖ

Videodailininkė – Eglė EIGIRDAITĖ

Šviesos dailininkas – Vilius Vilutis

 

Vaidina: Ramūnas CICĖNAS, Daumantas CIUNIS, Algirdas GRADAUSKAS, Tadas GRYN, Dainius JANKAUSKAS, Miglė POLIKEVIČIŪTE, Rimantė VALIUKAITĖ, Toma VAŠKEVIČIŪTĖ

 

Režisierė Yana Ross:

„Po spektaklio „Mūsų klasė“, kuriame tyrinėjome gyvybės kainą karo metais, norisi žengti kitą žingsnį ir pažvelgti, kokia yra gyvybės vertė šiandien? Kaip mes patys vertiname gyvybę? „Mūsų klasės“ tikslas buvo suvokti bendrą visuomenės vertę, o dabar norime žvelgti į individą, jo ir viešumos santykį. Naujajame darbe šia tema kviečiu mąstyti ne tik „Mūsų klasės“ kūrybinę komandą, bet ir įvairius kūrėjus iš Lietuvos ir Vengrijos, kur gyvybės kaina, deja, irgi panaši kaip Lietuvoje.“

***

Dievas gailestingas. Prieš kelerius metus, kai dar netikėjau ir turėjau rimtų planų atimti sau gyvybę, Dievas atsiuntė man pasiuntinį. Tai buvo kaimynas. Dievas pamatė mirtį mano veide ir kaimynas pakvietė mane pietų. Iš karto supratau, kad tai nėra tik paprasti pietūs – jis buvo labai manimi susirūpinęs. Dievas visada rūpestingas. Tiesą sakant, negalvojau apie jį metų metus. Ačiū tau, Dieve. Ačiū, kad rūpiniesi manim. Amen!

Pateiksiu keletą faktų apie savižudybę. Turbūt nepatikėsit, bet besivystančiose šalyse savižudybių skaičius yra kur kas mažesnis nei turtingose valstybėse. Manėt, kad turtai, karjeros galimybės atneša žmonėms laimę? Ne, taip nėra: gyvenimas be Dievo, gyvenimas nuodėmėje visada yra labai slegiantis. Sakau jums: viena iš pagrindinių savižudybių priežasčių, pati svarbiausia, – tai nuodėmė.

O dabar spėkite, kas rečiau žudosi: vedę žmonės ar vienišiai? Na? Taip! Aišku, kad prisiekę vienas kitam Dievo akivaizdoje! Tik pamanykite, jei Biblijoje sakoma, kad kas nors yra gerai, vadinasi, tai ir yra gerai! Be abejo, susituokę žmonės žudosi kur kas rečiau nei išsiskyrę, našliai ir vienišiai. Ką tai reiškia? Tai reiškia, kad Biblijos mokymas susituokti su priešingos lyties žmogumi yra teisingas. Amen!

Dabar bandoma iš naujo apibrėžti santuoką. Neva galima tuoktis su tos pačios lyties asmeniu. Bet jūs tik paklausykite: homoseksualai žudosi gerokai dažniau. Tiesą sakant, net trečdalį nusižudžiusių paauglių sudaro homoseksualai. O tokių žmonių normalioje visuomenėje tėra keli procentai! Tik pamanykit! Daugiau nei du trečdaliai savižudybių tarp paauglių yra vienaip ar kitaip susiję su alkoholiu arba narkotikais. Ir man taip buvo. Paauglystėje daugiau gėriau nei vartojau narkotikus... Taip man buvo...

Dabar suprantate, kodėl Biblijoje mokoma apie šiuos dalykus? Ne? Vos tapus krikščionimis ir pirmą kartą skaitant Bibliją gali kilti klausimas, kodėl Dievas liepia neprisigerti ir nebūti homoseksualu? Kodėl Dievas toks rūstus, kodėl jis nenori mums leisti linksmintis? Bet Dievas žino geriau – jis mato, kaip viskas yra. Taip? Amen!

Todėl, gyvendami pagal Dievo įstatymus, gerą darote ne Dievui, o... Kam? Na? Teisingai! Klausydami Dievo, gerą darome sau! Taigi, dar kartą: vadovautis Biblija yra gerai! Ar galit pakartoti su manimi? Viešpats yra geras! Dar kartelį! Viešpats yra labai geras! Aleliuja! Biblija yra gėris! Šaunuoliai...

Todėl nesiskirkite, nebūkite homoseksualai, negerkite, nevartokite narkotikų. Tai sakau jums ne tam, kad negalėtumėte smagintis. Čia velnias jums meluoja, jis jus gundo ir bando užgrobti jūsų gyvenimus. Amen. Tai daugiausia, ką jis gali: gundyti jus, mėginti uzurpuoti jūsų gyvenimus, atimti iš jūsų ateitį, priversti imtis dalykų, kurie atrodo smagūs, o iš tikrųjų – veda tiesiai į mirtį. Netikėkite velniu – jis yra melagis. Dievas – tai tiesa. Viskas, ką jis sako –  tik dėl jūsų gerovės. Dievas turi jums planą! Ir visi kartu: amen!

Ir dar šiek tiek statistikos... A, o štai ši statistika tai aiškiausiai parodo... jei jūsų TAI neįtikins, tuomet... Tik pasižiūrėkite... Norit išgirsti pasaulinę statistiką? Štai jums kelios dažniausiai besižudančios šalys – tik paklausykite ir pamėginkite tarp jų rasti kokių nors bendrų taškų, gerai? Penktoje vietoje – Rusija, ketvirtoje – Estija, trečioje – Latvija, antroje – Vengrija, pirmoje – Lietuva.

Kas sieja šias penkias šalis? Taip! Jos visos nekenčia Dievo!

 

 

Lapkričio 8 d. 20 val. LNDT Studijoje – pjesės „(savi)žudikai“ skaitymas (rež. Yana Ross). Renginys nemokamas.

Kūrėjai

Galerija

Rodyti daugiau

Komentarai

Komentarų nėra.
Kviečiame dalintis įspūdžiais apie spektaklį.